فرانکفورترآلگماینه: اروپا برای شکست احتمالی مذاکرات برگزیت آماده می‌شود

شناسه خبر: 119205 سرویس: اقتصادی شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶, ۲۲ : ۲۱ : ۰۰
فرانکفورترآلگماینه:  اروپا برای شکست احتمالی مذاکرات برگزیت آماده می‌شود
یک روزنامه آلمانی نوشت که اتحادیه اروپا با توجه به مشکلات به وجود آمده در زمینه ادامه مذاکرات برگزیت، برای شکست احتمالی این مذاکرات آماده می‌شود.
۵۵آنلاین :

اتحادیه اروپا در حال ایجاد کارگروهی است تا درصورت به شکست انجامیدن مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) اقدام کند.

روزنامه آلمانی «فرانکفورتر آلگماینه» به نقل از کمیسیون اروپایی نوشت که ادامه مذاکرات برگزیت بسیار دشوار به نظر می‌رسد و به همین دلیل اتحادیه اروپا باید برای احتمال شکست مذاکرات آمادگی داشته باشد و گروهی به همین منظور در نظر گرفته شده است.

«ژان کلود یونکر» رئیس کمیسیون اروپا معتقد است که گروهی از کارشناسان باید در زمینه خروج کنترل نشده بریتانیا از اتحادیه اروپا پس از مارس 2019 آمادگی داشته باشند. با این حال بروکسل تاکنون اقدامی رسمی در این زمینه صورت نداده است.

مسایلی مانند امور مالی، تعرفه گمرکی، تردد میان کشورها و ماهیگیری از جمله مواردی هستند که امکان دارد به دلیل آنها مذاکرات برگزیت به شکست منتهی شود. کارشناسان با این حال همچنان معتقدند که این گزینه‌ای بسیار منفی خواهد بود.

اتحادیه اروپا و ایرلند همچنین از بریتانیا خواستند تا در زمینه تعیین مسایل مورد اختلاف در ارتباط با مرزهایبرگزیت همکاری کند.

مردم بریتانیا (انگلیس، اسکاتلند، ولز و ایرلندشمالی) سال 2016 رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند و با شروع مذاکرات خروج در مارس 2017، دو سال فرصت دارند به توافقی برای جدایی از بروکسل دست یابند. 

با وجود برگزاری چند دور مذاکره میان دو طرف، مذاکرات برگزیت تا کنون با پیشرفت زیادی مواجه نشده است و آینده روابط 2 طرف شامل روابط تجاری و مالی، روابط اجتماعی و مهاجران، روابط امنیتی و دفاعی از جمله مواردیست که انگلیس بر گفت‌وگو درباره آن تا قبل از پایان مذاکرات برگزیت تاکید دارد. 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خطر کم دانستن

چند روز پیش، ساعتی پس از اعلام رد لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی توسط شورای محترم نگهبان، قیمت سکه که از صبح آن روز سیر کاهشی داشت، طی دو ساعت ۱۲۰ هزار تومان افزایش یافت و ناظران این افزایش را به تصمیم اتخاذشده شورای نگهبان و نهایتا به FATF مرتبط دانستند. اما داستان جمهوری اسلامی ایران و FATF داستان جدیدی نیست.

واشنگتن‌پست: آیا آمریکا اشتباه کودتای ۲۸ مرداد را تکرار می‌کند؟

روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست، طی یادداشتی به قلم گریگوری برو، مورخ نفت و روابط ایران و آمریکا در دوره پست‌دکتری دانشگاه ساوذرن متدویست، تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران را تاکتیکی برای تسریع اجرای سیاست تغییر رژیم دانست و به آمریکا هشدار داد که از مداخله‌اش در کودتای ۲۸ مرداد عبرت بگیرد. منبع

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: متهم ردیف اول پرونده موسسه مالی ثامن الحجج کیست؟

ویدیو: نظر کدخدایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه

نظر کدخدایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه ها: اگر مسئولین امکانات را فراهم کنند، اشکالی ندارد خانم ها به ورزشگاه بروند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر