عربستان صادرات نفت خود را به همه مناطق جهان کاهش می‌دهد

شناسه خبر: 117335 سرویس: گوناگون شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶, ۵۱ : ۰۹ : ۰۰
عربستان صادرات نفت خود را به همه مناطق جهان کاهش می‌دهد
عربستان اعلام کرد قصد دارد صادرات نفت خود به تمام مناطقی را که به آنها نفت عرضه می‌کند در ماه آینده کاهش دهد.به گزارش بلومبرگ، عربستان اعلام کرده قصد دارد صادرات نفت خود به تمام مناطقی را که به آنها نفت عرضه می‌کند در ماه آینده کاهش دهد. این اقدام در راستای تلاش‌های اوپک و متحدانش برای کاستن از مازاد عرضه جهانی صورت می‌گیرد.
۵۵آنلاین :

وزارت نفت عربستان بدون اشاره به میزان دقیق نفتی که عرضه خواهد شد، اعلام کرد: صادرات نفت عربستان در ماه دسامبر ۱۲۰هزار بشکه در روز نسبت به ماه نوامبر کاهش خواهد یافت. محاسبات انجام‌شده نشان می‌دهد که صادرات نفت عربستان در ماه اکتبر ۶.۹۸۹ میلیون بشکه در روز بوده است. عربستان معمولا آمار دقیق میزان صادرات خود را اعلام نمی‌کند.به گفته سخنگوی وزارت انرژی عربستان، صادرات نفت عربستان به آمریکا در ماه دسامبر به میزان ۱۰ درصد کاهش خواهد داشت. آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا حاکی است آمریکا در هفته منتهی به ۳ نوامبر، روزانه ۸۱۶ هزار بشکه در روز از عربستان نفت وارد کرده است. این رقم در ماه اکتبر ۵۰۶ هزار بشکه در روز بوده است.براساس آمارهای سازمان ابتکار اطلاعات نفتی (جودی)، کاهش صادرات نفت عربستان در این موقع از سال با روندهای عادی فصلی همخوانی دارد. صادرات نفت عربستان از سال ۲۰۰۹ تاکنون در فاصله ماه‌های نوامبر و دسامبر به‌طور متوسط به میزان ۲۴۳ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.


منبع : دنیای اقتصاد
برچسب ها
عربستاننفت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

کاخ هخامنشی چرخاب در برازجان

در سال1350خورشیدی،به گونه‌ای ناگهانی و به هنگام کشیدن کانال آب از برازجان به بوشهر در اثر برخورد بیل مکانیکی،شالی‌ستونی در قشری از گل و لای پیدا شد و

آدرس بازندگان بازار دوم دلار

راه‌اندازی بازار دوم دلار اگرچه آرامش را به بازار ارز برگرداند و باعث توقف روند صعودی دلار شد اما برای رانت‌خواران دلار ۴۲۰۰ تومانی خبر خوبی نبود. چرا که آنان را از خوان گسترده رانت محروم کرد و به همین دلیل جوسازی آنان برای بازگشت به سر سفره «تقسیم دلار و سکه ارزان» ادامه دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!!

واژگونی تریلر و واکنش عجیب مردم!! باید از خودمان شروع کنیم.

ویدیو: بررسی ابعاد حقوقی دریای خزر

تا زمانی تحدید حدود دریای خزر نهایی نشود ایران از درصد اعلامی اش ( حدود ۲۰٪ ) صیانت می کند. تا کشورهای دیگر مبادرت به اکتشاف و بهره برداری از منابع انرژی نکند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر