فایننشال تایمز: بانک‌های سوئیس از نحوه فعالیت‌ اتباع سعودی نگران هستند

شناسه خبر: 119394 سرویس: اقتصادی دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶, ۰۲ : ۲۲ : ۰۰
فایننشال تایمز: بانک‌های سوئیس از نحوه فعالیت‌ اتباع سعودی نگران هستند
فایننشال تایمز روز دوشنبه در گزارشی از نگرانی بانک‌های سوئیسی نسبت به نحوه فعالیت‌های بانکی اتباع سعودی خبر داد و عنوان کرد که تاکنون گزارش‌های متعددی دراین‌باره به اداره رسیدگی به تخلفات پول‌شویی سوئیس منعکس‌شده است.
۵۵آنلاین :

 

 این روزنامه انگلیسی افزود: دو تن از منابع آگاه می‌گویند که وکلای بانک‌های سوئیسی طی یک هفته گذشته گزارش‌های متعددی را درباره فعالیت‌های مشکوک حساب‌های بانکی متعلق به برخی اتباع سعودی به اداره رسیدگی به تخلفات پول‌شویی این کشور منعکس کرده و انتظار می‌رود که ده‌ها گزارش دیگر نیز در این رابطه ارسال گردد.
فایننشال تایمز افزود: اقدام بانک‌های سوئیس مؤید نگرانی آن‌ها نسبت به نقض قوانین پول‌شویی و فساد مالی به شمار می‌رود. بانک‌های سوئیس به حفاظت از اطلاعات محرمانه مشتریان خود معروف هستند، اما درعین‌حال موظف‌اند که تراکنش‌های مشکوک را گزارش کنند. 
این روزنامه انگلیسی به نقل از یک مقام قضایی سوئیس نوشت: بر اساس رویه قانونی، گزارش‌های دریافت شده در حال بررسی است و تا این لحظه اقامه دعوا صورت نگرفته است. 
به نوشته فایننشال تایمز، این تحولات در پی آن صورت می‌گیرد که ماه گذشته بیش از 200 تن از بازرگانان و شاهزادگان سعودی در هتل «ریتز کارلتون» ریاض به اتهام فساد اموال عمومی فعالیت دستگیرشده‌اند.
بر اساس این گزارش، کمیته مبارزه با فساد عربستان به‌فرمان سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و به ریاست پسرش محمد بن سلمان ولیعهد این کشور تشکیل شد و شماری از شاهزاده‌ها و وزیران پیشین این کشور را بازداشت کرد.
برخی رسانه‌ها نیز اعلام کردند که ولید بن طلال بن عبدالعزیز برادرزاده پادشاه عربستان و متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز وزیر گارد ملی، در میان بازداشت شدگان هستند.
به‌موجب فرمان ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، این کمیته در خصوص موضوعات مربوط به فساد اموال عمومی فعالیت خواهد کرد و ازجمله مأموریت‌هایش، مقابله با فساد و برخورد با دست‌اندازی به اموال عمومی اعلام‌شده است.
فایننشال تایمز در این گزارش همچنین از تلاش بانک های سوئیسی برای جمع آوری پول نقد بنا به درخواست مشتریان سعودی شان خبر داد و نوشت: شاهزادگان و بازرگانان سعودی تلاش می کنند تا اتهامات فساد مالی علیه خود را تسویه کنند. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سه سناریوی پیش رو

یوهان الاماف ایکس استریتانتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا که روز ششم ماه آینده میلادی یعنی کمتر از سه هفته دیگر برگزار می‌شود از جهات مختلف بسیار پر اهمیت است. در روز انتخابات، شهروندان برای انتخاب تمامی ۴۳۵ نماینده مجلس نمایندگان و ۳۵ نماینده مجلس سنا پای صندوق‌های رای حاضر خواهند شد. در حال حاضر جمهوری‌خواهان در هر دو مجلس اکثریت را در اختیار دارند و ریاست جمهوری نیز در دست حزب جمهوری‌خواه است.

دیوار کوتاه خرد اقتصادی

اقتصاد کشور شرایط سختی را سپری می‌کند، تورم از محدوده آرامش خارج شده و قیمت‌ها در حال افزایش است، رشد اقتصادی کاهش پیدا کرده و امید به رونق در ماه‌های آینده نیز کمتر شده است. با این همه، تمام وقت و انرژی سیاست‌گذاری اقتصادی کشور معطوف نرخ ارز شده و روزی نیست که دولتمردی سابق یا قدرتمندی حاضر، سازی کوک نکرده باشد، پیش‌بینی نرخی نکرده باشد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر