عربستان صادرات نفت خود را به همه مناطق جهان کاهش می‌دهد

شناسه خبر: 117335 سرویس: گوناگون شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶, ۵۱ : ۰۹ : ۰۰
عربستان صادرات نفت خود را به همه مناطق جهان کاهش می‌دهد
عربستان اعلام کرد قصد دارد صادرات نفت خود به تمام مناطقی را که به آنها نفت عرضه می‌کند در ماه آینده کاهش دهد.به گزارش بلومبرگ، عربستان اعلام کرده قصد دارد صادرات نفت خود به تمام مناطقی را که به آنها نفت عرضه می‌کند در ماه آینده کاهش دهد. این اقدام در راستای تلاش‌های اوپک و متحدانش برای کاستن از مازاد عرضه جهانی صورت می‌گیرد.
۵۵آنلاین :

وزارت نفت عربستان بدون اشاره به میزان دقیق نفتی که عرضه خواهد شد، اعلام کرد: صادرات نفت عربستان در ماه دسامبر ۱۲۰هزار بشکه در روز نسبت به ماه نوامبر کاهش خواهد یافت. محاسبات انجام‌شده نشان می‌دهد که صادرات نفت عربستان در ماه اکتبر ۶.۹۸۹ میلیون بشکه در روز بوده است. عربستان معمولا آمار دقیق میزان صادرات خود را اعلام نمی‌کند.به گفته سخنگوی وزارت انرژی عربستان، صادرات نفت عربستان به آمریکا در ماه دسامبر به میزان ۱۰ درصد کاهش خواهد داشت. آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا حاکی است آمریکا در هفته منتهی به ۳ نوامبر، روزانه ۸۱۶ هزار بشکه در روز از عربستان نفت وارد کرده است. این رقم در ماه اکتبر ۵۰۶ هزار بشکه در روز بوده است.براساس آمارهای سازمان ابتکار اطلاعات نفتی (جودی)، کاهش صادرات نفت عربستان در این موقع از سال با روندهای عادی فصلی همخوانی دارد. صادرات نفت عربستان از سال ۲۰۰۹ تاکنون در فاصله ماه‌های نوامبر و دسامبر به‌طور متوسط به میزان ۲۴۳ هزار بشکه در روز کاهش یافته است.


منبع : دنیای اقتصاد
برچسب ها
عربستاننفت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پارسیان هند و شهر مومبای

بزرگان پارسی شخصیت ارزشمندی را برای جامعۀ پارسیان به ارمغان آوردند،نفوذ،شخصیت و احترامی که تا امروز هم پابرجاست

معاشرت‌های طاقت‌فرسای شبکه‌سازی و راه‌حلی برای آنها

همه‌ی افراد، آستانه‌ی تحمل خاصی برای معاشرت با دیگران دارند و پس‌ازآن با کاهش شدید انرژی، خستگی و بی‌حوصلگی مواجه می‌شوند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان

یک کلیپ زیبا از ترکیب 5000 عکس از اصفهان بیش از 100 ساعت برای ساخت آن زمان صرف شده است.

ویدیو: سوختن هاوایی در زیر مواد مذاب

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان