نتیجه‌ای یافت نشد.

فیسبوک با هوش مصنوعی مانع از انتشار عکس‌های «پورن انتقامی» می‌شود

شناسه خبر: 165432 سرویس: فناوری ، گوناگون جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷, ۵۷ : ۲۲ : ۰۰
فیسبوک با هوش مصنوعی مانع از انتشار عکس‌های «پورن انتقامی» می‌شود
فیسبوک روز جمعه اعلام کرد که به‌ زودی این شبکۀ اجتماعی را به ابزار جدیدی برگرفته از دانش هوش مصنوعی مجهز خواهد کرد که می‌توان به کمک آن جلوی انتشار عکس‌های «پورن انتقامی» را گرفت.
۵۵آنلاین :

منظور از «پورن انتقامی» انتشار عکس‌های جنسی در اینترنت بدون رضایت صاحبان این عکس‌ها و با هدف تحقیر و گرفتن انتقام از آنهاست. قربانیان «پورن جنسی» عمدتا زنان هستند که معمولا از سوی شرکای جنسی پیشین زندگیشان هدف قرار می‌گیرند.

ابزار جدید فیسبوک به قربانیان احتمالی چنین پست‌هایی کمک می‌کند تا مانع از انتشار عکس‌هایشان بدون خواست آنها، در زمان و مکانی نامعلوم شوند.

این ابزار یکی از آخرین تلاش‌های فیسبوک برای محافظت از این پلتفرم در مقابل محتواهای توهین آمیز است و پس از آن به مجموعه خدمات فیسبوک اضافه شد که این شبکۀ اجتماعی به دلیل آنکه شماری از کارکنانش در مقابل برخی از پست‌ها تسامح به خرج داده بودند، مورد انتقاد شدید قرار گرفت.

در چهارچوب این برنامه، ابتدا کاربران عکس‌های برهنه‌ای را که دارند و ممکن است در آینده به عنوان «پورن انتقامی» مورد سوء استفاده دیگران قرار بگیرد را آپلود می‌کنند. به این ترتیب فیسبوک می‌تواند عکس‌های برهنه یا نسبتا برهنه و متن‌های مخرب همراه با آنها را با توجه به نمونۀ اولیه‌ای که دارد، تشخیص دهد و پس از شناسایی برای یک ناظر انسانی بفرستد تا تصمیم نهایی را بگیرد و از انتشار ناخواستۀ آنها جلوگیری شود.

آنتیگون دیویس، رئیس بخش ایمنی جهانی فیسبوک می‌گوید: «پیش از تشخیص عکس‌های حاوی برهنگی در پلتفرم فیسبوک، باید این عکس‌ها را پیدا کرد. اکنون به کمک تکنولوژی یادگیری و هوش مصنوعی می‌توانیم تصاویر و ویدئوهایی از برهنگی را که بدون اجازه در فیسبوک و اینستاگرام منتشر می‌شوند، فعالانه شناسایی کنیم و قبل از هرکسی از وجود آنها آگاه شویم.»

در بیشتر مواقع هنگامی که چنین پستهایی در فیسبوک پیدا می‌شود، علاوه بر حذف عکس، حساب مربوطه نیز غیرفعال می‌شود.

فیسبوک این برنامه را بطور آزمایشی به اجرا گذاشته و از سوی کاربران با بازخوردهای مثبت روبرو شده است.


منبع : یورو نیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نگاهی بر جوسازی‌های ضد ایرانی عربستان و امارات : بازندگانی که ادعای برنده بودن دارند

سران سعودی و اندک شرکای منطقه‌ای که برای آنها باقی مانده این روزها به جوسازی رسانه‌ای علیه ایران روی آورده‌اند تا هم شکست‌های سنگین اخیر خود در منطقه را پنهان سازند و هم با ایران هراسی خدمتی به آمریکا کرده باشند.

عیاش ها به ایران نمی آیند!

شما نام این وضعیت را چه می گذارید؟ چرخیدن چرخ های اقتصاد کند شده است، دستیابی ما به منابع ارزی محدود شده است آن هم درست در زمانی که سالانه یک میلیون جوان به بازار کار اضافه می شوند و باید طعم تلخ بیکاری را تجربه کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر