نتیجه‌ای یافت نشد.

عراق: روند تایید کیفی کالاهای صادراتی ایران تسریع می شود

شناسه خبر: 145755 سرویس: اقتصادی ، گوناگون شنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۷, ۱۴ : ۲۲ : ۰۰
عراق: روند تایید کیفی کالاهای صادراتی ایران تسریع می شود
بغداد – ایرنا – رئیس استاندارد عراق بر تلاش برای تسریع در روند تایید گواهی کیفی کالاهای ایرانی با استفاده از همه ظرفیت های موجود تاکید کرد.
۵۵آنلاین :

'سعد عبدالوهاب' رئیس استاندارد عراق روز شنبه در جریان دیدار 'ناصر بهزاد' رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در بغداد با وی گفت: وجود برخی محدودیت از جانب شرکت های بازرسی بین المللی برای صدور گواهی کیفیت نمی تواند مانعی بر سر راه شرکت های صادرکننده کالا به عراق باشد.
عبدالوهاب همچنین با اشاره به رویکرد مثبت عراق برای همکاری متقابل جهت تداوم صادرات کالاهای ایرانی به عراق اعلام کرد که برای فرصت سازی مناسب جهت توسعه همکاری، پیشنهاد های اجرایی مورد مذاکره اولیه قرار گرفته است.
وی همچنین به منظور تسریع در روند صدور گواهی کیفی گفت: عراق برای تشکیل جلسه های تخصصی دوره ای با مسوولین ارشد سازمان استاندارد ایران آماده است.
رئیس استاندارد عراق توسعه آزمایشگاه های استاندارد عراق و نیز انجام همکاری های آزمایشگاهی مشترک را یکی از اهداف مهم مورد پیگیری از جانب کشورش عنوان کرد.
در این دیدار بهزاد نیز اعلام کرد که عمده ترین پیشنهادهای مطرح شده از جمله تاکید بر تدوین یک چارچوب جدید و تفاهم بر یک استاندارد واحد میان ایران و عراق برای کالاهای عمده صادراتی بوده است.
رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران همچنین بهره برداری از ظرفیت آزمایشگاهی عراق در بصره _ کوت و بغداد، ایجاد آزمایشگاه تعیین استاندارد ایران در مرز برای صدور گواهی را جزو پیشنهاد کرده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فروش طلای آب شده تخلف است

دبیر هیئت مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: خرید و فروش طلای آب شده به جزء برای واحد‌های صنفی، تخلف است و با واحد‌های متخلف برخورد خواهد شد.

تابستان سخت در انتظار اجاره‌نشین‌ها

عقبایی گفت: بازار اجاره امسال به دلیل از بین رفتن قدرت خرید در بین خریداران مسکن، بسیار نگران‌کننده‌ خواهد بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر