غرضی: ظریف مناسب ریاست جمهوری نیست

شناسه خبر: 85121 شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵, ۰۳ : ۱۰ : ۰۰
غرضی: ظریف مناسب ریاست جمهوری نیست
به نظر من آيت‌ا... هاشمي مي‌تواند در انتخابات۹۶ نبض جريان‌هاي سياسي را به دست بگيرد و با رايزني و گفت‌وگو با عقلاي هر دو جريان سياسي فضاي انتخابات را به سمت حمايت از آقاي روحاني هدايت كند.
۵۵آنلاین :

55 آنلاین:

وزیر اسبق پست و تلگراف گفت: رد صلاحیت احمدی‌نژاد باعث می‌شود که وی ادعاهای بزرگ‌تری را مطرح کند و با مظلوم‌نمایی خود در بین افکار عمومی فضای جامعه را ملتهب کند.

آرمان نوشت: محمد غرضی در این خصوص که برخی معتقدند اگر فشارها به آقاي روحاني همچنان ادامه پيدا كند با محمدجواد ظريف براي كانديداتوري در انتخابات۹۶  وارد مذاكره خواهند شد، گفت: آقاي روحاني از نظر سابقه و تجربه سياسي وضعيت بهتري نسبت به آقاي ظريف دارند و فضاي سياسي ايران و زواياي پنهانش را بهتر مي‌شناسند و سال‌ها در آن زيست كرده اند.آقاي ظريف چگونه و با چه تجربه سياسي داخلي مي‌تواند از عهده همه مشكلات بربيايد. بدون شك آقاي ظريف در سياست خارجي و ديپلماسي يك شخصيت ممتاز جهاني و بسيار توانمند است. اما بايد اين نكته را در نظر گرفت كه مديريت كشور تنها به سياست خارجي مربوط نمي‌شود بلكه ساير حوزه‌هاي مهم ديگر را نيز دربرمي‌گيرد. به نظر من آقاي روحاني براي رياست‌جمهوري نسبت به آقاي ظريف جامع الشرايط‌ هستند.

اهم سخنان وی به شرح زیر است:

*{حضور آیت الله هاشمی در جلسات روحانیت مبارز} آيت‌ا... هاشمي به دليل جايگاهي كه در بين مردم و مسئولان نظام دارند در مقاطع مختلف نقش ميانجيگري را در بين جريان‌هاي سياسي ايفا كرده‌اند و به نظر مي‌رسد در انتخابات رياست‌جمهوري ۹۶ كه كشور در يك شرايط خاص سياسي قرار گرفته نيز دوباره اين نقش را ايفا خواهند كرد.

*آقاي هاشمي در سال ۷۶ يكي از اهرم‌هاي اصلي پيروزي رئيس دولت اصلاحات در انتخابات بود و موفق شد ۷۰ درصد آراي مردم را روي رئيس دولت اصلاحات متمركز كند. از سوي ديگر ايشان در سال ۹۲ موفق شدند۵۰ درصد آراي مردم را به سود آقاي روحاني هدايت كنند. در نتيجه نفوذ و جايگاه ايشان در بين مردم و جريان‌هاي سياسي همواره و در مقاطع مختلف چاره‌ساز و تاثيرگذار بوده است.

 *شايد هيچ شخصيتي در مقطع كنوني مانند آقاي هاشمي از چنين پتانسيلي برخوردار نباشد كه رويكردهاي سياسي را در فضاي سياسي كشور به هم نزديك كند. ايشان نيز به خوبي به اين نكته آگاهي دارند و به همين دليل به دنبال اين هستند كه از جايگاه تاثيرگذار خود در بين هر دو جريان سياسي استفاده كنند و هر دو جريان سياسي را به حمايت از آقاي روحاني در انتخابات ۹۶ تشويق كنند.

* اصلاح‌طلبان مدت‌هاست از تندروي و اقدامات راديكال عبور كرده‌اند و مشي متعادل و قابل قبولي را در دستور كار خود قرار داده‌اند. اصولگرايان نيز پس از هشت سال رياست‌جمهوري احمدي‌نژاد به اين نتيجه رسيده‌اند كه تفكرات افراطی براي سرنوشت كشور خطرآفرين است و بايد رويكرد متعادل‌تري در پيش بگيرند. از سوي ديگر مردم اجازه نخواهند داد دوباره يك گفتمان در كشور شكل بگيرد و براي كشور مشكلات داخلي و خارجي به وجود بياورد.

*به نظر من آيت‌ا... هاشمي مي‌تواند در انتخابات۹۶ نبض جريان‌هاي سياسي را به دست بگيرد و با رايزني و گفت‌وگو با عقلاي هر دو جريان سياسي فضاي انتخابات را به سمت حمايت از آقاي روحاني هدايت كند.

*عقلا و بزرگان جريان اصلاحات دوباره در انتخابات رياست‌جمهوري سال۹۶ مانند سال۹۲ از آقاي روحاني حمايت خواهند كرد. اما اين اتفاق در بدنه جريان اصلاحات رخ نخواهد داد.بدنه جريان اصلاحات به شكل‌هاي مختلف از آقاي روحاني و دولت ايشان فاصله گرفته است.

*به نظر من حضور احمدي‌نژاد در انتخابات آينده به سود آقاي روحاني است. احمدي‌نژاد همواره چهره‌اي جنجالي از خود بروز داده و به دليل اينكه مردم از افراط‌گري خسته شده‌اند، حاضر نيستند دوباره از احمدي‌نژاد حمايت كنند. با اين وجود من اميدوارم احمدي‌نژاد وارد انتخابات شود و در نهايت از آقاي روحاني شكست بخورد تا خطر حضور مجدد تندروهاي سياسي در مديريت كشور در آينده كمرنگ شود.

* رد صلاحيت احمدي‌نژاد باعث مي‌شود كه وي ادعاهاي بزرگ‌تري را مطرح كند و با مظلوم‌نمايي خود در بين افكار عمومي فضاي جامعه را ملتهب كند.

*در صورتي كه احمدي‌نژاد قصد داشته باشد وارد انتخابات شود و توسط شوراي نگهبان تاييد صلاحيت نشود وي رويكرد محافظه‌كارانه و سكوت سه سال گذشته خود را تغيير خواهد داد و رفتارهاي جديدي از خود بروز مي‌دهد.

* نهادهای نظارتی بايد اين نكته را در نظر داشته باشند كه مظلوم‌نمايي احمدي‌نژاد در فضاي سياسي كشور ممكن است هزينه‌هاي بالايي براي نظام در پي داشته باشد.
 

منبع: عصر ایران

اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۵/۰۶/۲۰ ۱۹:۲۰
در مورد احمدي نژاد درست ميگه
140 81 پاسخ دادن به این نظر
هادی ۱۳۹۵/۰۶/۲۴ ۰۶:۰۲
رئیس سران فتنه باید بیاید تا فتنه ها از یاد نرود و دوباره آشوب برپا کند؟ خجالت نمی کشید همچیزتان را دادید بقول خودتان کی کوروش و هخامنش ناموس شان را پیش کش آمریکایی و صیهونیسم اسرائیل کردند که ادای آنها را و شعار آن را می دهید............. حتماً باید بیایند کنار زنان شما بخوابند تا به چشم ببینید..... بس است احمدی نژاد را تایید نمی کنم اما او را هم همین اقای رفسنجانی ..... خراب کرد.. اقای رفسنجانی نوه سه روزه یا بیست روزه ندارد بیاید رئیس جمهوری شود؟.... همچین حکم دارد و حتی حق دارد بر گردن مملکت.........آقای غرضی همه شما از آخور غرب نان می خورید چون از ترس شهامت گلادیاتور های رفسنجانی جرات حرف زدن ندارید همین اقایی که می گوید ایران نظامی نیاز ندارد اما یک لشگر مواظبش هستند تا اقا عطسه نکند می دانم که ..........سانسور می شود و درج نمی شود حتی این شهامت را ندارید و شعار می دهید آزادی بیان
115 81 پاسخ دادن به این نظر
هدایت ۱۳۹۵/۰۹/۱۰ ۱۷:۰۱
باسلام
اول باید ادب باشد سپس حرف و یا نکته گفته شود. دراین صورت آن نکته می تواند تأثیر گذار باشد. کسی که حرفهای بالا را گفته است نه ادب دارد و نه این فرد می تواند حتی کوچکترین نکته را با آرامش بیان کند.
بنابراین اظهار نظر درمورد گفته های بالا شاید منطقی نباشد. اما یک موضوع نباید هیچ وقت فراموش شود و آن رعایت انصاف و اخلاق در گفتار و اظهار نظرهاست. بهتر است یک لحظه خودمان را درجایگاهی قرار دهیم که می خواهیم درمورد آن جایگاه اظهار نظر کنیم . دراین صورت قطعا" درست تر موضع گیری خواهیم کرد.
آنهایی که زحماتی در زمان مشخصی کشیده اند و یا تصمیمی با توجه به مقضیات درآن موقع، گرفته اند، لابد درست اقدام کرده اند، مگر آنکه خلاف آن بر مردم اثبات شود. آنچه که امثال آقای هاشمی در دوران انقلاب ، دفاع مقدس، دوران سازندگی و... انجام داده اند قابل احترام و تقدیر است و چون خلافی نیز ثابت نشده کسی حق اظهار نظرهای های بی ادبانه را ندارد. ای کاش این روال بداخلاقی را آقای احمدی نژاد درجامعه رواج نمی داد. تا هر فردی به خود اجازه دهد بی انصاف و بدون رعایت اخلاق، حرف بزند. انتقاد با دلیل ومدرک در جامعه پسندیده است! اما حرف بی سر وته و با احساس و هیجان، یک اصل مردود است.
43 56
علیزاده ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۷:۱۵
زمانی تنهاپایتخت شرکت مخابرات داشت درزمان محمدغرضی شرکت مخابرات دراستانهاوشهرستان راندازی شد.سیستم شبکه آنالوگ بودمحمدغرضی دیجیتال کرداولین کارخانه تولیدکابل فیبرنوری فناوری فیبرنوری ایران درزمان غرضی است.پانل خورشیدی مخابرات،غرضی سال۱۳۶۷مجوزماهواره مخابرات زهره گرفت .اماسیاسیون داخلی ها نگذاشتندمحمدغرضی سیستم دیجیتال و تجهیزات تلفن همراه تحویل دولت خاتمی دادعلت اینکه قیمت سیم کارت درزمان غرضی گران بودچون شبکه مخابرات باید تجهیزات شبکه تلفن همراه مجهزمیشد وچون بااصل تلفن همراه مخالفت شدپول تجهیزات ندادندتنهاداشتن سیم کارت تلفن همراه موبایل بدون شبکه مخابرات تلفن همراه که نمیشودموبایل کارکند.اگرمحمدغرضی اینهارانمیکرددولت خاتمی چگونه مشترکین تلفن همراه توسعه می دادچگونه اینترنت راتوسعه می دادهمین شبکه اینترنت درزمان محمدغرضی است آنهم. باسرسختی توانست اینترنت رابه ثمررساند چون درهمان وزارت خانه پست وتلگراف عده ای مخالف بودند.
23 25
Ali@google.com ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ ۱۷:۱۸
بااصرارمحمدغرضی پست هوایی فرودگاه بین المللی پیام راه اندازی شده بعدازمحمدغرضی باتوجه به موقعیت آن منطقه آزاد درکنار افتتاح شد
23 28
اصلانی ۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۰۸:۱۱
جناب محمدغرضی اسم دولت شاخص دولت و نظام است.بنابراین اسم دولت خودراباتوجه به مواردزیرنام گذاری کنیدوبهتراست نام دولت که برای۹۶انتخاب کردیدعوض کنیداماکلمه اجماع ملی راحذف نکنیدیک چیزی کم دارد.حالا شاخص هارابیان میکنم .ماانقلاب اسلامی کردیم تاانقلاب اسلامی نباشیم جمهوریت اسلامی نمیشودیعنی توسعه انقلابیت اسلامی شود.دومین مسئله خودتحریم هایی که دردو لت هاوجودداسته است .توسعه به جای اینکه سبب کاهش تورم شودسبب تورم شده است.چرااستفاده ازتکنولوژی همیشه بازگران باشد.به زوربه جوان ایرانی میگویندکه بایدمتکی باشید.
26 30 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

ترس و توسعه نیافتگی

به نظر می رسد که رشد فردی، نتیجه پنج نوع آزادی است:

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: گدایی با عروسک ترامپ

ویدیو: طوفان شدید در مرز مهران و نجات زائر گرفتار در طوفان امشب

طوفان شدید در مرز مهران و نجات زائر گرفتار در طوفان امشب دبیر ستاد مرکزی اربعین: به دلیل تداوم توفان در مرز مهران، زائران به سمت مرزهای جنوبی تغییر مسیر دهند.

خبرها

بیشتر