فورس: ترامپ برای حفظ توافق هسته‌ای احساس مسوولیت نمی‌کند

شناسه خبر: 114819 سه شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶, ۵۸ : ۱۸ : ۰۰
فورس: ترامپ برای حفظ توافق هسته‌ای احساس مسوولیت نمی‌کند
نشریه فورس با انتشار گفت‌وگوی اختصاصی خود با رئیس‌جمهور آمریکا نوشت: رویکرد ترامپ هر زمان که پای سیاست خارجی در میان است، چه توافق با ایران باشد یا توافق آب و هوایی پاریس یک چیز است؛ وی برای حفظ توافقات دولت قبلی احساس مسوولیت نمی‌کند.
۵۵آنلاین :

به نوشته نشریه فورس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا تا کنون چند توافق و دستاورد باراک اوباما رئیس‌جمهور پیشین را کنار گذاشته است و این سابقه خطرناک است؛ این‌که آمریکا جایی باشد که هر دولتی که روی کار می‌آید به جای تقویت توافقات دولت پیشین، توافقات نفر قبلی را خنثی و لغو کند به تضعیف جایگاه هر فردی منجر می‌شود که در راس آمریکا قرار می‌گیرد.

ترامپ در پاسخ به این سوال که برای حفظ توافقات دولت پیشین احساس مسوولیت می‌کند، به صراحت پاسخ داد: خیر. این رویکردی است که در عرصه سیاست خارجی دوباره تکرار می‌شود، چه توافق هسته‌ای با ایران باشد، چه توافق آب و هوایی پاریس یا به ویژه توافقات تجارت آزاد باشد.

وی همچنین درباره بیمه درمانی موسوم به «اوباماکر» گفت: من همیشه گفته‌ام که «اوباماکر» صرفا تقصیر اوباما است اما قرار نیست اشتباه ما نیز باشد.

به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ از زمان رقابت‌های انتخاباتی‌اش بارها از توافق هسته‌ای انتقاد کرده و آن را بدترین توافقی دانسته که تا کنون آمریکا وارد آن شده است.

رئیس‌جمهور آمریکا به علاوه گفته است که احتمال دارد این توافق را کنار بگذارد.

وی قرار است در یک سخنرانی در هفته جاری سیاست‌های خود در قبال ایران و توافق هسته‌ای را اعلام کند. گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این است که ترامپ این بار پایبندی ایران به توافق را تایید نخواهد کرد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دروکردن قدرت با دوچرخه در نیویورک

روز گذشته قدرتمندترین و محبوب‌ترین سیاست‌مدار حزب دموکرات آمریکا با دوچرخه در شهر نیویورک رکاب زده و خود را به یکی از محله‌های فقیرنشین به نام کوئینز رساند تا کیفیت و ایمنی مسیر دوچرخه‌سواری را در راهبردی‌ترین شهر آمریکا از نزدیک بررسی کند؛ اقدامی که بازتاب‌های گسترده رسانه‌ای داشت.

۷ توصیه اقتصادی به دولت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز یکشنبه در نشستی که با دعوت ایشان از رئیس‌جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شد، با تاکید بر توانایی کشور برای عبور از مشکلات اقتصادی با برخورداری از روحیه انقلابی و مجاهدت، کار و تلاش شبانه‌روزی مسوولان و همکاری و همراهی آحاد مردم، شرایط و الزامات استمرار پیشرفت و حرکت پرشتاب به سمت اهداف را بیان کردند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر