قیمت داروها تغییر کرد

شناسه خبر: 118338 سرویس: گوناگون چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶, ۰۵ : ۱۳ : ۰۰
قیمت داروها تغییر کرد
رئیس سازمان غذا و دارو درباره فروش برخی داروها بیشتر از قیمت روی جلد در داروخانه ها توضیحاتی ارائه کرد و گفت: قیمت داروها همگام با نرخ تورم ، تغییر کرده و با قیمت های جدید عرضه می شود اما شرکت های پخش تعدادی جعبه از قبل دارند که قیمت قدیمی روی آن درج شده است.
۵۵آنلاین :

غلامرضا اصغری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: تغییر قیمت داروها براساس نرخ تورم است و آخرین نرخ تورم در کشور نیز 9 درصد افزایش اعلام شده که افزایش قیمت داروها براساس این نرخ از نیمه دوم امسال آغاز شده و تاکنون 3 درصد افزایش اعمال شده است.
وی تصریح کرد: سقف افزایش قیمت داروها 9 درصد است که تاکنون سه درصد اعمال شده و تا پایان سال ممکن است به 9 درصد برسد.
وی خاطرنشان کرد: دوشنبه همین هفته، جلسه تغییر قیمت داشتیم و براساس آن ، قیمت 15 قلم دارو تغییر کرد.
رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: داروهایی که نرخ آنها براساس نرخ تورم ، تغییر یافته از قبل در داروخانه ها و شرکت های پخش موجود است و قیمت های قدیمی روی جعبه آنها درج شده چراکه شرکت های پخش در این فرصت نتوانسته اند قیمت های جدید را روی جعبه ها اعمال کنند اما از این به بعد این قیمت های جدید روی تولیدی های جدید نیز اعمال خواهد شد اما در فرآیند پخش همان قیمت های قبلی درج شده که با قیمت جدید به فروش می رسند.
اصغری در پاسخ به این سئوال که برخی داروخانه ها بطور مثال 10 قلم دارو در فاکتور درج می کنند درحالیکه چهارقلم دارو به مشتری می دهند و قیمت 10 قلم دارو حساب می کنند، گفت: این مساله تخلف است و مردم می توانند اینگونه موارد را به مرکز پاسخگویی دارویی 1490 اطلاع دهند تا پیگیری شود.
وی افزود: داروخانه ها می توانند قیمت جدید را در فاکتور درج کنند اما باید داروها را بر مبنای فاکتور خرید خود به مردم عرضه کنند یعنی اگر دارویی را از قبل با قیمت قدیمی خریداری کرده اند مکلفند با همان قیمت به مردم بفروشند و اگر فاکتور خرید آنها براساس قیمت های جدید است می توانند برغم درج قیمت قدیمی روی جعبه ، آن را با قیمت جدید عرضه کنند.
وی تاکید کرد: بازرسان سازمان غذا و دارو بر کار داروخانه ها نظارت دارند.
 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ۱۰:۵۵
چیست که ارزان شود.یاد ش بخیر،کسی از او سخنی به میان نمی آورد.افسوس.
22 25 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر