فایننشال تایمز: بانک‌های سوئیس از نحوه فعالیت‌ اتباع سعودی نگران هستند

شناسه خبر: 119394 سرویس: اقتصادی دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶, ۰۲ : ۲۲ : ۰۰
فایننشال تایمز: بانک‌های سوئیس از نحوه فعالیت‌ اتباع سعودی نگران هستند
فایننشال تایمز روز دوشنبه در گزارشی از نگرانی بانک‌های سوئیسی نسبت به نحوه فعالیت‌های بانکی اتباع سعودی خبر داد و عنوان کرد که تاکنون گزارش‌های متعددی دراین‌باره به اداره رسیدگی به تخلفات پول‌شویی سوئیس منعکس‌شده است.
۵۵آنلاین :

 

 این روزنامه انگلیسی افزود: دو تن از منابع آگاه می‌گویند که وکلای بانک‌های سوئیسی طی یک هفته گذشته گزارش‌های متعددی را درباره فعالیت‌های مشکوک حساب‌های بانکی متعلق به برخی اتباع سعودی به اداره رسیدگی به تخلفات پول‌شویی این کشور منعکس کرده و انتظار می‌رود که ده‌ها گزارش دیگر نیز در این رابطه ارسال گردد.
فایننشال تایمز افزود: اقدام بانک‌های سوئیس مؤید نگرانی آن‌ها نسبت به نقض قوانین پول‌شویی و فساد مالی به شمار می‌رود. بانک‌های سوئیس به حفاظت از اطلاعات محرمانه مشتریان خود معروف هستند، اما درعین‌حال موظف‌اند که تراکنش‌های مشکوک را گزارش کنند. 
این روزنامه انگلیسی به نقل از یک مقام قضایی سوئیس نوشت: بر اساس رویه قانونی، گزارش‌های دریافت شده در حال بررسی است و تا این لحظه اقامه دعوا صورت نگرفته است. 
به نوشته فایننشال تایمز، این تحولات در پی آن صورت می‌گیرد که ماه گذشته بیش از 200 تن از بازرگانان و شاهزادگان سعودی در هتل «ریتز کارلتون» ریاض به اتهام فساد اموال عمومی فعالیت دستگیرشده‌اند.
بر اساس این گزارش، کمیته مبارزه با فساد عربستان به‌فرمان سلمان بن عبدالعزیز پادشاه و به ریاست پسرش محمد بن سلمان ولیعهد این کشور تشکیل شد و شماری از شاهزاده‌ها و وزیران پیشین این کشور را بازداشت کرد.
برخی رسانه‌ها نیز اعلام کردند که ولید بن طلال بن عبدالعزیز برادرزاده پادشاه عربستان و متعب بن عبدالله بن عبدالعزیز وزیر گارد ملی، در میان بازداشت شدگان هستند.
به‌موجب فرمان ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود، این کمیته در خصوص موضوعات مربوط به فساد اموال عمومی فعالیت خواهد کرد و ازجمله مأموریت‌هایش، مقابله با فساد و برخورد با دست‌اندازی به اموال عمومی اعلام‌شده است.
فایننشال تایمز در این گزارش همچنین از تلاش بانک های سوئیسی برای جمع آوری پول نقد بنا به درخواست مشتریان سعودی شان خبر داد و نوشت: شاهزادگان و بازرگانان سعودی تلاش می کنند تا اتهامات فساد مالی علیه خود را تسویه کنند. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چهار عامل نکبت

فرانس پرسپیروزی نیکلاس مادورو در انتخابات روز یکشنبه ونزوئلا به احتمال بسیار زیاد تغییرات بزرگی در خط‌مشی و سیاست‌های او در آینده ایجاد نخواهد کرد اما در درون ونزوئلا اتفاقات بسیار بزرگی روی خواهد داد. سال گذشته میلادی ارزش بولیوار ۹۹ درصد کاهش یافت و نرخ تورم در سطح ۱۴۰۰۰ درصد قرار داشت که افزایش پیدا خواهد کرد. مادورو ثابت کرده اهل تغییر نیست و این به معنای وخیم‌تر شدن شرایط است.

خطر بیخ گوش زردکوه

زردکوه قربانی جاده‌سازی! مگر می‌توان به جان منبع تولید آب شیرین در زاگرس به بهانه احداث جاده‌ عشایری موسوم به «پنبه کال» افتاد؟ مگر می‌توان با لودرها و بولدوزرها بر یال‌های پر شیب زردکوه بختیاری خراش انداخت؟ مگر می‌توان ارتفاعات برف‌گیر را به مسیر ترانزیتی تبدیل کرد؟ اینها سوالاتی است که طی مدت اخیر فعالان زیست‌محیطی بارها و بارها به آن پرداخته‌اند. آنها توقع دارند که اداره محیط‌زیست، استانداری چهارمحال و بختیاری و وزارت نیرو خنثی عمل کرده و واکنشی درخور نشان ‌دهند. آن‌چنان که زردکوه به‌عنوان مهم‌ترین کوهستان تولیدکننده آب در زاگرس مورد تهدید قرار گرفته است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان