فورس: ترامپ برای حفظ توافق هسته‌ای احساس مسوولیت نمی‌کند

شناسه خبر: 114819 سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶, ۵۸ : ۱۸ : ۰۰
فورس: ترامپ برای حفظ توافق هسته‌ای احساس مسوولیت نمی‌کند
نشریه فورس با انتشار گفت‌وگوی اختصاصی خود با رئیس‌جمهور آمریکا نوشت: رویکرد ترامپ هر زمان که پای سیاست خارجی در میان است، چه توافق با ایران باشد یا توافق آب و هوایی پاریس یک چیز است؛ وی برای حفظ توافقات دولت قبلی احساس مسوولیت نمی‌کند.
۵۵آنلاین :

به نوشته نشریه فورس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تا کنون چند توافق و دستاورد باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین را کنار گذاشته است و این سابقه خطرناک است؛ این‌که آمریکا جایی باشد که هر دولتی که روی کار می‌آید به جای تقویت توافقات دولت پیشین، توافقات نفر قبلی را خنثی و لغو کند به تضعیف جایگاه هر فردی منجر می‌شود که در راس آمریکا قرار می‌گیرد.

ترامپ در پاسخ به این سوال که برای حفظ توافقات دولت پیشین احساس مسوولیت می‌کند، به صراحت پاسخ داد: خیر. این رویکردی است که در عرصه سیاست خارجی دوباره تکرار می‌شود، چه توافق هسته‌ای با ایران باشد، چه توافق آب و هوایی پاریس یا به ویژه توافقات تجارت آزاد باشد.

وی همچنین درباره بیمه درمانی موسوم به «اوباماکر» گفت: من همیشه گفته‌ام که «اوباماکر» صرفا تقصیر اوباما است اما قرار نیست اشتباه ما نیز باشد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ از زمان رقابت‌های انتخاباتی‌اش بارها از توافق هسته‌ای انتقاد کرده و آن را بدترین توافقی دانسته که تا کنون آمریکا وارد آن شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا به علاوه گفته است که احتمال دارد این توافق را کنار بگذارد.

وی قرار است در یک سخنرانی در هفته جاری سیاست‌های خود در قبال ایران و توافق هسته‌ای را اعلام کند. گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این است که ترامپ این بار پایبندی ایران به توافق را تایید نخواهد کرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فروش موی سر مردم ونزویلا برای خرید غذا

بسیاری از مردم ونزوئلا در ماه‌های اخیر از این کشور به کلمبیا فرار کرده‌اند فروش موی سر برای خرید غذا

٣ هزار ‌میلیارد دلار منابع ارزی هدر رفت

دولت کره بیشترین منابعش را برای تولید ماشین‌آلات صنایع مادر می‌دهد، چون می‌داند آن صنعت سودآوری نیست اما نیاز اولیه برای توسعه است، پس به این صنعت رانت می‌دهد و بلند هم می‌گوید من به این بخش رانت می‌دهم تا بتواند بستری را برای صنایع دیگر فراهم کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان