عناصر تروریستی بوکوحرام، 15 دختر را در نیجر ربودند

شناسه خبر: 151713 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷, ۴۸ : ۰۰ : ۰۰
عناصر تروریستی بوکوحرام، 15 دختر را در نیجر ربودند
یک مقام مسئول در نیجر می‌گوید عناصری مسلح که به احتمال زیاد وابسته به گروه تروریستی «بوکو حرام» هستند، در حمله به روستایی در این کشور 15 دختر را ربودند.
۵۵آنلاین :

ده‌ها فرد مسلح که احتمال می‌رود، از عناصر گروه تروریستی تکفیری «بوکو حرام» باشند، در حمله‌ای شماری از دختران را در نیجر ربود.

«بوکار مانی اورثی»، شهردار شهر «تومور» واقع در نزدیکی مرز نیجر با نیجریه گفت شنبه (سوم آذر) گفت که ۵۰ فرد مسلح ناشناس، ۱۵ دختر را از روستایی در نه کیلومتری این شهر ربودند.

به گزارش رادیو بین‌المللی «مونت کارلو» فرانسه، شهردار تومور گفت که این حمله به هنگام شب صورت گرفتi و دختران ربوده شده به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

به احتمال زیاد، عناصر گروه تروریستی تکفیری «بوکو حرام» که در نیجریه فعالیت زیادی دارد، این ۱۵ دختر نیجری را ربوده‌اند.

عناصر این گروه تروریستی، در سلسله حملات هفته گذشته خود ۱۱۸ سرباز را در حوزه «دریاچه چاد» که بین چهار کشور کامرون، نیجر، نیجریه و چاد قرار دارد کشته‌اند که بیشتر آن‌ها سربازان نیجریه‌ای بودند.

پنجشنبه هفته گذشته نیز افراد مسلحی که احتمال می‌رود از عناصر بوکو حرام بوده باشند، در حمله به یک شرکت حفاری فرانسوی در شهر مذکور، هشت تن از کارگران این شرکت را کشتند.

گروه تروریستی بوکو حرام بارها اقدام به ربودن دختران و زنان در آفریقا کرده و تنها در سال ۲۰۰۳ طی حمله به یک مدرسه‌ای در ولایت «بورنو» نیجریه بیش از ۲۷۰ دختر دانش آموز را ربود.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

گره تعطیلی روز سرگردان

تعیین تکلیف روز سرگردان هفته (روز پنجشنبه) با گره مواجه شد. طرح برخی نمایندگان برای تعطیلی این روز در کمیسیون اصلی رد اما در کمیسیون فرعی تایید شد.

کشتن سگ ها، راه غلط مقابله

در تمامی کشورهای دنیا مشکل حضور حیوانات غیر خانگی در مناطق مسکونی وجود دارد و هر کشور روش های خاصی را در جلوگیری از این امر دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر
اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

اشتباه مرگبار مرد منجر به کشته شدن همسرش شد

اشتباه مرد، منجر به مرگ همسرش شد.

ویدیو: ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است

ایچی چینونسو، پسربچه 11 ساله نیجریایی؛ خدای روپایی است او عاشق مسی و رونالدو است و سعی کرده فنون هر دو را ترکیب کرده و در مهارت خود تلفیق کند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر