نتیجه‌ای یافت نشد.

قیمت داروها تغییر کرد

شناسه خبر: 118338 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۵ : ۱۳ : ۰۰
قیمت داروها تغییر کرد
رئیس سازمان غذا و دارو درباره فروش برخی داروها بیشتر از قیمت روی جلد در داروخانه ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: قیمت داروها همگام با نرخ تورم ، تغییر کرده و با قیمت های جدید عرضه می شود اما شرکت های پخش تعدادی جعبه از قبل دارند که قیمت قدیمی روی آن درج شده است.
۵۵آنلاین :

غلامرضا اصغری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: تغییر قیمت داروها براساس نرخ تورم است و آخرین نرخ تورم در کشور نیز 9 درصد افزایش اعلام شده که افزایش قیمت داروها براساس این نرخ از نیمه دوم امسال آغاز شده و تاکنون 3 درصد افزایش اعمال شده است.
وی تصریح کرد: سقف افزایش قیمت داروها 9 درصد است که تاکنون سه درصد اعمال شده و تا پایان سال ممکن است به 9 درصد برسد.
وی خاطرنشان کرد: دوشنبه همین هفته، جلسه تغییر قیمت داشتیم و براساس آن ، قیمت 15 قلم دارو تغییر کرد.
رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: داروهایی که نرخ آنها براساس نرخ تورم ، تغییر یافته از قبل در داروخانه ها و شرکت های پخش موجود است و قیمت های قدیمی روی جعبه آنها درج شده چراکه شرکت های پخش در این فرصت نتوانسته اند قیمت های جدید را روی جعبه ها اعمال کنند اما از این به بعد این قیمت های جدید روی تولیدی های جدید نیز اعمال خواهد شد اما در فرآیند پخش همان قیمت های قبلی درج شده که با قیمت جدید به فروش می رسند.
اصغری در پاسخ به این سئوال که برخی داروخانه ها بطور مثال 10 قلم دارو در فاکتور درج می کنند درحالیکه چهارقلم دارو به مشتری می دهند و قیمت 10 قلم دارو حساب می کنند، گفت: این مساله تخلف است و مردم می توانند اینگونه موارد را به مرکز پاسخگویی دارویی 1490 اطلاع دهند تا پیگیری شود.
وی افزود: داروخانه ها می توانند قیمت جدید را در فاکتور درج کنند اما باید داروها را بر مبنای فاکتور خرید خود به مردم عرضه کنند یعنی اگر دارویی را از قبل با قیمت قدیمی خریداری کرده اند مکلفند با همان قیمت به مردم بفروشند و اگر فاکتور خرید آنها براساس قیمت های جدید است می توانند برغم درج قیمت قدیمی روی جعبه ، آن را با قیمت جدید عرضه کنند.
وی تاکید کرد: بازرسان سازمان غذا و دارو بر کار داروخانه ها نظارت دارند.
 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ۱۰:۵۵
چیست که ارزان شود.یاد ش بخیر،کسی از او سخنی به میان نمی آورد.افسوس.
21 23 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

سیاستگذاری به روش آزمون و خطا چه بلایی سر اقتصاد آورده است؟

قصه تلخ جهش های نرخ ارزی با تکرار سیاست های پیمان سپاری ارزی، پیش فروش سکه و بعد تنظیم بازار به زور و ارعاب یا اصرار بر نرخ ارز غیر تعادلی تنها مصادیقی از تکرار تجربه نامطلوب سیاستگذاری اقتصادی هستند. از منظر رأی دهنده عام و اقتصاددان خبره سیاستگذاران به وقت معزولی شبلی و بایزیدند و به وقت صدارت و زعامت به دنبال تکرار خطای تقبيح شده گذشتگان می روند.

اقتصاد و جامعه چگونه از آدم های خوب هیولا می سازد؟

با بی پولی همه می تونن کنار بیان، چیزی که باید یاد بگیری پول درآوردنه!

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر