نتیجه‌ای یافت نشد.

صادرات میگوی گلستان ۱۳ میلیون دلار ارزآوری دارد

شناسه خبر: 152328 سرویس: کسب و کار ، اقتصادی ، گوناگون جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷, ۴۵ : ۱۵ : ۰۰
صادرات میگوی گلستان ۱۳ میلیون دلار ارزآوری دارد
گرگان- مدیر کل شیلات گلستان گفت: پیش بینی می شود در سال جاری سه هزار و ۲۰۰ تن صادرات میگو از استان انجام شود که میزان ارزآوری این صادرات ۱۳ میلیون دلار خواهد بود.
۵۵آنلاین :

روابط عمومی اداره کل شیلات استان جواد قدس علوی، در نشست فرصت ها و چالش ها در شیلات که با همکاری اداره کل شیلات استان و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد، اظهار کرد: شیلات در استان گلستان علاوه بر میگو، ماهیان سردابی، گرمابی و خاویاری ظرفیت های دیگری از جمله تولید و تکثیر زالو و جلبک و پرورش ماهیان زینتی را هم دارا است و در زمینه پرورش زالو استان ما پیش قدم در کشور است.

قدس علوی افزود: همچنین در حیطه پرورش ماهیان زینتی هم دانشجویان و فارغ التحصیلان می توانند با استفاده از تسهیلاتی که برای این کار در نظر گرفته شده است و با حداقل سرمایه، به عنوان یکی از مشاغل خانگی وارد این حوزه شوند.

وی در خصوص به کارگیری نیروهای متخصص و استفاده از توانایی علمی این قشر خاطر نشان کرد: در اداره کل شیلات استان شیوه نامه ای تنظیم کرده ایم که به ازای بهر ه برداری ۴۰ هکتار از مزارع پرورش میگو، الزاماً یک کارشناس شیلات فاقد کار که از سوی این اداره معرفی شده به کار گرفته شود.

مدیر کل شیلات استان گلستان با تاکید بر استفاده از نیروهای متخصص در حلقه های قبل و بعد از پرورش میگو تصریح کرد: همواره دیدگاه شیلات استان علاوه بر پرورش میگو توجه به حلقه ها و زنجیره های قبل و بعد از آن هم مانند فرآوری، عمل آوری، بسته بندی، تولید غذای آبزیان و غیره هم بوده است. مهم است فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته شیلات تجربه های عملی لازم را در کنار بخش خصوصی کسب کنند تا در آینده خود به عنوان گرداننده مجموعه و نیرو پرور مطرح شوند.

 قدس علوی با اشاره به ارزآوری قابل توجه صادرات میگو برای کشور و استان بیان کرد: پیش بینی می شود در سال جاری سه هزار و ۲۰۰ تن صادرات میگو از استان انجام شود که میزان ارزآوری این صادرات ۱۳ میلیون دلار خواهد بود.

وی یکی از راه های استفاده از وجود هزاران هکتار زمین های شور و لم یزرع استان را آبزی پروری دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر و با توجه به مشکلات از جمله کمبود آب و وجود هزاران هکتار زمین های شور و لم یزرع و وجود  آب های نامتعارف که در هیچ زمینه ای از جمله شرب، صنعت و کشاورزی قابل استفاده نیستند، می توان با پرورش میگو با استفاده از این آب های نامتعارف و زمین های لم یزرع این میزان ارز قابل توجه را وارد کشور کرد.


منبع : خبر
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

زمین خواری،یکی از هدایای رانت

تعريف خاص و قانونی از زمين خواری به عمل نيامده است، قانون خاصی نيز در ارتباط با زمين خواری پيش بينی و به تصويب نرسيده است.

شیر خام  و لبنیات در چرخه معیوبِ

افزایش قیمت -کاهش سرانه مصرف و کاهش سرانه مصرف- افزایش قیمت

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی

حمله به آرنولد شوارتزنگر در افریقای جنوبی آرنولد در حال گرفتن عکس بود که مردی از پشت جفت پا به کمر وی زد. ستاره هالیوود در فستیوال آرنولد کلاسیک افریقا در سندتون شرکت کرده بود که مردی از پشت به قهرمان ترمیناتور حمله کرد و او را به سوی جمعیت انداخت.

ویدیو : ادبیات مجری را مشاهده می کنید

ادبیات مجری را مشاهده می کنید . مرتضی فاطمی، سردبیر سابق نشریه اصولگرای پنجره و پسر سیدعباس فاطمی، رئیس مرکز سیمای استانهای رسانه ملی

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر