قطر: وقوع جنگ جدید در منطقه به ضرر تمام جهان است

شناسه خبر: 194498 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون پنجشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸, ۰۱ : ۲۱ : ۰۰
قطر: وقوع جنگ جدید در منطقه به ضرر تمام جهان است
سخنگوی وزارت خارجه قطر با اشاره به اینکه هیچ نشانه‌ای درباره اقدام نظامی علیه ایران وجود ندارد، گفت وقوع جنگ در منطقه به ضرر تمام جهان است.
۵۵آنلاین :

 

 «لؤلؤة الخاطر» سخنگوی وزارت خارجه قطر امروز (پنجشنبه) گفت که همه طرف‌ها از وزارت خارجه آمریکا، کاخ سفید و وزارت خارجه ایران گرفته تا کشورهای همسایه هیچکس نشانه‌ای از اقدام نظامی علیه ایران نمی‌‌بینند.
الخاطر درباره موضع قطر در خصوص مناقشات بین آمریکا و ایران و احتمال وقوع درگیری بین آن‌ها گفت: «بهتر است به عقب برگردیم و نگاه فراگیرتر و جهانی به این قضیه داشته باشیم. اگر همه امور به سمت اقدام نظامی پیش برود در آن صورت همه جهان از آن متأثر می‌شود، قطر به تنهایی ۳۰ درصد گاز مایع جهان را در اختیار دارد و اگر صادرات گاز متوقف شود در آن صورت چه اتفاقی برای قیمت نفت و گاز مایع خواهد افتاد؟ چه اتفاقی برای ژاپن که ۶۰ درصد مایحتاج گاز مایع خود را از قطر می‌خرد و حتی برای عربستان که ۳۰ درصد گاز از قطر خریداری می‌کند، خواهد افتاد؟ چه اتفاقی برای بقیه کشورها اعم از هند، سنگاپور، چین، کره جنوبی و غیره می افتد؟»
وی با اشاره به اینکه پیامدها و عواقب هرگونه اقدام نظامی دامن‌گیر همه خواهد بود، توضیح داد چرا دائما از موضع قطر درباره این مسئله سوال می‌شود و حال آنکه همه جامعه جهانی از آن متأثر خواهند شد.
به نوشته روزنامه قطری «الشرق» این مقام قطری تصریح کرد که وزارت خارجه آمریکا، کاخ سفید و وزارت خارجه ایران به طور واضح گفته‌اند که هیچ کس خواهان اقدام نظامی نیست و حتی کشورهای همسایه نیز اگر نشانه‌ای درباره اقدام نظامی می‌دیدند مواضع خود را به صورت گسترده تغییر می‌دادند.
الخاطر در پاسخ به این سوال که آیا قطر از آمریکا برای عدم حمله به ایران از خاک قطر درخواست کرده است، گفت: «مسئولان (قطر) چنین پیشنهادی نکرده‌اند و اظهارنظر درباره مسائل فرضی که هنوز مطرح نشده است، دشوار است.»


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بار اضافی جدید فرهنگی

اخیرا در فضای مجازی و در فضای رسانه، همایش ها و برنامه هایی در راستای چگونگی مدیریت خانواده چند همسری و به نوعی ستایش این امر منتشر شده است. این برنامه ها به نوعی القا کننده این امر است که چند همسری یک تکنیک و یک عملی است که باید ترویج پیدا کند و مردان و زنان با این مسئله کنار بیایند. این مبحث جنجال و سر و صدای زیادی در رسانه های داخلی و حتی خارجی ایجاد کرده است. میخواهیم با نگاهی دیگر و از زوایای دیگری به مبحث چند همسری و رسانه ای شدن آن بپردازیم.

زندان ها خلوت ميشوند؟

در جريان محاكمات،يكى از متداول ترين مجازات هاى در نظر گرفته شده،فرستادن مجرمان به زندان است كه بر حسب نوع و شدت جرم مرتكب شده زمان حضور در زندان متفاوت ميشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دو قطار مسافربری در هند شاخ به شاخ شدند

ویدئو؛ مدیرعامل ویز و کاربران ایرانی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر