فضاپیمای چینی با قابلیت فرود افقی سال ۲۰۲۰ پرتاب می شود

شناسه خبر: 116815 سرویس: فناوری يكشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶, ۴۶ : ۲۰ : ۰۰
فضاپیمای چینی با قابلیت فرود افقی سال ۲۰۲۰ پرتاب می شود
چینی ها در حال ساخت مخفیانه یک فضاپیمای پیشرفته هستند که تا سال ۲۰۲۰ آماده پرتاب به فضا شده و می تواند برای اولین بار در دنیا به طور افقی فرود آید.
۵۵آنلاین :

این فضاپیما در آن واحد برای حمل فضانورد و انبوه بار و محموله های مورد نیاز قابل استفاده است.

تلاش برای تولید این فضاپیمای پیشرفته از حدود یک دهه قبل در چین آغاز شده و اولین فضاپیمای جهان خواهد بود که می توان برای پرتاب آن به فضا از باندهای معمولی فرودگاه ها استفاده کرد.

نیروی محرکه این فضاپیما با استفاده از موتور رم جت تامین می شود. این موتور نوعی از موتور جت است که در آن هوائی که وارد موتور می‌شود به خاطر سرعت ورود به مجرای موتور خودبه‌خود فشرده می‌شود و نیازی به داشتن فشارنده یا کمپرسور نیست. موتور رم‌جت فقط در سرعت‌های زیاد کارآئی دارد.

تا به حال چند آزمایش زمینی بر روی این فضاپیما به طور موفقیت آمیز انجام شده و دانشمندان چینی می گویند هزینه پرتاب و نگهداری این فضاپیما کمتر از نمونه های رقیب است. در صورت پرتاب موفقیت آمیز این فضاپیما که بدون نیاز به راکت انجام خواهد شد، چین به فناوری منحصر به فردی در این حوزه دست خواهد یافت.

پکن پیش از این از تاسیس ایستگاه فضایی خود در مدار کره زمین در اوایل دهه آینده میلادی خبر داده و اعلام کرده بود در سال ۲۰۱۸ فضانوردانی را به مدار کره ماه می فرستد و در حال مذاکره با سازمان فضایی اروپا به منظور ایجاد دهکده ای بر روی کره ماه است.


منبع : مهر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

شغل دوم مردم دنیا!

، «میهمان‌نوازی» شاید توصیف چندان قابل‌باوری نباشد، اما این روزها در هر شهر و کشور اروپایی که قدم بگذارید، خواهید دید که مردم آنجا به هر کاری که مشغول باشند، شغل دومشان میزبانی از توریست‌هایی است که تقریبا همه‌جا پیدا می‌شوند و تمامی هم ندارند.

اين همه ماجرای مافیای خودرو نیست

داستان «مافياي واردات خودرو» يا آنچه اين روزها و در افواه عمومي با عنوان «واردات غيرقانوني يا قاچاق چندين هزار خودروی خارجي» برجسته شده است، پس از گذشت ماه‌ها از طرح آن و تحت فشار افکار عمومي و شايد با پيگيري نهادهاي نظارتي سرانجام و تا اينجاي کار به گزارش وزارت صنعت،‌معدن و تجارت به رئيس‌جمهور محترم و دستورات رئيس قوه مجريه در هامش اين گزارش خطاب به برخي وزارتخانه‌ها و معاونان خود انجاميد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود

٥٥ آنلاین تلاش میكند در مورد افراد قضاوت نكند و مهم برای ما روش های اداره كشور هست . اما این حرف وزیر ارتباطات در مورد امضاهای طلایی و راهكار دولت الكترونیك كاملا درست است .اگر در دهه هفتاد اجازه میدادند دولت الكترونیك انجام شود. مفسدین از قدرت فاصله میگرفتند

ویدیو: علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد

علیخانی حتی مهمانان برنامه را با نظر میرعلی دعوت می کرد. علیخانی: سفارش می کنم قرارداد سال بعدت بهتر باشد؛

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر