نتیجه‌ای یافت نشد.

شیخ نعیم قاسم:مسیر تشکیل دولت از ایستگاه «جلب رضایت سنی‌های مستقل» می‌گذرد

شناسه خبر: 151463 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷, ۱۲ : ۱۴ : ۰۰
شیخ نعیم قاسم:مسیر تشکیل دولت از ایستگاه «جلب رضایت سنی‌های مستقل» می‌گذرد
معاون دبیرکل حزب‌الله بار دیگر تأکید کرد تشکیل دولت جدید لبنان بدون حضور سنی‌های مستقل از جریان «المستقبل» ابداً امکان‌پذیر نیست.
۵۵آنلاین :

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان طی اظهاراتی اعلام کرد لبنان امروز منتظر تشکیل دولت است و تنها راه‌حل برای حل این موضع جلب رضایت سنی‌های مستقل از جریان المستقبل است.

بر اساس گزارش «اذاعه النور» لبنان، شیخ قاسم تأکید کرد راه‌حل این مشکل در دستان «سعد الحریری» نخست‌وزیر مکلف است و و تنها راهش این است که یکی از مجموع شش نماینده سنی مستقل را عضو کابینه جدید کند.

معاون دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد این سنی‌های مستقل از محبوبیت و حمایت مردمی برخوردارند و با وجود قاعده‌ای به نام «تشکیل دولت وحدت ملی» باید در دولت حضور داشته باشند.

«سعد الحریری» در سوم خردادماه (1397) با کسب 111 رأی مأمور به تشکیلات کابینه شد، رایزنی‌ها از همان زمان برای تشکیل دولت جدید لبنان آغاز شد و هنوز ادامه دارد. گره اصلی کنونی مخالفت الحریری با حضور سنی‌های مستقل از جریان المستقبل در دولت است، جریان المستقبل که در این دور از انتخابات شکست قابل ملاحظه‌ای خورد و تعدادی از کرسی‌های پارلمان را از دست داد اصرار دارد تمام وزرای سنی کابینه جدید باید از این جریان باشند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنرانی ماه گذشته (آبان) خود ضمن اعلام اصرار حزب‌الله مبنی بر ضرورت حضور سنی های مستقل در دولت جدید، افزود: به آنها افتخار می‌کنیم. سنی‌های وابسته به هشت مارس همواره در کنار مقاومت و مسأله فلسطین بوده‌اند، این یک تهمت یا ناسزا نیست بلکه افتخار است. سنی‌های مستقل همان کسانی هستند که مانع شدند درگیری سیاسی در کشور به جنگی مذهبی تبدیل شود؛ مسأله‌ای که آمریکا برای تحقق آن تلاش می‌کرد. 

سعد الحریری در پاسخ به این صحبت‌های نصرالله مدعی شد حزب‌الله در روند تشکیل دولت لبنان سنگ‌اندازی می‌کند


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

وزیر جدید بهداشت، از حرف تا عمل

دکتر نمکی به وجود امضاهای طلایی در بخش دارو تاکید داشتند و خواهان و مدعی مبارزه با این چنین رانت هایی گشتند. رانت هایی که به نظر میرسد طولانی شدن تصدی های ناپایدار و غیر مفید در وزارت بهداشت  و همچنین افزایش های بی رویه تعرفه های پزشکی بدون تغییر در کیفیت خدمات، ناشی از همین رانت مخرب در خدماتی ترین بخش دولت باشد

حال و روز نظام ادارى ايران بحرانى است.

در اين سرى به بررسى اصول نظام ادارى،شفافيت و مبارزه با فساد ميپردازيم.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر