نتیجه‌ای یافت نشد.

طرح نظام صنفی رسانه در نوبت بررسی مجلس است

شناسه خبر: 152947 سرویس: اجتماعی ، گوناگون چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷, ۴۶ : ۲۱ : ۰۰
طرح نظام صنفی رسانه در نوبت بررسی مجلس است
عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح نظام صنفی رسانه با 68 امضا در نوبت بررسی مجلس قرار گرفته که امیدوارم با افزایش امضاها این طرح با قید فوریت به صحن بیاید.
۵۵آنلاین :

محمدعلی وکیلی در حاشیه برگزاری نشست علنی امروز- چهارشنبه- مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران افزود: مدت بسیاری از سقف زمانی ارسال «لایحه صنفی رسانه» به مجلس توسط دولت گذشته است اما دولت هنوز در این زمینه اقدام مشخصی انجام نداده است.
وی ادامه داد: ما اعلام کرده بودیم اگر دولت بیش از این تعلل کند با توجه به اینکه اهالی رسانه به شدت به داشتن نظام صنفی رسانه نیازمند هستند شخصا «طرح نظام صنفی رسانه» را آماده خواهم کرد به همین دلیل این طرح اکنون با 68 امضاء در نوبت بررسی قرار گرفته و امیدوارم افزایش امضاها سبب شود با قید فوریت به صحن بیاید. 

**باتوجه به تدوین طرح بررسی 'لایحه صنفی رسانه' در مجلس منتفی است
نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی نسبت به زمان ارسال لوایح «صنفی رسانه» و «قانون مطبوعات» به مجلس تخلف دارد، ادامه داد: باتوجه به تدوین طرح مذکور بررسی «لایحه صنفی رسانه» در مجلس منتفی است و طرح دنبال خواهد شد ضمن آنکه در تدوین طرح مذکور تلاش شده که مشمول اصل 75 قانون اساسی نشود.
وکیلی با بیان اینکه «طرح نظام صنفی رسانه» یکشنبه 25 آذرماه در صحن علنی مجلس اعلام وصول خواهد شد، بیان کرد: پس از اعلام وصول متن این طرح را منتشر می‌کنم که اگر اهالی رسانه نقدی به آن داشتند در پروسه بررسی در صحن علنی مجلس اصلاح و اشکالات آن‌ها شود.

**تشکیل یک نظام‌نامه برای ساماندهی امور رسانه برای نخستین بار
وکیلی با یادآوری اینکه این طرح ناظر به جایگاه و منزلت خبرنگاران است، گفت: مصونیت، دایره فعالیت، نسبت با کارفرما، حقوق و مزایا و بیمه خبرنگاران و... بخشی از مفاد این طرح است که در صورت تصویب، برای نخستین بار شاهد تشکیل یک نظام‌نامه برای ساماندهی امور رسانه با رویکرد دفاع از حقوق اصاحب رسانه خواهیم بود. 

** تدوین لایحه «قانون مطبوعات» در پروسه ارسال به مجلس است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه دولت می گوید که تدوین و بررسی و تصویب لایحه مربوط به «قانون مطبوعات» تمام شده و در پروسه ارسال به مجلس است، اضافه کرد: ترجیح مجلس نیز به ارسال لایحه دراین خصوص است. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زمین خواری،یکی از هدایای رانت

تعريف خاص و قانونی از زمين خواری به عمل نيامده است، قانون خاصی نيز در ارتباط با زمين خواری پيش بينی و به تصويب نرسيده است.

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی

حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی آرنولد در حال گرفتن عکس بود که مردی از پشت جفت پا به کمر وی زد. ستاره هالیوود در فستیوال آرنولد کلاسیک افریقا در سندتون شرکت کرده بود که مردی از پشت به قهرمان ترمیناتور حمله کرد و او را به سوی جمعیت انداخت.

ویدیو : ادبیات مجری را مشاهده می کنید

ادبیات مجری را مشاهده می کنید . مرتضی فاطمی، سردبیر سابق نشریه اصولگرای پنجره و پسر سیدعباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استانهای رسانه ملی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر