عربستان صادرات نفت خود را به همه مناطق جهان کاهش می‌دهد

شناسه خبر: 117335 سرویس: گوناگون شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶, ۵۱ : ۰۹ : ۰۰
عربستان صادرات نفت خود را به همه مناطق جهان کاهش می‌دهد
عربستان اعلام کرد قصد دارد صادرات نفت خود به تمام مناطقی را که به آنها نفت عرضه می‌کند در ماه آینده کاهش دهد.به گزارش بلومبرگ، عربستان اعلام کرده قصد دارد صادرات نفت خود به تمام مناطقی را که به آنها نفت عرضه می‌کند در ماه آینده کاهش دهد. این اقدام در راستای تلاش‌های اوپک و متحدانش برای کاستن از مازاد عرضه جهانی صورت می‌گیرد.
۵۵آنلاین :

وزارت نفت عربستان بدون اشاره به میزان دقیق نفتی که عرضه خواهد شد، اعلام کرد: صادرات نفت عربستان در ماه دسامبر ۱۲۰هزار بشکه در روز نسبت به ماه نوامبر کاهش خواهد یافت. محاسبات انجام‌شده نشان می‌دهد که صادرات نفت عربستان در ماه اکتبر ۶.۹۸۹ میلیون بشکه در روز بوده است. عربستان معمولا آمار دقیق میزان صادرات خود را اعلام نمی‌کند.به گفته سخنگوی وزارت انرژی عربستان، صادرات نفت عربستان به آمریکا در ماه دسامبر به میزان ۱۰ درصد کاهش خواهد داشت. آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا حاکی است آمریکا در هفته منتهی به ۳ نوامبر، روزانه ۸۱۶ هزار بشکه در روز از عربستان نفت وارد کرده است. این رقم در ماه اکتبر ۵۰۶ هزار بشکه در روز بوده است.براساس آمارهای سازمان ابتکار اطلاعات نفتی (جودی)، کاهش صادرات نفت عربستان در این موقع از سال با روندهای عادی فصلی همخوانی دارد. صادرات نفت عربستان از سال ۲۰۰۹ تاکنون در فاصله ماه‌های نوامبر و دسامبر به‌طور متوسط به میزان ۲۴۳ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.


منبع : دنیای اقتصاد
برچسب ها
عربستاننفت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان