فراخوانی سفیر روسیه از آمریکا تکذیب شد

شناسه خبر: 107533 سرویس: سیاست چهارشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۶, ۴۰ : ۱۳ : ۰۰
فراخوانی سفیر روسیه از آمریکا تکذیب شد
روسیه ادعای پایان ماموریت سرگئی کیسلیاک سفیر این کشور در واشنگتن و فراخواندن وی را پس از 9 سال مسئولیت در این سمت، شایعه ای بی اساس خواند که توسط سفیر سابق آمریکا در مسکو منتشر شده است.
۵۵آنلاین :

در حالیکه تنش ها بر سر پرونده ادعایی دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بالا گرفته، برخی رسانه های آمریکایی روز دوشنبه از قصد مسکو برای فراخوانی سفیر خود از واشنگتن خبر دادند.
خانم ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه در بیانیه ای فیس بوکی نوشت: در شبانه روز اخیر خبرنگاران غربی بارها در تماس تلفنی از من خواستند در باره فراخواندن کیسلیاک در ماه جولای توضیح دهم.
وی افزود: به گفته آنها، مایکل مک فول سفیر سابق آمریکا در روسیه خبر پایان ماموریت سفیر روسیه را اعلام کرده است.
سخنگوی وزارت خارجه روسیه یادآوری کرد: تصمیم برای فراخوانی یا انتصاب سفیر را رئیس جمهوری روسیه اتخاذ می کند. این امر به صورت برنامه ریزی شده و پس از انتصاب سفیر انجام می گیرد. موارد استثنا وجود دارد که ماموریت سفیر پیش از موعد پایان می یابد و قطع روابط، کاهش سطح مناسبات یا وضع سلامتی و مرگ از آن جمله است. 
زاخارووا نوشت: در کل تغییرات سفرا در کشورهای مختلف با برنامه ریزی انجام می گیرد. اگر تصمیم به انتصاب سفیر جدید در آمریکا گرفته شود، مراحل طولانی چند ماهه دارد. نام کیسلیاک با 9 سال خدمت در واشنگتن در تاریخ به عنوان سفیری ثبت می شود که تمام تلاش ممکن را برای توسعه روابط دوجانبه حتی در شرایط بسیار دشوار و پیچیده بکار گرفت. 
مقام روس ادامه داد: اما در مورد مک فول چنین نیست و وی که رسواآمیز از مسکو گریخت در اهداف دیپلماتیک خود شکست خورد و حتی در اجرای ماموریت عجیبی که از طرف دولت اوباما به وی محول شد، ناکام ماند.
برخی رسانه های آمریکایی از جمله نیوزویک نوشته اند، مسکو قصد دارد سفیر خود را به عنوان مرتبط با پرونده ادعایی دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 آمریکا، از واشنگتن فرا بخواند.
به نوشته نیوزویک، در زمان حاضر چندین تحقیق پیرامون تلاش ادعایی روسیه برای تاثیرگذاری در نتایج انتخابات 2016 آمریکا در حال انجام است و براساس برخی گزارش ها، اف بی آی چندین ملاقات میان کیسلیاک و برخی اعضای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ را بررسی می کند.
بنا به اطلاعات انتشار یافته ولی هنوز تائید نشده از سوی گروه کاری ترامپ، در چند ماه اخیر مشخص شده است که تعدادی از افراد نزدیک به رئیس جمهوری آمریکا با سفیر 66 ساله روسیه دیدار و گفت و گو داشته اند.
«جرد کوشنر» داماد ترامپ و «جف سشنز» دادستان کل آمریکا که از مشاوران ترامپ در دوران رقابت های انتخاباتی بود، در میان این افراد هستند.
همچنین «مایکل فلین» مشاور سابق امنیت ملی ترامپ که با افشای دیدارش با کیسلیاک مدت کوتاهی پس از انتصاب به این سمت استعفا کرد، از جمله این افراد است.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

دیوار کوتاه خرد اقتصادی

اقتصاد کشور شرایط سختی را سپری می‌کند، تورم از محدوده آرامش خارج شده و قیمت‌ها در حال افزایش است، رشد اقتصادی کاهش پیدا کرده و امید به رونق در ماه‌های آینده نیز کمتر شده است. با این همه، تمام وقت و انرژی سیاست‌گذاری اقتصادی کشور معطوف نرخ ارز شده و روزی نیست که دولتمردی سابق یا قدرتمندی حاضر، سازی کوک نکرده باشد، پیش‌بینی نرخی نکرده باشد.

جایگاه ایران در رقابت‌پذیری

«مجمع جهانی اقتصاد» جدیدترین گزارش «رقابت‌پذیری» خود را برای سال ۲۰۱۸ منتشر کرد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر