علت بی انگیزگی من چیست؟

شناسه خبر: 138243 سرویس: توسعه ، اجتماعی ، گوناگون پنجشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۷, ۵۲ : ۱۶ : ۰۰
علت بی انگیزگی من چیست؟
چند بار تا به حال تصمیم گرفته اید که کاری انجام دهید اما به خاطر نداشتن انگیزه کافی دنبالش نکرده اید و بدون این که تمامش کرده باشید از لیست برنامه های تان حذفش کرده اید. شما تنها کسی نیستید که با چنین شرایطی مواجه شده اید. میلیون ها نفر در دنیا وجود دارند که هیچ انگیزه ای برای انجام دادن کارهایشان ندارند. اما چرا بعضی ها بی انگیزه هستند و چگونه می توانند انگیزه لازم را به دست بیاورند؟
۵۵آنلاین :

 

چند بار تا به حال تصمیم گرفته اید که کاری انجام دهید اما به خاطر نداشتن انگیزه کافی دنبالش نکرده اید و بدون این که تمامش کرده باشید از لیست برنامه های تان حذفش کرده اید. شما تنها کسی نیستید که با چنین شرایطی مواجه شده اید. میلیون ها نفر در دنیا وجود دارند که هیچ انگیزه ای برای انجام دادن کارهایشان ندارند. اما چرا بعضی ها بی انگیزه هستند و چگونه می توانند انگیزه لازم را به دست بیاورند؟ در ادامه این مطلب را بخوانید.

در هر اتفاقی جنبه منفی آن را می بینند

افراد بی انگیزه نسبت به موفقیت دید منفی دارند. به اعتقاد روانشناسان سطح باور خودکارآمدی (توانایی ذاتی تاثیر بر نتیجه یک اقدام) این افراد پایین است. روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد مثل نوشتن اهداف و تصور کردن موفقیت..

راه حل

راز انگیزه داشتن این است که مهارت های خود و چالش هایی که در پی دارند را بررسی کنید. گاهی اوقات یک هدف مشکل شما را تشویق می کند کارها را بهتر انجام دهید و به دلیل پاداش شخصی به پافشاری ها ادامه می دهید.

منفعت ها را فراموش می کنند

کسانی که بی انگیزه هستند معمولا به سختی های راه فکر می کنند و به عرق هایی که قرار است برای رسیدن به یک هدف بریزند. آن ها به تنها چیزی که فکر نمی کنند منفعت ها و پاداشی است که قرار است بعد از اتمام کار ببرند.

راه حل

هر زمان که احساس بی انگیزگی کردید به منافع کار فکر کنید. موفقیت های کوچک را همیشه جشن بگیرید تا فراموش نکنید که منفعت ها و پاداش ها از شما زیاد دور نیستند.

اهداف غیرواقعی در ذهن می پرورانند

معمولا در دنیای تجارت می گویند داشتن اهداف بزرگ طولانی مدت انگیزه را زیاد می کند اما این کاملا اشتباه است چون این اهداف مشکلات پیچیده تر و دلسردکننده تری خواهند داشت که باعث بی انگیزگی فرد می شود.

راه حل

بهترین کار این است که اهدافتان را به چالش های کوتاه مدت تقسیم کنید تا بتوانید در بازه زمانی کوتاه تری به نتیجه برسید. با این کار انگیزه بیشتری پیدا می کنید و تشویق می شوید هدف را تا پایان دنبال کنید.

دنبال فرصت ها نمی روند

تصور آدم های بی انگیزه این است که هیچوقت فرصت های خوب سر راهشان قرار نمی گیرد. اما واقعیت این است که آن ها دنبال فرصت نمی روندتا شانس موفقیت بدست بیاورند. واقعیت این است که فرصت ها منتظر شما هستند تا آن ها را پیدا کنید نه این که انتظار داشته باشید جلوی راهتان بیایند.

راه حل

فرصت ها را جستجو کنید و بخاطر آن ها از محدوده امن خود بیرون آمده و ریسک کنید.

دوست ندارند سخت کار کنند

آدم های بی انگیزه تمایل دارند با کمترین تلاش به موفقیت برسند. البته دسترسی به اینترنت هم در بی انگیزه شدن کارمندها بی تاثیر نیست. اکثر کارمندان بی انگیزه وقت خود را در شبکه های اجتماعی تلف می کنند.

راه حل

حتی با استعدادترین ها هم با تلاش به جایی که می خواهند می رسند. پس نتیجه می گیریم سخت کوشی بهتر از استعداد است.

همیشه دنبال مقصر هستند

آن ها همیشه شکست ها و عدم پیشرفتشان را گردن دیگران می اندازند. واقعیت این است که شما نمی توانید طرز فکر دیگران و کارهایشان را کنترل کنید. اگر بتوانید تشخیص دهید که اشتباه از خودتان بوده دفعه بعد این اشتباه را تکرار نمی کنید.

راه حل

مسئولیت اتفاقی که برایتان افتاده است را بپذیرید. شکایت کردن ها را کنار بگذارید و مسئول زندگی خودتان باشید.

علت بی انگیزگی خود را بشناسید

کدام یک از مواردی بالا علت بی انگیزگی شما هستند. بعد از پیدا کردن ریشه بی انگیزگی دیگر تعلل نکنید و گام اول را برای یک تغییر کوچک بردارید و این تغییر کوچک را به عادت روزانه خود تبدیل کنید تا همیشه انگیزه داشته باشید.


منبع : ارمان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر