نتیجه‌ای یافت نشد.

قیام دموکراتیک علیه ترامپ از ایالت جمهوری‌خواهان

شناسه خبر: 165374 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷, ۵۶ : ۱۶ : ۰۰
قیام دموکراتیک علیه ترامپ از ایالت جمهوری‌خواهان
«بتو اورورک»، نماینده سابق و محبوب ایالت تگزاس در مجلس نمایندگان، برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کاندیداتوری کرد.
۵۵آنلاین :

بتو اورورک"، نماینده سابق مجلس تگزاس که نوامبر گذشته تا مرز شکست تد کروز در رقابت‌های مجلس سنا پیش رفت، رسما برای حضور در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات اعلام آمادگی کرده است.

بتو اورورک

اورورک، یکی از چهره‌های نوظهور حزب دموکرات در ایالت تگزاس است که بسیاری شانس فراوانی برای او قائل شده‌اند.

اورورک در سخنرانی اعلام نامزدی خود گفته هر کدام از ۱۵ نامزد دموکرات که تاکنون اعلام آمادگی کردند "از دونالد ترامپ بهترند".

بتو اورورک که ۴۶ سال دارد نوامبر گذشته و در جریان انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در ایالت تگزاس که پایگاه قوی و تاریخی جمهوری‌خواهان است برابر سناتور با سابقه تد کروز برای ورود به مجلس سنا رقابت کرد و با وجود شکست توانست در جذب آرا و یکپارچه کردن دموکرات‌های تگزاس بسیار موفق عمل کند.

به گزارش بی.بی.سی عملکرد او به عنوان یک نامزد دموکرات در تگزاس طی چند دهه اخیر بی‌سابقه ارزیابی شد و به همین علت هم بسیاری او را چهره مناسبی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ خواندند.

برخی حتی او را یک "اوبامای جدید" معرفی کردند. به همین علت هم ورود او به کارزارهای مقدماتی انتخابات سال آینده تا حدود زیادی قابل پیش‌بینی بود.

انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

ترامپ اورورک را جدی گرفته است؟

دونالد ترامپ که در چند هفته گذشته همه نامزدهای دموکراتی که وارد کارزار شده‌اند را با طعنه و تمسخر در حد و قواره خود ارزیابی نکرده، امروز به اعلام نامزدی بتو اورورک سریع واکنش نشان داد؛ واکنشی که می‌تواند از نگرانی او از شهرت پرشتاب این دموکرات ۴۶ ساله اهل تگزاس حکایت داشته باشد.

ترامپ تنها ساعتی بعد از این که بتو اورورک رسما اعلام کرد قصد حضور در رقابت‌های ریاست‌جمهوری سال آینده را دارد در پاسخ به خبرنگاری که نظرش را پرسید، گفت: "دیدمش. (هنگام حرف زدن) دستهایش را خیلی تکان می‌دهد. به خودم گفتم این دیوانه است یا این که همین‌طوری حرف می‌زند!"

اگر چه در نگاه اول ممکن است این نظر دونالد ترامپ همسو با روحیه تمسخرجوی او در برابر رقبایش تعبیر شود اما همزمان حاوی یک نکته مهم است. این که ترامپ که بسیاری سلبریتی تلویزیونی بودن او را رمز موفقیتش در جلب آرا و توجه مردم آمریکا می‌دانند به بتو اورورک از منظر توانایی سخن‌وری و زبان بدن توجه کرده است؛ یعنی دقیقا همان خصوصیتی که خود را در آن استاد می‌بیند و ممکن است توانایی رقبایش را هم تنها از همین منظر جدی بگیرد.

بتو اورورک، ۴۶ ساله، خیلی زود شما را به یاد باراک اوباما می‌اندازد. او با اعتماد بنفس و انرژی فراوان سخن می‌گوید و تا این لحظه توانسته از وارد شدن به نزاع کلامی و طعنه‌آمیز با دونالد ترامپ پرهیز کند.

او حتی هنگامی که سال گذشته در تگزاس و فقط برای کسب کرسی سناتوری این ایالت سخن می‌گفت اکثر دیدگاهایش جنبه ملی و بین‌المللی داشت و همین خصیصه باعث شد بسیاری شکست او در تگزاس را ناشی از پایگاه محکم جمهوری‌خواهان در این ایالت ارزیابی کنند و بگویند اگر بتو اورورک در سطح ملی وارد رقابت شود پتانسیل اوج گرفتن پرشتاب و تبدیل شدن به رقیب هم قد و قواره دونالد ترامپ را دارد.

با وجود این، بتو اورورک هنوز محک جدی در صحنه ملی نخورده و طرح و برنامه‌ای هم برای فردای آمریکا ارایه نکرده است. باید دید آیا او در مقابل فشار بی‌توقف رسانه‌ها و ماراتن کارزارهای انتخاباتی می‌تواند به روند صعودی خود ادامه دهد.

بتو اورورک پانزدهمین دموکرات شناخته شده‌ای است که تاکنون برای نامزدی حزبش رسما وارد کارزار شده است.

انتخابات‌ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا

او باید در جریان انتخابات‌های ایالتی بر رقبایی چون سناتور برنی سندرز، الیزابت وارن، کمیلا هریس، کوری بوکر، امی کلوباچر و حتی به احتمال زیاد جو بایدن، معاون سابق باراک اوباما پیروز شود تا با به عنوان نامزد اصلی حزب دموکرات برای دونالد ترامپی قرار گیرد که تا این لحظه رقیب جدی برای نامزدی حزب جمهوری‌خواه نداشته و از محبوبیت ۹۰ درصدی در میان حامیان این حزب برخوردار است.

با وجود این، از آنجا که دور نخست ریاست‌جمهوری ترامپ همراه با رویدادهای نادر فراوانی بوده انتظار می‌رود با نزدیک شدن به فصل تابستان و جدی‌تر شدن رقابت‌های درون حزبی، ترامپ با چالش در میان هم حزبی‌های خود هم روبرو شود.


منبع : اقتصاد نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

عذر «بیخودی‌المُلک‌»های وطنی را بخواهید

یکی از گله‌مندی‌های عمومی، بیش از آنکه تعداد و تعدد کارمندهای جزء باشد وجود «بیخودی‌الملک»های وطنی است که مشخص نیست دقیقاً در این کشور چه می‌کنند اما حقوق‌های درشت می‌گیرند...

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر