نتیجه‌ای یافت نشد.

فواید کار در سفر

شناسه خبر: 161645 سرویس: توسعه ، کسب و کار ، گوناگون جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷, ۰۰ : ۱۷ : ۰۰
فواید کار در سفر
مترجم: امیررضا فخاریان بسیاری افراد سفر را به‌عنوان یک تفریح پرهزینه می‌شناسند. همچنین دسته‌ای دیگر اعتقاد دارند فقط با هزینه زیاد است که می‌شود از سفر لذت برد. اما امروزه در جهان نوع دیگری از سفر در جریان است؛ سفرهای ارزان. با بررسی سفرنامه‌های افرادی که این نوع سفر را انتخاب می‌کنند می‌توان دریافت که بسیار لذت‌بخش است. در سلسله یادداشت‌هایی در این ستون، به ۱۰ راهکاری اشاره می‌کنیم که می‌توان از طریق آنها ارزان سفر کرد. هشتمین راهکار را بخوانید.
۵۵آنلاین :
 

یکی از بهترین راه‌ها برای ارزان سفر کردن، کسب درآمد در طول سفر است. این کار نه تنها می‌تواند به شما در کاهش هزینه سفر کمک کند، بلکه در شرایطی نیز می‌تواند پولی برای شما پس‌انداز کند تا از آن برای خرید سوغاتی یا کالاهای مورد نیازتان حتی بعد از سفر استفاده کنید. کار کردن در طول سفر علاوه بر کسب درآمد، به شما شانس آشنا شدن با فرهنگ کاری، افراد بومی و جریان‌های اقتصادی آن منطقه را می‌دهد.

شاید اولین کاری که بتوانید از طریق آن کسب درآمد کنید، فعالیت به‌عنوان راهنمای تور است. اگر کمی سرعت عمل داشته باشید، می‌توانید قبل از شلوغ شدن یک مجموعه به‌طور کامل آن را بررسی کنید و با استفاده از اطلاعاتی که قبل از سفر جمع کرده‌اید، نقش یک تور لیدر خیلی خوب را برای افرادی که هنوز مجموعه را ندیده‌اند، بازی کنید. پولی که از این کار به دست می‌آورید به شما در خرید بلیت برای بازدید از باقی مجموعه‌ها کمک می‌کند.

مترجم بودن کار بعدی است که در دسترس شما قرار دارد. اگر خوش‌شانس باشید، یکی از هم‌ملیتی‌های خودتان را در منطقه‌ای که به آن سفر کرده‌اید، پیدا کنید و به‌عنوان یک مترجم آزاد با او همراه شوید و علاوه بر کسب درآمد، به همراه یک نفر از جاذبه‌ها بازدید کنید.

بعد از این دو شغل پاره‌وقت، کار کردن در رستوران گزینه مناسبی است. شستن ظرف‌ها، تمیز کردن زمین و میزها و فعالیت به‌عنوان گارسون از شما انرژی و زمان می‌گیرد؛ ولی احتمال اینکه علاوه بر پول بتوانید غذای رایگان هم دریافت کنید، در آن وجود دارد. همین می‌تواند از هزینه‌های شما بکاهد و به شما در پس‌انداز کردن نیز کمک کند.

یکی دیگر از شغل‌هایی که می‌توانید به آن فکر کنید نگهداری از حیوانات خانگی است. این کار به تخصص خیلی زیادی نیاز ندارد و اگر کمی در این زمینه تجربه داشته باشید، می‌توانید به سادگی کسب درآمد کنید. البته این کار مسوولیت زیادی بردوش شما می‌گذارد و ممکن است با رخ دادن یک حادثه، تمام سفر شما تحت‌تاثیر قرار بگیرد. به همین دلیل بهتر است در انتخاب این کار وسواس داشته باشید و به گزینه‌ها توجه کنید.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر