ظریف: آمریکا به القاعده و داعش سلاح های پیشرفته می دهد

شناسه خبر: 152607 سرویس: گوناگون يكشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷, ۳۶ : ۲۳ : ۰۰
ظریف: آمریکا به القاعده و داعش سلاح های پیشرفته می دهد
وزیر امور خارجه ایران به همدستی آمریکا در جنایات سعودی ها و اماراتی ها در جنگ یمن اشاره کرد و گفت که واشنگتن برای دائمی کردن بی ثباتی در منطقه، در حال ارسال گسترده تسلیحات پیشرفته به القاعده و داعش است.
۵۵آنلاین :

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در واکنش به گزارش روزنامه انگلیسی گاردین مبنی بر رسیدن تسلیحات آمریکایی به گروه های افراطی در منطقه، پیامی توئیتری منتشر کرد.
ظریف در این پیام نوشت: ظاهرا همدستی آمریکا در جنایات سعودی ها و اماراتی ها از طریق ارسال تسلیحات و حمایت های اطلاعاتی و لجستیکی کافی نبوده است. آمریکایی ها در حال ارسال گسترده سلاح های پیشرفته به افراط گرایان از جمله القاعده و داعش هستند. ابتدا در سوریه و اکنون در یمن. هدفشان هم بی ثباتی دائمی در منطقه برای توجیه سیاست های شرارت آمیزشان است.
روزنامه گاردین پیشتر گزارش داد که تحقیقات نشان می دهد که سلاح هایی همچون خودروهای زرهی، موشک انداز، نارنجک و تفنگ که از سوی انگلیس و آمریکا تامین شده، به دست گروه های شورشی مرتبط با القاعده و داعش در یمن رسیده است.
عربستان و امارات از ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی این کشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. 
تجاوز عربستان و امارات به یمن تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 16 هزار یمنی بی گناه و ویرانی زیر ساخت های این کشور شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر