فیس‌بوک، عامل ترویج نفرت عیله مسلمانان روهینگیا

شناسه خبر: 142458 سرویس: فناوری ، گوناگون شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۴۶ : ۲۰ : ۰۰
فیس‌بوک، عامل ترویج نفرت عیله مسلمانان روهینگیا
تحقيق موسسه جنگ و صلح نشان می‌دهد تقریباً همه مطالب حاکی از تنفر از مسلمانان روهینگیا در پایگاه فیس‌بوک منتشر می شود.
۵۵آنلاین :

تحقيق موسسه جنگ و صلح نشان می‌دهد تقریباً همه مطالب حاکی از تنفر از مسلمانان روهینگیادر پایگاه فیس‌بوک منتشر می شود.

نتایج این تحقیق نشان می دهد 75 درصد مردم میانمار از فیس‌بوک استفاده می کنند. از این میان 73 درصد آنها، اخبار خود را به طور عمده از فیس بوک دریافت می کنند.

آلن دیویس، کارشناس موسسه گزارش جنگ و صلح، سال 2015 بررسی و نظارت بر مطالب منتشر شده در رسانه های اجتماعی را آغاز کرد. وی در این باره گفت: ما در پی تحقیقات خود متوجه شدیم مطالب تنفر آمیز در رادیو و تلویزیون بسیار اندک، و میزان این گونه مطالب در روزنامه ها نیز زیاد نیست، اما نتایج تحقیقات نشان داد تقریباً همه مطالب حاکی از تنفر (از مسلمانان) در پایگاه فیس بوک منتشر می‌شود.

سازمان ملل نیز پیش‌تر نگرانی خود را درباره انتشار مطالب تنفر آمیز در فیس بوک اعلام کرده است. یانگی لی، گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در میانمار، در ماه آوریل گفت: ما می دانیم که بوداییان فرا ملی‌گرا، صفحه های خود را در فیس بوک دارند و با استفاده از این صفحه ها، دیگران را به اعمال خشونت علیه روهینگیا یا سایر اقلیت های قومی تشویق می کنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بن سلمان؛ یک شکست خورده و در آستانه برکناری

محمد بن سلمان ولیعهد بلندپرواز عربستان با برخی اصلاحات نمادین در داخل به دنبال معرفی خود به عنوان چهره ای جدید و تغییردهنده وضعیت سنتی عربستان بود اما نگاهی به کارنامه او و اوضاع داخلی و منطقه ای نابسامان عربستان نشان می دهد برنامه های اصلاحاتی او راه به جایی نبرده و او اکنون در مسیر سراشیبی و سقوط قرار گرفته است.

آشنایی با تکیه معاون الملک در کرمانشاه

بانی این بنا حسن‌خان معین الرعایا ملقب به معاون الملک بوده است. ایشان پدربزرگ رحیم معینی کرمانشاهی شاعر و ترانه‌سرای فقید بودند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر