فضاپیمای چینی با قابلیت فرود افقی سال ۲۰۲۰ پرتاب می شود

شناسه خبر: 116815 سرویس: فناوری يكشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶, ۴۶ : ۲۰ : ۰۰
فضاپیمای چینی با قابلیت فرود افقی سال ۲۰۲۰ پرتاب می شود
چینی ها در حال ساخت مخفیانه یک فضاپیمای پیشرفته هستند که تا سال ۲۰۲۰ آماده پرتاب به فضا شده و می تواند برای اولین بار در دنیا به طور افقی فرود آید.
۵۵آنلاین :

این فضاپیما در آن واحد برای حمل فضانورد و انبوه بار و محموله های مورد نیاز قابل استفاده است.

تلاش برای تولید این فضاپیمای پیشرفته از حدود یک دهه قبل در چین آغاز شده و اولین فضاپیمای جهان خواهد بود که می توان برای پرتاب آن به فضا از باندهای معمولی فرودگاه ها استفاده کرد.

نیروی محرکه این فضاپیما با استفاده از موتور رم جت تامین می شود. این موتور نوعی از موتور جت است که در آن هوائی که وارد موتور می‌شود به خاطر سرعت ورود به مجرای موتور خودبه‌خود فشرده می‌شود و نیازی به داشتن فشارنده یا کمپرسور نیست. موتور رم‌جت فقط در سرعت‌های زیاد کارآئی دارد.

تا به حال چند آزمایش زمینی بر روی این فضاپیما به طور موفقیت آمیز انجام شده و دانشمندان چینی می گویند هزینه پرتاب و نگهداری این فضاپیما کمتر از نمونه های رقیب است. در صورت پرتاب موفقیت آمیز این فضاپیما که بدون نیاز به راکت انجام خواهد شد، چین به فناوری منحصر به فردی در این حوزه دست خواهد یافت.

پکن پیش از این از تاسیس ایستگاه فضایی خود در مدار کره زمین در اوایل دهه آینده میلادی خبر داده و اعلام کرده بود در سال ۲۰۱۸ فضانوردانی را به مدار کره ماه می فرستد و در حال مذاکره با سازمان فضایی اروپا به منظور ایجاد دهکده ای بر روی کره ماه است.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

انتقاد غرضی از میزان کارمفید در ادارات

وزیر پست، تلگراف و تلفن دولت سازندگی گفت: از حدود ۱۰ سال گذشته تا کنون معیار های سنجش آمار اشتغال نیز با تغییر مسئولان تغییر کرده است تا جایی که اخیر یکی از مسئولان گفته بود که هر کسی هفته ای یک ساعت هم کار کند جزو افراد شاغل حساب می شود

3 راه برای صرفه‌جویی در زمان

چگونه پول، منابع و مشتریان افراد دیگر، می‌توانند باعث صرفه‌جویی در زمان شوند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو: دیدار روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه در سوچی

روسای جمهوری روسیه، ایران و ترکیه از توافق برای برگزاری کنگره صلح سوریه خبر دادند که قرار است با هدف پایان دادن به جنگ داخلی ۶ ساله در این کشور با حضور نمایندگان بشار اسد و مخالفان آن برگزار شود.

ویدئو: فرار خطرناک سرباز کره‌شمالی از مرز به کره‌جنوبی

یک سرباز کره شمالی که هنگام فرار از کشور خود در منطقه امنیتی مشترک بین دو کره دستکم ۵ گوله خورده بود، در نهایت خود را به آن سوی مرز رساند و توسط سربازان کره جنوبی نجات یافت.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان