طرح محرمانه دولت انگلیس برای ذخیره مواد غذایی در آستانه برگزیت

شناسه خبر: 138861 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷, ۵۸ : ۱۱ : ۰۰
طرح محرمانه دولت انگلیس برای ذخیره مواد غذایی در آستانه برگزیت
دولت انگلیس اقداماتی اضطراری برای سرپا نگه داشتن صنایع غذایی این کشور از جمله ذخیره مواد غذایی پیش از تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۱۹ که موعد خروج از اتحادیه اروپا است، را شروع کرده.
۵۵آنلاین :

روزنامه سان انگلیس که از نشریات طرفدار خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) است، نوشت، دولت انگلیس اقداماتی اضطراری برای سرپا نگه داشتن صنایع غذایی این کشور از جمله ذخیره مواد غذایی پیش از تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۱۹ که موعد خروج از اتحادیه اروپا است، را شروع کرده.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه سان، وزرای طرفدار برگزیت در کابینه ترزا می، نخست وزیر انگلیس در نشست هفته قبل در اقامتگاه ییلاقی نخست وزیر خواستار آن شدند که اقدامات بیشتری در خصوص آمادگی انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا انجام شود.

هر ساله حدود ۲۲ میلیون پوند مواد غذایی و نوشیدنی به انگلیس وارد می‌شود. دولت ترزا می‌طرح‌های محرمانه‌ای برای ذخیره مواد غذایی فرآوری شده تهیه کرده است تا در صورت عدم دستیابی این کشور به توافق با اتحادیه اروپا در مورد برگزیت به این طرح‌ها متوسل شود.

صنایع غذا و نوشیدنی بزرگترین صنعت انگلیس هستند که گردش مالی سالانه آن تا ۹۰ میلیارد پوند (۱۱۹ میلیارد دلار) می‌رسد و با فراهم کردن اشتغال برای بیش از ۴۰۰ هزار نفر به تنهایی نماینده ۱۵ درصد نیروی کار بخش تولید انگلیس است.

بر اساس گزارشی که روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در دسامبر ۲۰۱۷ منتشر کرد، شرکت‌های مواد غذایی انگلیس به شدت خواستار آن هستند که همچنان تحت قوانین اتحادیه اروپا باقی بمانند. طرح‌های مشابهی برای ذخیره منابع پزشکی و دارویی به دنبال پیش بینی هرج و مرج در بنادر انگلیس طی سال آینده تهیه شده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فرار مالیاتی،خواب را از دولت ربوده

دولت در قبال دریافت مالیات،ملزم به پاسخگویی در برابر مردم خواهد بود.

ایران و پاکستان، علاقه قدیمی و تنش جدید

به دلیل وجود پیوندهای تاریخی و فرهنگی میان ایران و پاکستان حضور خاندان های ایرانی الاصل در و همچنین فرقه ای بودن سیاست در پاکستان حضور شیعیان و خاندان های ایرانی در سیاست پاکستان یکی از روابط پنهان و در خفیه میان دو کشور است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر