طنین صدای الله اکبر در مراسم تشییع جنازه قربانیان سقوط پل «جنوا» در ایتالیا

شناسه خبر: 142467 سرویس: جهان ، سیاست شنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۷, ۲۷ : ۲۲ : ۰۰
طنین صدای الله اکبر در مراسم تشییع جنازه قربانیان سقوط پل «جنوا» در ایتالیا
در مراسم تشییع جنازه قربانیان سقوط پل جنوا که با حضور همه مقامات بلندپایه دولتی ایتالیا و ده‌ها کشیش برگزار شد، یک پیش‌نماز با گفتن الله اکبر، برای قربانیان این حادثه دعا کرد.
۵۵آنلاین :

در کشوری که حزب راستگرای افراطی بر سر قدرت است و آزار و اذیت های کلامی و جسمی علیه خارجی‌ها و مسلمان‌ها رو به افزایش است، یک پیش‌نماز در مراسم تشییع جنازه قربانیان سقوط پل جنوا که با حضور همه مقامات بلند پایه دولتی ایتالیا و ده‌ها کشیش برگزار شد، با گفتن چهار مرتبه الله اکبر، برای قربانیان این حادثه -به خصوص دو مسلمان آلبانیایی‌تبار- دعا کرد.

یکی از مسلمانان شرکت‌کننده در این مراسم گفت: ما برای همه قربانیان این حادثه به درگاه خدا دعا می‌کنیم. وی که در جمع هزاران نفر از شرکت کنندگان حاضر در این مراسم حضور داشت، گفت : ما به شما نزدیک هستیم و از خداوند متعال می خواهیم تا با رحمت بی نهایت خود ما را به وظایفمان آگاه سازد. جامعه مسلمانان جنوا و همچنین جامعه مسلمانان کل ایتالیا صلح و آرامش را برای شما درخواست می‌کنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

هوش مصنوعی و آینده ما

اخیراً در رقابتی میان چند شرکت و مؤسسه تحقیقاتی، آزمایشگاه هوش مصنوعی دانشگاه استنفورد موفق شد در کویر نِوادای آمریکا، وسیله نقلیه­ ای را بدون راننده برای ۲۱۱ کیلومتر آزمایش کند. این مؤسسه از طرف آژانس پروژه­ های عالی پیشرفته پنتاگون، دو میلیون دلار جایزه گرفت. شرکت فولکس واگن یکی از این رقبا بود که موفقیتی کسب نکرد، هرچند در سال ۲۰۱۷، این شرکت خودروسازی ۱۲٫۱میلیارد یورو برای تحقیقات سرمایه ­گذاری کرده بود.

پیشروی ایران در مسیر توسعه

«موسسه بروکینگز» در یکی از جدیدترین گزارش‌های خود به بررسی مختصات فعلی و مسیر پیش‌رو در اجرای «دستور کار توسعه پایدار ۲۰۳۰» پرداخته ‌است. این دستورکار که در سال ۲۰۱۵ جایگزین «اهداف توسعه هزاره» شد، شامل ۱۷هدف اصلی و ۱۶۹ هدف ویژه است که نقشه راه جامعه بین‌المللی را در زمینه توسعه پایا برای پانزده سال آینده ترسیم می‌کند. مطالعه‌ای که نشان می‌دهد بسیاری از نقاط هدف‌گذاری سازمان ملل متحد برای سال ۲۰۳۰ لااقل در وضعیت فعلی فاصله معناداری با پارامترهای موجود دارد، تا جایی که روند فعلی درجریان در صورت تداوم، در برخی از شاخص‌ها حکایت از دور شدن از این نقاط هدف‌گذاری شده دارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر