قانونی شدن ماری‌جوآنا منجر به کاهش زمان تحصیل می‌شود

شناسه خبر: 145648 سرویس: NGO ، گوناگون جمعه ۳۰ شهريور ۱۳۹۷, ۱۶ : ۱۷ : ۰۰
قانونی شدن ماری‌جوآنا منجر به کاهش زمان تحصیل می‌شود
وزیر علوم آمریکا با موافقت بر قانونی شدن مصرف ماری‌جوآنا در تمام دانشگاه‌های این کشور گفت: میان قانونی شدن این ماده مخدر و کاهش زمان تحصیلی ارتباط مستقیم وجود دارد.
۵۵آنلاین :

بتسی دواس، وزیر کنونی آموزش ایالات متحده آمریکا با موافقت بر قانونی شدن مصرف ماری‌جوآنادر تمام دانشگاه‌های این کشور گفت: میان قانونی شدن این ماده مخدر و کاهش زمان تحصیلی ارتباط مستقیم وجود دارد. 

براساس بررسی‌های صورت گرفته، دانشجویانی که از ماری‌جوآنا استفاده می‌کنند، زمان تحصیل خود را کاهش می‌دهند و زمان کوتاه‌تری برای کارهایی جز مطالعه صرف می‌کنند. 

کارشناسان بهداشتی با رد کردن نتایج این بررسی اظهار داشتند: این روند برای همه دانشجویان رخ نمی‌دهد و در واقع تعداد آنها بسیار اندک است؛ ضمن اینکه باید تبعات مصرف این ماده مخدر را نیز در نظر گرفت. 

آمارهای منتشر شده حاکی از آن است، مصرف پزشکی ماری‌جوآنا در 31 ایالت آمریکا قانونی است؛ مصرف تفریحی آن نیز در 9 ایالت قانونی شده است.

از تابستان سال 2018 شهروندان کانادایی به طور قانونی ماری‌جوآنا کاشت و مصرف می‌کنند؛ آزاد شدن قانون مصرف ماری‌جوآنا حالا به دانشگاه‌ها و دانشجویان نیز کشیده شده است.

براساس این طرح، دانشجویان نیز مانند شهروندان بالای 18 سال کانادایی مجاز خواهند بود تا ۴ بوته شاهدانه که ماری‌جوآنا و حشیش از آن گرفته می‌شود، بکارند و همچنین افراد بالغ می‌توانند تا ۳۰ گرم ماریجوآنا برای مصرف داشته باشند.

مدیر آموزش عالی کانادا در راستای قانونی شدن استعمال این ماده مخدر برای دانشجویان اظهار داشت: «هدف از این اقدام آگاه‌سازی خود دانشجویان از مضرات ماری‌جوآنا است؛ آموزش عالی قصد دارد با اعمال قوانینی که به نظر منطقی نمی‌رسند، دانشجویان را از تبعات مواد مخدر باخبر کند».

جسی کوهل، استاد دانشکده روانشناسی دانشگاه دولتی فلوریدا می‌گوید: در حالی‌که مدت‌ها طول کشید تا مدیران کالج‌های آمریکا ارتباط بین عملکرد ضعیف تحصیلی و استفاده از ماری‌جوآنا را به رسمیت بشناسند، چنین نظریه‌‌ بی پایه و اساسی می‌تواند معضل بزرگی برای دانشجویان پدید آورد.

این بررسی در سایت «timeshighereducation» منتشر شده است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ضرورت پاسخگویی هایپر استار به وضعیت کاری کارمندانش

این مطلب در فشای مجازی توسط مجله هنری ژوان منتشر شده است که ۵۵ آنلاین آمادگی دارد جوابیه هایپر استار و فروشگاه های مشابه را منتشر کند .

بانک‌های خصوصی با اقتصاد ایران چه کردند

بخش عمده‌ای از بحران مالی ایران و تبعات آن، که میلیون‌ها انسان را به ورطه فقر کشانده، مربوط به بانک‌های خصوصی است؛ بانک‌هایی که بی‌ضابطه به وجود آمده‌اند و با رابطه به فعالیت مخرب خود ادامه می‌دهند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر