نتیجه‌ای یافت نشد.

فرستاده چین در امور سوریه؛ چین در سوریه حضور نظامی ندارد

شناسه خبر: 142662 سرویس: جهان ، سیاست دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷, ۴۳ : ۲۰ : ۰۰
فرستاده چین در امور سوریه؛  چین در سوریه حضور نظامی ندارد
فرستاده چین در امور سوریه در واکنش به اخبار برخی رسانه ها درباره 'آمادگی ارتش چین برای حضور در نبرد ادلب' اظهار داشت: این گزارش‎ها خلاف واقع است و چین در سوریه حضور نظامی ندارد.
۵۵آنلاین :

 'شیه شیائو یان' روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در پکن در ارتباط با حضور نیروهای خارجی در سوریه نیز تاکید کرد حضور نظامی کشورهای خارجی باید در راستای برقراری آتش بس، ایجاد گفت و گو و صلح، پیشرفت روند سیاسی و مبارزه با تروریسم باشد.
به گفته وی آینده سوریه باید دست مردم آن کشور باشد و فقط مردم این کشور هستند که می‎توانند درباره سرنوشت و کشور خود تصمیم گیری کنند.
'شیه' بیان کرد چین به عنوان یکی از اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل و کشوری مسئولیت شناس، همواره برای حل مساله سوریه از طریق سیاسی، نقشی مثبت و سازنده ایفا کرده است. 
وی با اشاره به اینکه چین بارها طرح‌های خود برای حل مساله را ارائه داده است افزود: چین با تروریسم به هر شکلی که باشد، مخالف است و از همکاری جامعه جهانی برای مبارزه با تروریسم و حفظ صلح و ثبات منطقه و جهان حمایت می‌کند.
شیه یادآور شد: علاوه بر آن، در مبارزه با تروریسم باید به ریشه کن شدن تروریسم و از بین بردن سرچشمه اقدامات تروریستی توجه کرد. 
فرستاده چین در مساله سوریه تصریح کرد: به تازگی شاهد رویکرد آشکارتر طرف‎ها به حل مساله از طریق سیاسی بوده‌ایم اما در راستای حل مساله هنوز با چالش‌های جدی مواجه هستیم جامعه جهانی در مقطع فعلی باید با همکاری نزدیکتر نسبت به گذشته برای پیشرفت واقعی روند حل سیاسی مساله تلاش کند.
او با تاکید بر اینکه طرف‎های مختلف به حل مساله از طریق سیاسی، خوشبین هستند گفت: همه با 'حل مساله از طریق سیاسی' موافق هستند دولت و مخالفان سوریه نیز مخالفت شدید خود را با مداخله نیروهای خارجی در امور داخلی سوریه ابراز کرده و تاکید دارند باید به حق حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور احترام گذاشته شود.
فرستاده چین در مساله سوریه یادآور شد: اخیرا شاهد تحولات مهمی درباره سوریه از جمله پیشرفت و ادامه مبارزات با سازمان‌های تروریستی از قبیل داعش، پیشرفت در تشکیل کمیسیون قانون اساسی سوریه، حصول توافقات سران آمریکا و روسیه درباره سوریه و برگزاری دور دهم مذاکرات مساله سوریه در آستانه بودیم.
او گفت: به طور کلی شاهد رویکرد آشکارتر طرفین به حل مساله به نحو سیاسی هستیم این بسیار خوب است اما هنوز با چالش‌های جدی از جمله خطر جدایی برخی مناطق کشور سوریه مواجه هستیم. 
شیه اظهار کرد: در گفت و گو با طرف‎های مختلف این موضوع را مطرح کردم که چهار 'منطقه کاهش درگیری' نباید به مناطق جدا از سوریه تبدیل شوند جامعه جهانی باید در مقطع فعلی با همکاری نزدیکتر نسبت به گذشته، برای پیشرفت واقعی روند حل سیاسی مساله سوریه تلاش کند.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر