عذرخواهی فضانورد ژاپنی بابت ادعای افزایش ۹ سانتی متری قدش!

شناسه خبر: 122486 سرویس: فناوری پنجشنبه ۲۱ دي ۱۳۹۶, ۲۵ : ۰۲ : ۰۰
عذرخواهی فضانورد ژاپنی بابت ادعای افزایش ۹ سانتی متری قدش!
«نوریشیگه کانای» فضانورد ژاپنی که اکنون در ایستگاه فضایی بین‌المللی مستقر است، ادعا کرده بود که قدش 9 سانتی‌متر در فضا افزایش پیداکرده است که امروز بابت این ادعای خلاف، عذرخواهی کرد.
۵۵آنلاین :

 

به گزارش ایسنا و به نقل از گاردین، "نوریشیگه کانای" فضانورد ژاپنی مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی عنوان کرد که ادعای افزایش 9 سانتی‌متری قدش از زمانی که به فضا رفته، اشتباه بوده است و قد وی تنها 2 سانتی‌متر بلندتر شده است!

این فضانورد ژاپنی که در ایستگاه فضایی بین‌المللی به سر می‌برد، به دلیل این که گفته بود از زمانی که به فضا رفته 9 سانتی‌متر رشد کرده است، عذرخواهی کرد و درباره سالم ماندنش هنگام بازگشت به زمین ابراز نگرانی کرد.

اکثر فضانوردان در طول ماموریت‌های فضایی طولانی مدت "رشد" می‌کنند، چون ستون فقراتشان در غیاب گرانش منبسط می‌شود.

اما این رشد معمولا به چند سانتی‌متر محدود می‌شود و زمانی که آنها به زمین بازمی‌گردند، این پیامدها نیز ناپدید می‌شوند.

"کانای" 41 ساله که در ماه گذشته برای ماموریت نزدیک به شش ماهه به فضا رفت، روز دوشنبه در توییتر اعلام کرد که با رشد زیادی مواجه شده است.

وی در توییت خود نوشت: قد من در اینجا در فضا اندازه‌گیری شده است و به نوعی من 9 سانتی‌متر رشد کرده‌ام! فقط سه هفته از آمدن من می‌گذرد، چیزی که من از دبیرستان تاکنون تجربه نکردم. این موضوع باعث می‌شود که من کمی نگران باشم که ممکن است نتوانم در صندلی‌های سایوز برای بازگشت به زمین جا شوم.

اما یک روز بعد و در پی واکنش‌های زیاد وی عذرخواهی کرد و گفت که پس از پرسش‌های کاپیتان، خود را اندازه گرفته است و متوجه شده که فقط 2 سانتی‌متر رشد کرده است.

وی بدون توضیح اینکه این محاسبه اشتباه چگونه صورت گرفته مجددا در توییتی اظهار داشت: به نظر می‌رسد که این اشتباه در اندازه‌گیری معضل بزرگی شده است، بنابراین من باید برای این خبر جعلی عذرخواهی کنم. به نظر می‌رسد که من روی صندلی‌های سایوز جا می‌شوم، حالا خلاص شدم.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

باز کردن گره‌های زندگی با دست

در این مطلب فهرستی از این راهکارها که ساده اما موثر و کاربردی می‌باشند را ارائه می‌دهیم تا با انجام آنها بتوانید تغییراتی را در زندگی‌تان ایجاد کنید.

اتحادیه اروپا 12 هزار جوان 18 ساله را رایگان راهی سفر می‌کند

مقامات اروپایی از امکان سفر رایگان ۱۲ هزار جوان اروپایی در منطقه شنگن خبر دادند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: جنایت بزرگ ترامپ

ترامپ:عربستان از ما ده ها میلیارد دلار اسلحه می خرد و ما حاضر نیستیم به خاطر قتل انسانها، از سر روابطمان با عربستان و قراردادهای پر سود نظامی با آنها بگذریم.

ویدیو: شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟

شهر را چگونه به سبک جهادی به تاراج بردند؟ واگذاری ۱۷۰۰ ملک و آپارتمان نجومی در دوره قالیباف

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر