نتیجه‌ای یافت نشد.

طرح افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان احتمالاً سپتامبر اعلام می‌شود

شناسه خبر: 169352 سرویس: جهان ، گوناگون دوشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۸, ۳۷ : ۱۶ : ۰۰
طرح افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان احتمالاً سپتامبر اعلام می‌شود
یک روزنامه لهستانی گزارش کرد که رئیس‌جمهور آمریکا احتمالا در سفر ماه سپتامبر به این کشور، تصمیم خود برای افزایش حضور نظامی در این کشور اروپای شرقی را اعلام کند.
۵۵آنلاین :

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا احتمالاً در سفر اول سپتامبر (10 شهریورماه) خود به «ورشو» پایتخت لهستان، تصمیم خود برای تقویت حضور نظامی آمریکا در لهستان را اعلام خواهد کرد.

روزنامه لهستانی «ژتپست پولیتا» به نقل از برخی منابع گزارش کرد که واشنگتن به ورشو اطلاع داده است که ترامپ در حال بررسی گزینه دعوت از «آندژی دودا» رئیس‌جمهور لهستان به کاخ سفید در اواسط ماه ژوئن به منظور رفع جدیدترین اختلافات واشنگتن-ورشو در زمینه افزایش بالقوه حضور نظامی آمریکا در این کشور اروپای شرقی است.

طبق این گزارش، در صورتیکه ترامپ و دودا تمامی اختلافات را در نشست احتمالی اواسط ژوئن رفع کنند، رئیس‌جمهور آمریکا احتمالاً تصمیم خود برای افزایش حضور نظامی آمریکا در لهستان را در حین مراسم‌های مربوط به سالگرد جنگ جهانی دوم در ورشو اعلام خواهد کرد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک نیز گزارش کرد که با اینحال، دفتر ریاست‌جمهوری لهستان، گزارشات منتشر شده درباره این قصد ترامپ را تأیید یا رد نکرده است و تنها سفر اول سپتامبر ترامپ به لهستان را تأیید کرده است.

لهستان در حال حاضر میزبان چهار هزار نظامی آمریکایی است که بعنوان بخشی از هیأت ناتو در پی الحاق «کریمه» به روسیه در سال 2014، در لهستان مستقر شده‌اند.

طبق این گزارش، ترامپ در حین دیدار ماه سپتامبر گذشته دودا از واشنگتن، اعلام کرد که واشنگتن گزینه ایجاد یک پایگاه نظامی دائمی در لهستان را مورد بررسی قرار می‌دهد. رئیس‌جمهور لهستان پیشنهاد پرداخت حدود دو میلیارد دلار از مجموع هزینه‌ها را مطرح کرد و پیشنهاد کرد که نام این پایگاه «فورت ترامپ» باشد.

«جورجت ماسباچر» سفیر آمریکا در لهستان در ماه فوریه اعلام کرد که احتمالاً واشنگتن حضور نظامی خود در لهستان را تا چندصد نظامی افزایش می‌دهد.

واشنگتن در حالی در صدد تقویت حضور نظامی خود در لهستان است که مسکو بارها در این زمینه هشدار داده است و گسترش حضور ناتو به سمت مرزهای روسیه را عاملی لطمه زننده به امنیت اروپا می‌داند.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر