ظریف: آمریکا بیش از پیش منزوی شده است

شناسه خبر: 146145 سرویس: توسعه ، جهان ، سیاست ، گوناگون چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷, ۲۴ : ۲۲ : ۰۰
ظریف: آمریکا بیش از پیش منزوی شده است
'محمدجواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران تاکید کرد که آمریکا در جلسه شورای امنیت متوجه شد که بیش از پیش منزوی شده است.
۵۵آنلاین :

ظریف پس از نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که روز چهارشنبه با موضوع منع گسترش سلاح های کشتارجمعی برگزار شد، در توئیتی نوشت: آمریکا بار دیگر از شورای امنیت سازمان ملل سوءاستفاده کرد اما دریافت که به خاطر نقض برجام و قطعنامه 2231 شورای امنیت بیش از پیش منزوی شده است. آمریکا کی درس می گیرد؟
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در جلسه شورای امنیت که خود ریاست آن را بر عهده داشت، بار دیگر اتهامات خود را علیه ایران تکرار کرد اما سایر سخنرانان این جلسه حتی متحدان سنتی آمریکا با او همراهی نکردند.
امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد با انتقاد از خروج آمریکا از برجام گفت: برجام یک توافق جدی است و همه طرف ها باید برجام را رعایت کنند.
«ترزا می» نخست وزیر انگلیس هم در این نشست گفت که ایران به تمام تعهدات خود در زمینه برجام عمل کرده است.
«اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی نیز در سخنرانی خود سیاست های یکجانبه آمریکا علیه ایران را محکوم کرد و گفت: ایران به دلیل در اختیارگرفتن کنترل منابع خود قربانی حصر و تحریم آمریکا شده است.
«وانگ یی» وزیر خارجه چین در سخنانی در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت که توافق هسته ای سال 2015 ایران موسوم به برجام یک سند بسیار مهم بین المللی است و همه باید به آن پایبند باشند.
«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه هم اظهار داشت: روسیه معتقد است که برجام باید زنده نگه داشته شود.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقاشیهای کاخهای چهلستون و عالی قاپو اصفهان در موزۀ باستان‌شناسی حیدرآباد هند

موزۀ باستان‌شناسی ایالت تلنگانا یا موزۀ حیدرآباد موزه‌ای است که در شهر حیدرآباد هندوستان جای دارد و کهن‌ترین گنجینۀ شهر است.

حکیم‌باشی‌های امروز ما

دیدگاه سیاستمدارانی که در این روزها از اقتصاد تجربی در مقابل اقتصاد علمی و دانشگاهی دفاع می‌کنند بی‌شباهت با دیدگاه مردمی نیست که چند دهه پیش از طب تجربی و آموزه‌های حکیم‌باشی‌ها در مقابل پزشکان درس‌خوانده در دانشگاه و برگشت از فرنگ دفاع می‌کردند. حکیم‌باشی نسبت به دکتر برگشته از فرنگ این مزیت را داشت که حرفش برای همگان قابل‌فهم بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر