صدیقی: تلگرام منبع فساد است

شناسه خبر: 123185 سرویس: سیاست جمعه ۲۹ دي ۱۳۹۶, ۲۰ : ۱۲ : ۰۰
صدیقی: تلگرام منبع فساد است
امام جمعه موقت تهران گفت: بعضی‌ها در راستای ارتقای روند تجاری و اقتصادی از پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنند؛ ولی این تبادلات بدون هیچ نظارت و کنترل داخلی انجام می‌شود.
۵۵آنلاین :

امام جمعه موقت تهران گفت: دولت حاضر نشد تلگرام را محدود کرده و شبکه ملی را سراسری کند تا ما روی پای خودمان بایستیم و فرمان‌بردار بیگانگان نباشیم.

 

حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم صدیقی امشب در نخستین سالگرد آتش‌نشانان فداکار حادثه پلاسکو، شهیدان رضا شفیعی و بهنام میرزاخانی در حسینیه کریمه اهل‌بیت (ع) در دولت‌آباد شهرری، یاد و خاطره شهدای راه اسلام را گرامی داشت.

وی گفت: خداوند متعال برای تکامل و شکوفایی بندگان خود، بشر را به سختی‌های گوناگون دچار کرد؛ دنیا برای همه ما انسان‌ها فراز و نشیب دارد و ائمه اطهار (ع)، کارشناسان مسائل دنیوی بودند که هر کدام مشکلات را برای ما معرفی کردند تا ما از این دنیا گله‌مند نباشیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به روایاتی، دنیا را خانه موقت با زیربنای بلا دانست و افزود: در دنیا کسی بی‌غم نخواهد بود؛ نوش‌های دنیا بدون نیش نیست. بعضی از ما از دور ناظر زندگی این و آن هستیم و در این تفکریم که آنان زندگی‌شان سراسر خوشی است؛ در صورتی که در احادیث قدسی به‌صراحت آمده که خداوند متعال می‌فرماید من راحتی را در بهشت قرار دادم و در دنیا هیچ اثری از این آرامش وجود ندارد و اگر با دقت بنگریم، خداوند بلا را آفرید تا ما را امتحان کند و با این آزمون افراد شایان را لایق بهشت می‌کند.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی افزود: مرگ به هیچ عنوان انسان را نابود نخواهد کرد و در همه جا در کمین انسان است و حتی در برج‌های محکم هم مرگ به شما چنگ زده و کسی نمی‌تواند از این امر فرار کند.

وی تصریح کرد: هیچ استثنایی وجود ندارد؛ خدا مرگ و حیات را برای امتحان آفریده و در این امتحان سخت هر کسی رده‌اش بالاتر باشد، امتحانش مشکل‌تر خواهد بود.

دنیا دار بلاست

امام جمعه موقت تهران بیان داشت: نحوه رفتار و کردار در اجتماع و خانواده برای همه جوامع امتحان است و استثنایی در سمت‌های بالای اجرایی، اداری، اجتماعی، سیاسی و حتی مقامات دو تابعیتی هم که در ایران ریاست می‌کنند، وجود ندارد.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی گفت: در روایات به فشار و سختی قسم‌خورده و زندگی انسان‌ها را با سختی عجین شده دانسته‌اند؛ پس ما که به‌سوی خدا می‌رویم، اگر خداوند قرار است بهشتی را بدون زحمت به پدری که داغ شهید ندیده و زندان برای انقلاب نرفته و با مشکلات گوناگون نان حلال بر سر سفره نبرده تا قدرشناس باشد، بدهد؛ پس چرا دنیا را دار بلا دانسته‌اند.

وی به افرادی اشاره کرد که در دنیا خودشان را مسخره می‌کنند و یکایک آنان را برشمرد و گفت: کسی که زبانش استغفار بگوید و به عمل با نیش زبان، دروغ و حرام‌خواری گذران زندگی کند؛ کسی طالب بهشت باشد و سختی‌ها را تحمل نکند و کسی از آتش جهنم به خدا پناه ببرد، ولی از شهوات خودش نگذرد، به‌صراحت در احادیث و روایات نقل شده که خودشان را در دنیا تمسخر کرده‌اند.

دولت حاضر نشد شبکه ملی اینترنت را سراسری کند

امام جمعه موقت تهران اظهار کرد: جوانان باید جوانمردی را در سن جوانی رشد داده و احتیاط کنند و متوجه باشند که دولت حاضر نشد تلگرام را محدود کرده و شبکه ملی را سراسری کند تا ما روی پای خودمان بایستیم و فرمان‌بردار بیگانگان نباشیم.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی، پیام‌رسان تلگرام را منبع فساد برای جوانان دانست و گفت: درست است بعضی‌ها در راستای ارتقای روند تجاری و اقتصادی از این پیام‌رسان استفاده می‌کنند؛ ولی این تبادلات بدون هیچ نظارت و کنترل داخلی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: پس جوانان باید در فضای مجازی مواظب باشد که وقتی به بهشت می‌اندیشند، باید با مشکلات و سختی‌ها، تحریم و شدائد بجنگند و خداوند متعال در راستای رویارویی با شدائد تأکید مؤکد کرده است.

امام جمعه موقت تهران اشاره به شهدای پلاسکو و ایثارگرانی کرد که خودشان را برابر آتش آب کردند تا عده‌ای زنده بمانند، افزود: کسی که خانه‌اش بیرون بیاید و هجرت الی الله داشته باشد و برای صله‌رحم و رفع گرفتاری انسانی در طول انجام این کار‌ها از دنیا برود، شهید محسوب می‌شود.

آتش‌نشانان مردم را در قبال ارزانی داشتن جانشان نجات می‌دهند

امام جمعه موقت تهران گفت: مرگ هیچ‌گاه خبر نمی‌کند؛ کسی که به قصد خدمت و خیر جانش را از دست بدهد، در روز قیامت ارزش می‌یابد.

حجت‌الاسلام‌ صدیقی ادامه داد: فردی که برای تأمین معاش خودش از خانه بیرون بیاید و با مرگ مواجه شود، مانند رزمنده‌ای در جبهه است و فردی در حال جهاد محسوب خواهد شد و کسی که برای نجات جان دیگری حتی یک نفر تلاش کند، مانند آن است که یک نسل را نجات داده است.

امام جمعه موقت تهران گفت: مصادیق بارز این سخنان، همین آتش‌نشانان ما هستند که با تمام وجود و با آگاهی کامل از خطرات حاضرند مردم را در قبال ارزانی داشتن جانشان نجات دهند.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف
۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ۰۴:۵۰
حاج آقا فرمایش قبول. شما در نمازهای جمعه در طول 39 سال و سایر کارها غیر از اختلاف افروزی، تهمت، افترا کاری کردید؟ و اگر کاری میکردید مردم هرگز به تلگرام رو نمیکردند و اگر میکردند در راستای صداقت یاد گرفته از خطبه های نماز خمعه بود.
1 3 پاسخ دادن به این نظر

دیدگاه 55

بیشتر

بهبود سبک زندگی

یک فرد در جهت بهبود سبک زندگی خود، باید برای جنبه‌های مختلف زندگی اهدافی را تعریف کند و به این اهداف، آگاهی داشته باشد. برای تنظیم این اهداف، توجه به این امور لازم است:

غرضی: رفراندومی که مقامات درخواست کنند مضر است

محمد غرضی در مورد پیشنهاد رئیس‌جمهوری برای برگزاری رفراندوم گفت: پشت ذهن آقای روحانی برای برگزاری رفراندوم جز این نیست که گروهی بر گروه دیگر غالب شود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو : فاصله نزدیک هواپیمای تهران یاسوج از کنار دنا

تصاویر مربوط به پروازهای قبل است

ویدئو: فیلم انفجار پمپ گاز جاده فتح

مصدومیت ۵ نفر بر اثر انفجار در جایگاه CNG سخنگوی آتش نشانی تهران : بر اثر انفجار مخزن خودروی نیسان در جایگاه تزریق گاز CNG پنج نفر مصدوم شدند که حال دو نفر از آنها وخیم است. در محل حادثه مشاهده شد مخزن یک دستگاه خودروی نیسان به هنگام تزریق گاز CNG به دلیل نامشخصی که در حال بررسی است.

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان