نتیجه‌ای یافت نشد.

قانونی شدن ماری‌جوآنا منجر به کاهش زمان تحصیل می‌شود

شناسه خبر: 145648 سرویس: NGO ، گوناگون جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷, ۱۶ : ۱۷ : ۰۰
قانونی شدن ماری‌جوآنا منجر به کاهش زمان تحصیل می‌شود
وزیر علوم آمریکا با موافقت بر قانونی شدن مصرف ماری‌جوآنا در تمام دانشگاه‌های این کشور گفت: میان قانونی شدن این ماده مخدر و کاهش زمان تحصیلی ارتباط مستقیم وجود دارد.
۵۵آنلاین :

بتسی دواس، وزیر کنونی آموزش ایالات متحده آمریکا با موافقت بر قانونی شدن مصرف ماری‌جوآنادر تمام دانشگاه‌های این کشور گفت: میان قانونی شدن این ماده مخدر و کاهش زمان تحصیلی ارتباط مستقیم وجود دارد. 

براساس بررسی‌های صورت گرفته، دانشجویانی که از ماری‌جوآنا استفاده می‌کنند، زمان تحصیل خود را کاهش می‌دهند و زمان کوتاه‌تری برای کارهایی جز مطالعه صرف می‌کنند. 

کارشناسان بهداشتی با رد کردن نتایج این بررسی اظهار داشتند: این روند برای همه دانشجویان رخ نمی‌دهد و در واقع تعداد آنها بسیار اندک است؛ ضمن اینکه باید تبعات مصرف این ماده مخدر را نیز در نظر گرفت. 

آمارهای منتشر شده حاکی از آن است، مصرف پزشکی ماری‌جوآنا در 31 ایالت آمریکا قانونی است؛ مصرف تفریحی آن نیز در 9 ایالت قانونی شده است.

از تابستان سال 2018 شهروندان کانادایی به طور قانونی ماری‌جوآنا کاشت و مصرف می‌کنند؛ آزاد شدن قانون مصرف ماری‌جوآنا حالا به دانشگاه‌ها و دانشجویان نیز کشیده شده است.

براساس این طرح، دانشجویان نیز مانند شهروندان بالای 18 سال کانادایی مجاز خواهند بود تا ۴ بوته شاهدانه که ماری‌جوآنا و حشیش از آن گرفته می‌شود، بکارند و همچنین افراد بالغ می‌توانند تا ۳۰ گرم ماریجوآنا برای مصرف داشته باشند.

مدیر آموزش عالی کانادا در راستای قانونی شدن استعمال این ماده مخدر برای دانشجویان اظهار داشت: «هدف از این اقدام آگاه‌سازی خود دانشجویان از مضرات ماری‌جوآنا است؛ آموزش عالی قصد دارد با اعمال قوانینی که به نظر منطقی نمی‌رسند، دانشجویان را از تبعات مواد مخدر باخبر کند».

جسی کوهل، استاد دانشکده روانشناسی دانشگاه دولتی فلوریدا می‌گوید: در حالی‌که مدت‌ها طول کشید تا مدیران کالج‌های آمریکا ارتباط بین عملکرد ضعیف تحصیلی و استفاده از ماری‌جوآنا را به رسمیت بشناسند، چنین نظریه‌‌ بی پایه و اساسی می‌تواند معضل بزرگی برای دانشجویان پدید آورد.

این بررسی در سایت «timeshighereducation» منتشر شده است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

امتحان الهی فقط برای مردم است؟

کاش در این فصل امتحان الهی این نهادهای که برای کار فرهنگی بودجه گرفتند هم، بخشی از بودجه‌ها خود را به دولت بر می‌گردانند تا آن پول صرف خدمات برای مردم شود.

خرافه ایرانی از تعطیلات

اگرچه برخی ایران را بهشت تعطیلات کاری می‌دانند، اما استفاده از ۳ شاخص «تعطیلات رسمی»، «تعطیلات آخر هفته» و «مجموع تعطیلات» نشان می‌دهد ایران نه‌تنها بهشت تعطیلات نیست، بلکه به لحاظ تعداد روز تعطیلی، در قعر جدول رتبه‌بندی جهانی قرار دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر