طعنه دوباره پوتین به شنبه‌های اعتراضی فرانسه

شناسه خبر: 186547 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸, ۱۳ : ۱۳ : ۰۰
طعنه دوباره پوتین به شنبه‌های اعتراضی فرانسه
رئیس‌جمهور روسیه که در پاسخ به اظهارات مداخله‌جویانه «امانوئل ماکرون» درباره تظاهرات اخیر در مسکو درباره شنبه‌های اعتراضی فرانسه حرف زده بود، در سفر به فنلاند بار دیگر در این باره اظهارنظر کرده است.
۵۵آنلاین :

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه در جریان سفر به فنلاند ضمن رد مواضغ غربی‌ها درباره «سرکوب تظاهرات مخالفان دولت روسیه»، به ۴۰ هفته‌ اعتراضات ادامه‌دار در فرانسه طعنه زده است.

به نوشته «راشا تودی»، رئیس‌جمهور روسیه در جریان سفر روز چهارشنبه (دیروز) به «هلسینکی» فنلاند که با برگزاری نشست خبری مشترک او با همتای فنلاندی همراه شد، با سوالی درباره تظاهرات اخیر در مسکو مواجه شد.

پوتین در فنلاند با اشاره تلویحی به اعتراضات در فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی گفت: «اعتراضات در مسکو چیزی منحصر به‌فرد برای این جهان و به ویژه اروپا نیست. اتفاقاتی که (در اروپا) حادث می‌شود از منظر حجم بسیار بزرگ‌تر (از مسکو) بوده است».

رئیس‌جمهور روسیه تصریح کرد: «در حالی که این اعتراضات تحت شعارهای سیاسی خاصی انجام می‌شوند اما عواقبی جدی برای آنهایی که در تظاهرات شرکت می‌کنند، داشته است».

رئیس‌جمهور روسیه در کنفرانس خبری با رئیس‌جمهور فنلاند تاکید کرد که دولت او به حق مردم روسیه برای برگزاری تجمعات اعتراضی احترام می‌گذارد اما تظاهرات باید قانونی برگزار شود.

بیستم مردادماه به دنبال ممانعت از حضور تعدادی از نامزدهای اپوزیسیون در انتخابات شورای شهر مسکو، مناطقی در پایتخت روسیه به صحنه تظاهرات علیه دولت تبدیل شد.

وزارت کشور روسیه اعلام کرد که حداقل ۱۳۶ نفر در این تظاهرات بدون مجوز، «به دلیل تخلفات مختلف» بازداشت شدند اما رسانه‌های نزدیک به اپوزیسیون مدعی شدند که تعداد بازداشتی‌ها حداقل دو برابر تعداد اعلام شده توسط وزارت کشور روسیه است.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه پیش از این در جریان سفر روز دوشنبه به فرانسه، اظهارات مداخله‌جویانه «امانوئل ماکرون» درباره تظاهرات در مسکو را با یادآوری تظاهرات‌های جنبش «جلیقه‌زردها» پاسخ داده بود. (جزئیات بیشتر)

معترضان جنبش «جلیقه زردها» از نوامبر ۲۰۱۸ تاکنون ۴۰ شنبه متوالی در مخالفت با مواضع دولت ماکرون اعتراض کرده‌اند و نیروهای دولتی با سرکوب و بازداشت به معترضان پاسخ داده‌اند.

 


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر