نتیجه‌ای یافت نشد.

ظریف: آمریکا به القاعده و داعش سلاح های پیشرفته می دهد

شناسه خبر: 152607 سرویس: گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۳۶ : ۲۳ : ۰۰
ظریف: آمریکا به القاعده و داعش سلاح های پیشرفته می دهد
وزیر امور خارجه ایران به همدستی آمریکا در جنایات سعودی ها و اماراتی ها در جنگ یمن اشاره کرد و گفت که واشنگتن برای دائمی کردن بی ثباتی در منطقه، در حال ارسال گسترده تسلیحات پیشرفته به القاعده و داعش است.
۵۵آنلاین :

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین مبنی بر رسیدن تسلیحات آمریکایی به گروه های افراطی در منطقه، پیامی توئیتری منتشر کرد.
ظریف در این پیام نوشت: ظاهرا همدستی آمریکا در جنایات سعودی ها و اماراتی ها از طریق ارسال تسلیحات و حمایت های اطلاعاتی و لجستیکی کافی نبوده است. آمریکایی ها در حال ارسال گسترده سلاح های پیشرفته به افراط گرایان از جمله القاعده و داعش هستند. ابتدا در سوریه و اکنون در یمن. هدفشان هم بی ثباتی دائمی در منطقه برای توجیه سیاست های شرارت آمیزشان است.
روزنامه گاردین پیشتر گزارش داد که تحقیقات نشان می دهد که سلاح هایی همچون خودروهای زرهی، موشک انداز، نارنجک و تفنگ که از سوی انگلیس و آمریکا تامین شده، به دست گروه های شورشی مرتبط با القاعده و داعش در یمن رسیده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. 
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خاطرات هاشمی و ضربه های او به افراد

هاشمی رفسنجانی وقتی در قدرت بود هر کاری دلش خواست انجام داد اما کسانی که ضربه خوردند و مخالف سیاست های او بودند نباید حتی  دلگیر باشند .

نفوذ خویشاوندان در اقتصاد ايران

نشست جایگاه فساد و شفافیت در حکمرانی، روز دوشنبه به همت انجمن علمی سیاست‌گذاری اجتماعی در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد و سخنرانان این نشست به بیان نظرات خود درباره فساد، شیوه‌های مبارزه با آن و وضعیت حاکم بر کشور پرداختند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مان

شیرجه عجیب «اینفینیته تاکر» در لحظات پایانی مسابقه دو ۴۰۰ متر با مانع در آمریکا از این حرکت که مورد توجه رسانه ها قرار گرفته به عنوان «شیرجه سوپرمن» یاد شده است.

ویدیو: زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

زخمی شدن تعدادی از مسافرین مترو در مکزیکوسیتی به دلیل انبوه جمعیت در ایستگاه

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر