فضاپیمای چینی با قابلیت فرود افقی سال ۲۰۲۰ پرتاب می شود

شناسه خبر: 116815 سرویس: فناوری يكشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶, ۴۶ : ۲۰ : ۰۰
فضاپیمای چینی با قابلیت فرود افقی سال ۲۰۲۰ پرتاب می شود
چینی ها در حال ساخت مخفیانه یک فضاپیمای پیشرفته هستند که تا سال ۲۰۲۰ آماده پرتاب به فضا شده و می تواند برای اولین بار در دنیا به طور افقی فرود آید.
۵۵آنلاین :

این فضاپیما در آن واحد برای حمل فضانورد و انبوه بار و محموله های مورد نیاز قابل استفاده است.

تلاش برای تولید این فضاپیمای پیشرفته از حدود یک دهه قبل در چین آغاز شده و اولین فضاپیمای جهان خواهد بود که می توان برای پرتاب آن به فضا از باندهای معمولی فرودگاه ها استفاده کرد.

نیروی محرکه این فضاپیما با استفاده از موتور رم جت تامین می شود. این موتور نوعی از موتور جت است که در آن هوائی که وارد موتور می‌شود به خاطر سرعت ورود به مجرای موتور خودبه‌خود فشرده می‌شود و نیازی به داشتن فشارنده یا کمپرسور نیست. موتور رم‌جت فقط در سرعت‌های زیاد کارآئی دارد.

تا به حال چند آزمایش زمینی بر روی این فضاپیما به طور موفقیت آمیز انجام شده و دانشمندان چینی می گویند هزینه پرتاب و نگهداری این فضاپیما کمتر از نمونه های رقیب است. در صورت پرتاب موفقیت آمیز این فضاپیما که بدون نیاز به راکت انجام خواهد شد، چین به فناوری منحصر به فردی در این حوزه دست خواهد یافت.

پکن پیش از این از تاسیس ایستگاه فضایی خود در مدار کره زمین در اوایل دهه آینده میلادی خبر داده و اعلام کرده بود در سال ۲۰۱۸ فضانوردانی را به مدار کره ماه می فرستد و در حال مذاکره با سازمان فضایی اروپا به منظور ایجاد دهکده ای بر روی کره ماه است.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فقط در ایران اتفاق می افتد

روز گذشته مطلع شدم که سفیر هند در تهران در حین پیاده روی صبحگاهی افتاده و پایش شکسته و یک راننده تاکسی ایرانی به داد وی رسیده وعلاوه بر اینکه سفیر را به بیمارستان رسانده هزینه های اولیه پذیرش بیمارستان را از جیب خود پرداخت کرده.

نگاهی پنج فناوری که می‌توانند جهان را تغییر دهند

دانشمندان و شرکت‌های فناوری در تلاش‌اند از فناوری‌های هوشمندتر برای تغییر و تحول فناوری و زندگی استفاده کنند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : حمله مجدد دراویش گنابادی با خودرو به پلیس

حمله مجدد خودرویی به ماموران پلیس رد درگیری های امشب با دراویش گنابادی در حمله قبلی که با اتوبوس صورت گرفت سه پلیس به شهادت رسیدند. از آمار قربانیان حمله جدید خبری در دست نیست.

ویدیو : حمله دراویش گنابادی به پلیس با اتوبوس

در حمله یک اتوبوس حامی دراویش گنابادی در خیابان پاسداران تهران امشب سه مامور نیروی انتظامی شهید شدند و تعدای از دروایش گنابادی هم زخمی شدند . راننده اتبوس و هفت درویش دیگر دستگیر شدند .

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان