عراق: روند تایید کیفی کالاهای صادراتی ایران تسریع می شود

شناسه خبر: 145755 سرویس: اقتصادی ، گوناگون شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷, ۱۴ : ۲۲ : ۰۰
عراق: روند تایید کیفی کالاهای صادراتی ایران تسریع می شود
بغداد – ایرنا – رئیس استاندارد عراق بر تلاش برای تسریع در روند تایید گواهی کیفی کالاهای ایرانی با استفاده از همه ظرفیت های موجود تاکید کرد.
۵۵آنلاین :

'سعد عبدالوهاب' رئیس استاندارد عراق روز شنبه در جریان دیدار 'ناصر بهزاد' رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در بغداد با وی گفت: وجود برخی محدودیت از جانب شرکت های بازرسی بین المللی برای صدور گواهی کیفیت نمی تواند مانعی بر سر راه شرکت های صادرکننده کالا به عراق باشد.
عبدالوهاب همچنین با اشاره به رویکرد مثبت عراق برای همکاری متقابل جهت تداوم صادرات کالاهای ایرانی به عراق اعلام کرد که برای فرصت سازی مناسب جهت توسعه همکاری، پیشنهاد های اجرایی مورد مذاکره اولیه قرار گرفته است.
وی همچنین به منظور تسریع در روند صدور گواهی کیفی گفت: عراق برای تشکیل جلسه های تخصصی دوره ای با مسوولین ارشد سازمان استاندارد ایران آماده است.
رئیس استاندارد عراق توسعه آزمایشگاه های استاندارد عراق و نیز انجام همکاری های آزمایشگاهی مشترک را یکی از اهداف مهم مورد پیگیری از جانب کشورش عنوان کرد.
در این دیدار بهزاد نیز اعلام کرد که عمده ترین پیشنهادهای مطرح شده از جمله تاکید بر تدوین یک چارچوب جدید و تفاهم بر یک استاندارد واحد میان ایران و عراق برای کالاهای عمده صادراتی بوده است.
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران همچنین بهره برداری از ظرفیت آزمایشگاهی عراق در بصره _ کوت و بغداد، ایجاد آزمایشگاه تعیین استاندارد ایران در مرز برای صدور گواهی را جزو پیشنهاد کرده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر