طرح محرمانه دولت انگلیس برای ذخیره مواد غذایی در آستانه برگزیت

شناسه خبر: 138861 سرویس: گوناگون پنجشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۷, ۵۸ : ۱۱ : ۰۰
طرح محرمانه دولت انگلیس برای ذخیره مواد غذایی در آستانه برگزیت
دولت انگلیس اقداماتی اضطراری برای سرپا نگه داشتن صنایع غذایی این کشور از جمله ذخیره مواد غذایی پیش از تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۱۹ که موعد خروج از اتحادیه اروپا است، را شروع کرده.
۵۵آنلاین :

روزنامه سان انگلیس که از نشریات طرفدار خروج این کشور از اتحادیه اروپا (برگزیت) است، نوشت، دولت انگلیس اقداماتی اضطراری برای سرپا نگه داشتن صنایع غذایی این کشور از جمله ذخیره مواد غذایی پیش از تاریخ ۲۹ مارس ۲۰۱۹ که موعد خروج از اتحادیه اروپا است، را شروع کرده.

به گزارش پایگاه اینترنتی روزنامه سان، وزرای طرفدار برگزیت در کابینه ترزا می، نخست وزیر انگلیس در نشست هفته قبل در اقامتگاه ییلاقی نخست وزیر خواستار آن شدند که اقدامات بیشتری در خصوص آمادگی انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا انجام شود.

هر ساله حدود ۲۲ میلیون پوند مواد غذایی و نوشیدنی به انگلیس وارد می‌شود. دولت ترزا می‌طرح‌های محرمانه‌ای برای ذخیره مواد غذایی فرآوری شده تهیه کرده است تا در صورت عدم دستیابی این کشور به توافق با اتحادیه اروپا در مورد برگزیت به این طرح‌ها متوسل شود.

صنایع غذا و نوشیدنی بزرگترین صنعت انگلیس هستند که گردش مالی سالانه آن تا ۹۰ میلیارد پوند (۱۱۹ میلیارد دلار) می‌رسد و با فراهم کردن اشتغال برای بیش از ۴۰۰ هزار نفر به تنهایی نماینده ۱۵ درصد نیروی کار بخش تولید انگلیس است.

بر اساس گزارشی که روزنامه انگلیسی فایننشال تایمز در دسامبر ۲۰۱۷ منتشر کرد، شرکت‌های مواد غذایی انگلیس به شدت خواستار آن هستند که همچنان تحت قوانین اتحادیه اروپا باقی بمانند. طرح‌های مشابهی برای ذخیره منابع پزشکی و دارویی به دنبال پیش بینی هرج و مرج در بنادر انگلیس طی سال آینده تهیه شده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا زنگنه به الجزایر نرفت؟شکستی دیگر ؟

چرا جلسه JMMC مهم است؟

حجم سه رانت‌پاشی در نیمه اول

«دلار جهانگیری»، «سکه قربانی» و «فولاد سرقینی» سه منبع اصلی رانت در نیمه اول سال ۹۷ بودند که سفره اهل رانت را آبادتر کردند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر