ظریف: آمریکا بیش از پیش منزوی شده است

شناسه خبر: 146145 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷, ۲۴ : ۲۲ : ۰۰
ظریف: آمریکا بیش از پیش منزوی شده است
'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که آمریکا در جلسه شورای امنیت متوجه شد که بیش از پیش منزوی شده است.
۵۵آنلاین :

ظریف پس از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که روز چهارشنبه با موضوع منع گسترش سلاح های کشتارجمعی برگزار شد، در توئیتی نوشت: آمریکا بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل سوءاستفاده کرد اما دریافت که به خاطر نقض برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت بیش از پیش منزوی شده است. آمریکا کی درس می گیرد؟
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جلسه شورای امنیت که خود ریاست آن را بر عهده داشت، بار دیگر اتهامات خود را علیه ایران تکرار کرد اما سایر سخنرانان این جلسه حتی متحدان سنتی آمریکا با او همراهی نکردند.
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با انتقاد از خروج آمریکا از برجام گفت: برجام یک توافق جدی است و همه طرف ها باید برجام را رعایت کنند.
«ترزا می» نخست وزیر انگلیس هم در این نشست گفت که ایران به تمام تعهدات خود در زمینه برجام عمل کرده است.
«اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی نیز در سخنرانی خود سیاست های یکجانبه آمریکا علیه ایران را محکوم کرد و گفت: ایران به دلیل در اختیارگرفتن کنترل منابع خود قربانی حصر و تحریم آمریکا شده است.
«وانگ یی» وزیر خارجه چین در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که توافق هسته ای سال 2015 ایران موسوم به برجام یک سند بسیار مهم بین المللی است و همه باید به آن پایبند باشند.
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه هم اظهار داشت: روسیه معتقد است که برجام باید زنده نگه داشته شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر