ظریف: آمریکا به القاعده و داعش سلاح های پیشرفته می دهد

شناسه خبر: 152607 سرویس: گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۳۶ : ۲۳ : ۰۰
ظریف: آمریکا به القاعده و داعش سلاح های پیشرفته می دهد
وزیر امور خارجه ایران به همدستی آمریکا در جنایات سعودی ها و اماراتی ها در جنگ یمن اشاره کرد و گفت که واشنگتن برای دائمی کردن بی ثباتی در منطقه، در حال ارسال گسترده تسلیحات پیشرفته به القاعده و داعش است.
۵۵آنلاین :

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین مبنی بر رسیدن تسلیحات آمریکایی به گروه های افراطی در منطقه، پیامی توئیتری منتشر کرد.
ظریف در این پیام نوشت: ظاهرا همدستی آمریکا در جنایات سعودی ها و اماراتی ها از طریق ارسال تسلیحات و حمایت های اطلاعاتی و لجستیکی کافی نبوده است. آمریکایی ها در حال ارسال گسترده سلاح های پیشرفته به افراط گرایان از جمله القاعده و داعش هستند. ابتدا در سوریه و اکنون در یمن. هدفشان هم بی ثباتی دائمی در منطقه برای توجیه سیاست های شرارت آمیزشان است.
روزنامه گاردین پیشتر گزارش داد که تحقیقات نشان می دهد که سلاح هایی همچون خودروهای زرهی، موشک انداز، نارنجک و تفنگ که از سوی انگلیس و آمریکا تامین شده، به دست گروه های شورشی مرتبط با القاعده و داعش در یمن رسیده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. 
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

سوری‌هایی که از اروپا به سوریه فرار می‌کنند!

اکتبر، بیرون از سفارت سوریه در برلین، مریم با عصبانیت از اینکه شوهرش با دو تا از چهار فرزند خردسالشان به شهر ساحلی لاذقیه در سوریه بازگشته، اشک می‌ریزد. او به یاد دارد که چگونه به همراه پسر و دخترش که فقط ۸ و ۵ سال داشتند، از مرز‌های یونان و ترکیه و سوریه با پای پیاده گذشته‌اند.

دولت داماد ها

امروز طی حکمی داماد حسن روحانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی شد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر