نتیجه‌ای یافت نشد.

ظریف: آمریکا بیش از پیش منزوی شده است

شناسه خبر: 146145 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷, ۲۴ : ۲۲ : ۰۰
ظریف: آمریکا بیش از پیش منزوی شده است
'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که آمریکا در جلسه شورای امنیت متوجه شد که بیش از پیش منزوی شده است.
۵۵آنلاین :

ظریف پس از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که روز چهارشنبه با موضوع منع گسترش سلاح های کشتارجمعی برگزار شد، در توئیتی نوشت: آمریکا بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل سوءاستفاده کرد اما دریافت که به خاطر نقض برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت بیش از پیش منزوی شده است. آمریکا کی درس می گیرد؟
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جلسه شورای امنیت که خود ریاست آن را بر عهده داشت، بار دیگر اتهامات خود را علیه ایران تکرار کرد اما سایر سخنرانان این جلسه حتی متحدان سنتی آمریکا با او همراهی نکردند.
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با انتقاد از خروج آمریکا از برجام گفت: برجام یک توافق جدی است و همه طرف ها باید برجام را رعایت کنند.
«ترزا می» نخست وزیر انگلیس هم در این نشست گفت که ایران به تمام تعهدات خود در زمینه برجام عمل کرده است.
«اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی نیز در سخنرانی خود سیاست های یکجانبه آمریکا علیه ایران را محکوم کرد و گفت: ایران به دلیل در اختیارگرفتن کنترل منابع خود قربانی حصر و تحریم آمریکا شده است.
«وانگ یی» وزیر خارجه چین در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که توافق هسته ای سال 2015 ایران موسوم به برجام یک سند بسیار مهم بین المللی است و همه باید به آن پایبند باشند.
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه هم اظهار داشت: روسیه معتقد است که برجام باید زنده نگه داشته شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زمین خواری،یکی از هدایای رانت

تعريف خاص و قانونی از زمين خواری به عمل نيامده است، قانون خاصی نيز در ارتباط با زمين خواری پيش بينی و به تصويب نرسيده است.

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی

حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی آرنولد در حال گرفتن عکس بود که مردی از پشت جفت پا به کمر وی زد. ستاره هالیوود در فستیوال آرنولد کلاسیک افریقا در سندتون شرکت کرده بود که مردی از پشت به قهرمان ترمیناتور حمله کرد و او را به سوی جمعیت انداخت.

ویدیو : ادبیات مجری را مشاهده می کنید

ادبیات مجری را مشاهده می کنید . مرتضی فاطمی، سردبیر سابق نشریه اصولگرای پنجره و پسر سیدعباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استانهای رسانه ملی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر