فرانکفورترآلگماینه: اروپا برای شکست احتمالی مذاکرات برگزیت آماده می‌شود

شناسه خبر: 119205 سرویس: اقتصادی شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶, ۲۲ : ۲۱ : ۰۰
فرانکفورترآلگماینه:  اروپا برای شکست احتمالی مذاکرات برگزیت آماده می‌شود
یک روزنامه آلمانی نوشت که اتحادیه اروپا با توجه به مشکلات به وجود آمده در زمینه ادامه مذاکرات برگزیت، برای شکست احتمالی این مذاکرات آماده می‌شود.
۵۵آنلاین :

اتحادیه اروپا در حال ایجاد کارگروهی است تا درصورت به شکست انجامیدن مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) اقدام کند.

روزنامه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه» به نقل از کمیسیون اروپایی نوشت که ادامه مذاکرات برگزیت بسیار دشوار به نظر می‌رسد و به همین دلیل اتحادیه اروپا باید برای احتمال شکست مذاکرات آمادگی داشته باشد و گروهی به همین منظور در نظر گرفته شده است.

«ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا معتقد است که گروهی از کارشناسان باید در زمینه خروج کنترل نشده بریتانیا از اتحادیه اروپا پس از مارس 2019 آمادگی داشته باشند. با این حال بروکسل تاکنون اقدامی رسمی در این زمینه صورت نداده است.

مسایلی مانند امور مالی، تعرفه گمرکی، تردد میان کشورها و ماهیگیری از جمله مواردی هستند که امکان دارد به دلیل آنها مذاکرات برگزیت به شکست منتهی شود. کارشناسان با این حال همچنان معتقدند که این گزینه‌ای بسیار منفی خواهد بود.

اتحادیه اروپا و ایرلند همچنین از بریتانیا خواستند تا در زمینه تعیین مسایل مورد اختلاف در ارتباط با مرزهایبرگزیت همکاری کند.

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) سال 2016 رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند و با شروع مذاکرات خروج در مارس 2017، دو سال فرصت دارند به توافقی برای جدایی از بروکسل دست یابند. 

با وجود برگزاری چند دور مذاکره میان دو طرف، مذاکرات برگزیت تا کنون با پیشرفت زیادی مواجه نشده است و آینده روابط 2 طرف شامل روابط تجاری و مالی، روابط اجتماعی و مهاجران، روابط امنیتی و دفاعی از جمله مواردیست که انگلیس بر گفت‌وگو درباره آن تا قبل از پایان مذاکرات برگزیت تاکید دارد. 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گرسنگی بکشید تا دردهای مزمن سرکوب شوند

دردهای مزمن یکی از چالش‌های بزرگی است که پزشکان تاکنون برای سرکوب آن به نتیجه خاصی دست نیافته‌اند. پژوهشی جدید حاکی از آن است که احساس گرسنگی می‌تواند دردهای مزمن را از بین ببرد.

سهم تحولات داخلي و خارجي در مهاجرت ايرانيان

مهاجرت، اقدامي خطير و گاه قمارگونه است که نياز به همت و تهوري دارد که مهاجر نگران، بي‌پناه و نيازمند به احساس امنيت مادي و معنوي در زمين بيگانه را محکوم به تلاش بيشتر براي کسب موفقيت و آرامش مي‌‌کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

شان پن برای هدف قرار دادن ترامپ، رمان نوشت

شان پن در رمانی با عنوان «باب هانی تنها کسی که کار کرد» به ماجراهای روز دنیا پرداخته و با نقد دونالد ترامپ و توجه به جنبش «من هم همین طور»، به تجربه درگیر شدنش در ماجرای ال چاپو، سلطان مواد مخدر هم اشاره کرده است.

ویدیو: تبریک متفاوت نوروز توسط سفیر آلمان در ایران

اقدام جالب سفیر آلمان در تهران؛ تبریک نوروز به زبان فارسی با خواندن شعری از حافظ، کنار سفره هفت سین

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان