نتیجه‌ای یافت نشد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه: ایران بنای جنگ با هیچ کشوری ندارد

شناسه خبر: 174538 سرویس: سیاست ، گوناگون جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸, ۲۴ : ۲۲ : ۰۰
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه: ایران بنای جنگ با هیچ کشوری ندارد
فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه ایران بنای جنگ با هیچ کشوری ندارد گفت: اگر دشمنان دچار خطای محاسباتی علیه ایران شوند و تعرض کنند پاسخ سختی به آنان داده می‌شود.
۵۵آنلاین :

ناوسالاریکم رمضان زیراهی ظهر امروز در جمع نمازگزاران بوشهری، با گرامیداشت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر و با بیان اینکه در عملیات بیت‌المقدس همه نیروهای ارتش، سپاه، بسیج و قشرهای مختلف مردم حضور داشتند اظهار داشت: حماسه آزاد سازی خرمشهر شاید از دور یک حماسه تاریخی و افتخار آمیز باشد ولی از نزدیک این عملیات شبیه یک معجزه بزرگ بود.

وی، با اشاره به اینکه رژیم بعث عراق در برنامه خود تصرف خرمشهر سپس خوزستان و الحاق آن به سرزمین عراق در سر می‌پروراند، خاطر‌نشان کرد: اشغال خرمشهر و تصرف خوزستان نقشه رژیم بعث عراق با همکاری و همراهی استکبار بود.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه نیروهای مردمی در اوائل جنگ نقش مهمی در مقابله با دشمنان داشتند تصریح کرد: در یکسال اول جنگ تحمیلی 8 ساله، پیروزی و یا عملیات‌های قابل توجهی ثبت نشده چراکه مدیریت جنگ بر عهده بنی صدر رئیس جمهور وقت بود.

زیراهی از شکل گیری قرارگاه مشترک سپاه و ارتش پس از عزل بنی‌صدر در اواخر خرداد سال 1360 خبر داد وافزود: 5 مهر ماه سال 1360 عملیات ثامن‌الائمه و شکست حصر آبادان، 8 آذر همان سال عملیات طریق‌القدس و آزاد سازی بستان، 3 فروردین سال 1361 عملیات فتح‌المبین و پس از آن  عملیات‌های گوناگون با موفقیت توسط سپاه، ارتش و بسیج اجرا شد.

وی، با بیان اینکه رژیم بعث عراق لشکر مستحکمی در خرمشهر مستقر کرده بود گفت: عملیات بیت‌المقدس که  شش ماه قبل آن طرح‌ریزی شده بود دارای 4 مرحله بود که 24 روز طول کشید و مرحله چهارم آن ساعت 22:30 دقیقه اول خرداد سال 1360 برای آزادی خرمشهر انجام شد و در کمتر از 48 ساعت خرمشهر آزاد و پرچم جمهوری اسلامی ایران بر فراز مناره و مساجد خرمشهر برافراشته شد.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه، به دستاوردهای فتح خرمشهر توسط رزمندگان پرداخت و بیان کرد: در عملیات بیت‌المقدس ضمن آزاد سازی خرمشهر و بخش‌های مهم دیگر، دشمن 19 هزار اسیر و 16 هزار کشته برجای گذاشت و صدها تجهیزات نظامی آنها اعم از هلی‌کوپتر، هواپیما و نفربر و تانک منهدم شد.

زیراهی از مشارکت 2 گردان استان بوشهر در عملیات فتح خرمشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در این عملیات 86 رزمند بوشهری به شهادت رسید، 22 نفر اسیر و 44 نفر جانباز شدند.

وی، با اشاره به اینکه خرمشهر 19 ماه در تصرف رژیم بعث عراق بود افزود: کارشناسان نظامی جهان، تصور نمی‌کردند که روزی خرمشهر بازپس‌گیری شود ولی با اراده رزمندگان اسلام درمدت 48 ساعت خرمشهر از دست دشمن آزاد شد که نشان می‌دهد رزمندگان هر اراده‌ای که داشته باشند به پیروزی می‌رسند.

 

 

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه تاکید کرد: انقلاب اسلامی با داشتن نیروهای پرقدرت و توانمند، هیچگاه در برابر دشمن، زورگویان و قدرت طلبان سر تعظیم فرو نمی‌آورد.

زیراهی با اشاره به اینکه ایران بنای جنگ با هیچ کشوری ندارد گفت: اگر دشمنان دچار خطای محاسباتی علیه ایران شوند و تعرض کنند پاسخ سختی به آنان داده می‌شود.


منبع : تسنیم
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیدن «دیوها» که کاری ندارد.

در این میان اما راننده‌ای هم در شهر قزوین پیدا می‌شود که روی شیشه خودروی خود نوشته: «کرایه نداری برو، حلالت نگو ندارم، برو بسلامت»

آینده‌پژوهی ایران و اکوسیستم استارتاپی

شناخت مسائل مربوط به آینده کشورها، پیش‌بینی سناریوهای محتمل در حوزه‌های مختلف و تحلیل تغییرات پیش‌رو، به امری بسیار مهم و اساسی برای کشورهای جهان تبدیل شده است. اهمیت این مباحث آن‌چنان است که در کشورهای پیشرفته سال‌های درازی است رشته‌های مرتبط با آینده‌پژوهی

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر