نتیجه‌ای یافت نشد.

عناصر تروریستی بوکوحرام، 15 دختر را در نیجر ربودند

شناسه خبر: 151713 سرویس: جهان ، گوناگون يكشنبه ۴ آذر ۱۳۹۷, ۴۸ : ۰۰ : ۰۰
عناصر تروریستی بوکوحرام، 15 دختر را در نیجر ربودند
یک مقام مسئول در نیجر می‌گوید عناصری مسلح که به احتمال زیاد وابسته به گروه تروریستی «بوکو حرام» هستند، در حمله به روستایی در این کشور 15 دختر را ربودند.
۵۵آنلاین :

ده‌ها فرد مسلح که احتمال می‌رود، از عناصر گروه تروریستی تکفیری «بوکو حرام» باشند، در حمله‌ای شماری از دختران را در نیجر ربود.

«بوکار مانی اورثی»، شهردار شهر «تومور» واقع در نزدیکی مرز نیجر با نیجریه گفت شنبه (سوم آذر) گفت که ۵۰ فرد مسلح ناشناس، ۱۵ دختر را از روستایی در نه کیلومتری این شهر ربودند.

به گزارش رادیو بین‌المللی «مونت کارلو» فرانسه، شهردار تومور گفت که این حمله به هنگام شب صورت گرفتi و دختران ربوده شده به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

به احتمال زیاد، عناصر گروه تروریستی تکفیری «بوکو حرام» که در نیجریه فعالیت زیادی دارد، این ۱۵ دختر نیجری را ربوده‌اند.

عناصر این گروه تروریستی، در سلسله حملات هفته گذشته خود ۱۱۸ سرباز را در حوزه «دریاچه چاد» که بین چهار کشور کامرون، نیجر، نیجریه و چاد قرار دارد کشته‌اند که بیشتر آن‌ها سربازان نیجریه‌ای بودند.

پنجشنبه هفته گذشته نیز افراد مسلحی که احتمال می‌رود از عناصر بوکو حرام بوده باشند، در حمله به یک شرکت حفاری فرانسوی در شهر مذکور، هشت تن از کارگران این شرکت را کشتند.

گروه تروریستی بوکو حرام بارها اقدام به ربودن دختران و زنان در آفریقا کرده و تنها در سال ۲۰۰۳ طی حمله به یک مدرسه‌ای در ولایت «بورنو» نیجریه بیش از ۲۷۰ دختر دانش آموز را ربود.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آنچه آمریکا از ایران هراسی در منطقه دنبال می‌کند: بهانه‌تراشی برای سرکیسه کردن قارون‌های منطقه

آمریکایی‌ها در حالی از عدم اقدام نظامی علیه ایران می گویند و حتی ادعای دادن شماره تلفن برای مذاکره را مطرح می کنند که در رفتار منطقه‌ای آنها اقداماتی خاص مشاهده می‌شود که بیش از هر چیز بوی دلار می دهد. گویی تاجر مسلکان حاکم بر آمریکا همچنان اصرار دارند که از این نمد آشوفته بازار منطقه کلاهی برای خود دست و پا کنند.

پرونده امامی و دلاویز یک پولشویی حرفه ای است

نماینده دادستان: احسان دلاویز متهم ردیف دوم در جلسات به مزاح گفته اگر الان بریزند و ما را بگیرند از من هیچ چیزی ندارند / آن آقای فامیل و صاحب منصب شما، توضیح دهد چرا حیدرآبادی را به بانک سرمایه تحمیل کرد / هادی رضوی گفته دلاویز با من تماس گرفت و درصدی بین یک تا یک و نیم درصد مبلغ وام را مطالبه کرد / امامی و دلاویز لیست بدهکاران کلان بانک سرمایه را در اختیار داشتند و کارچاق کن بودند / دلاویز 200 میلیارد از رضوی گرفت / دلاویز: من برای نظام می میرم و حال بیایم و اخلال کنم؟ من بچه شهرستان را عزت دادند / شهرزاد و شاهگوش را با رضوی شروع کردم؛ در بسیاری از کارها حضور داشتم ولی اسمم نبود / سرمایه سریال شهرزاد آلوده نبود

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر