عکسهای جنجالی رئیس جمهور فرانسه در جزایر کارائیب

شناسه خبر: 146576 سرویس: تصویر دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷, ۲۳ : ۲۳ : ۰۰
عکسهای جنجالی رئیس جمهور فرانسه در جزایر کارائیب
عکس‌های نامناسب امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه در سفری که روز گذشته به جزیره سن مارتین داشت، خشم مردم فرانسه را برانگیخت.
۵۵آنلاین :

 

امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز گذشته تصمیم گرفت پس از گذشت یکسال از حادثه طوفانی «ایرما» از جزایر حوزه کارائیب  بازدید کند. سفر رئیس جمهور فرانسه به دو جزیره سن مارتین و سن بارتلمی که سال گذشته بر اثر طوفان «ایرما» آسیب بیشتری دید، جنجال‌های زیادی داشت و خشم مردم فرانسه را برانگیخت. دولت مکرون قول داده بود که برای بازسازی بخش های آسیب دیده 500 میلیون یورو اختصاص خواهد داد، با این حال در طی یکسال گذشته تنها 35 درصد از ساختمان‌های آسیب دیده مرمت شدند. اما این موضوعی نبود که باعث خشم مردم فرانسه شد بلکه تصاویر غیر اخلاقی که از این سفر منتشر شد دلیل اعتراض مردم بود.

تصاویری از رسوایی مکرون در سفر به جزیره سن مارتین

تصاویری از رسوایی مکرون در سفر به جزیره سن مارتین

در این سفر مکرون در کنار دو مرد جوان سیاه پوست و نیمه‌برهنه عکس گرفته است که یکی از آنها حرکت بی ادبانه ای با انگشت خود نشان می‌دهد. کاربران در شبکه‌های اجتماعی نوشتند در شان رئیس جمهور یک کشور نیست که با اشخاص برهنه که هیچ بویی از ادب نبرده اند عکس بگیرد. گویا این دو جوان سارقانی هستند که به تازگی آزاد شده‌ و به گانگسترهای جزیره شهرت یافته اند.

مکرون در پاسخ به موج اعتراض ها در یکی از شبکه های اجتماعی نوشت: «من رئیس جمهور فرانسه ام و هیچ کس را مستثنی نمی دانم. این دو جوان کمک کردند تا من به ملاقات دختر معلولی که دوست داشت من را ببیند بروم و من برای احترام به آنها عکس گرفتم. من همه را دوست دارم و از اشتباهاتشان صرف نظر می کنم».

الکساندر لاتس تحلیلگر سیاسی در مورد مکرون نوشت: «مکرون متظاهر نیست. او بسیار غیر حرفه ای است و مانند دانشجویان رفتار می کند نه رئیس یک دولت. چنین حرکاتی برای اولین بار نیست که از او سر می‌زند. به عنوان مثال در روز جهانی موسیقی او گروهی از رپرهای سیاه را به کاخ الیزه، جایی که محل تصمیم‌گیری‌های سیاسی است، دعوت کرد. نوازندگان این گروه هم نیمه برهنه بودند و در ترانه‌هایشان از واژه های ناخوشایند استفاده می‌کردند. من نمی توانم باور کنم که رئیس جمهور یک کشور از چنین گروهی دعوت کرده باشد».

تصاویری از رسوایی مکرون در سفر به جزیره سن مارتین

داریا پلاتنو تحلیلگر دیگر سیاسی نیز می گوید: «همه این حرکات نامناسب برای کسب محبوبیت است. مکرون می داند که 32% از محبوبیتش کاهش یافته است و تلاش می کند آن را جبران کند. او می خواهد ثابت کند که مخالف نژادپرستی است و از همجنسگرایان حمایت می کند. بنابراین چنین عکس های احمقانه و نامناسبی از او منتشر می شود».


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

وقتی آفت ها بلای جان درختان می‌شوند

این روزها محیط زیست در ابعاد مختلف دستخوش تغییرات و ناهنجاری‌های فراوان است. از سوی دیگر انسان هم هیچ تلاشی برای نجات این موهبت الهی ندارد. با بررسی وضعیت جنگل‌های کشور باید گفت که در سال‌های اخیر بسیاری از جنگل‌ها در خطر آتش‌سوزی قرار گرفته‌اند. در دی ۹۶، فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: سالانه به‌طور میانگین حدود ۱۵ هزار هکتار از جنگل‌های ایران دچار آتش‌سوزی می‌شود که خسارت‌های جبران‌ناپذیری به منابع طبیعی وارد می‌کند. قاسم سبزعلی اظهار کرد: سال‌جاری یک هزار میلیارد ریال برای تجهیز یگان‌های حفاظت منابع طبیعی کشور اختصاص داده شد که جذب آن می‌تواند سبب هم‌افزایی هر چه بیشتر در عرصه منابع طبیعی شود. او بیان کرد: میزان وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع کشور از ابتدای سال‌جاری تاکنون نسبت به مدت مشابه سال ۹۵، حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است. حال این بار آفت بلای جان جنگل‌های کشور شده است. در بهمن ۹۶، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی گیلان گفت: سالانه ۳۵ میلیون هکتار جنگل در اثر خسارت آفات و بیماری ها از بین می رود که ناشی از تغییر اقلیم و افزایش روند تجارت جهانی تولید چوب است. محمود هوشیار فرد اظهار کرد: گرم شدن و خشکی اقلیم می تواند بر بسیاری از عرصه ها که با آن مواجه هستیم، تاثیر بگذارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: چرا این بیابان بزرگ در اوکراین مورد توجه گردشگران خارجی قرار گرفته است؟

ویدیو: موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم

موسیقی بلوچستان را نمی شناسیم. هفت سال از مرگ غلام رسول دینارزهی از قله های موسیقی بلوچستان گذشت. درباره او بیش تر بدانیم. ببینید!

خبرها

بیشتر