نتیجه‌ای یافت نشد.

شیخ نعیم قاسم:مسیر تشکیل دولت از ایستگاه «جلب رضایت سنی‌های مستقل» می‌گذرد

شناسه خبر: 151463 سرویس: جهان ، گوناگون پنجشنبه ۱ آذر ۱۳۹۷, ۱۲ : ۱۴ : ۰۰
شیخ نعیم قاسم:مسیر تشکیل دولت از ایستگاه «جلب رضایت سنی‌های مستقل» می‌گذرد
معاون دبیرکل حزب‌الله بار دیگر تأکید کرد تشکیل دولت جدید لبنان بدون حضور سنی‌های مستقل از جریان «المستقبل» ابداً امکان‌پذیر نیست.
۵۵آنلاین :

شیخ «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان طی اظهاراتی اعلام کرد لبنان امروز منتظر تشکیل دولت است و تنها راه‌حل برای حل این موضع جلب رضایت سنی‌های مستقل از جریان المستقبل است.

بر اساس گزارش «اذاعه النور» لبنان، شیخ قاسم تأکید کرد راه‌حل این مشکل در دستان «سعد الحریری» نخست‌وزیر مکلف است و و تنها راهش این است که یکی از مجموع شش نماینده سنی مستقل را عضو کابینه جدید کند.

معاون دبیرکل حزب‌الله تأکید کرد این سنی‌های مستقل از محبوبیت و حمایت مردمی برخوردارند و با وجود قاعده‌ای به نام «تشکیل دولت وحدت ملی» باید در دولت حضور داشته باشند.

«سعد الحریری» در سوم خردادماه (1397) با کسب 111 رأی مأمور به تشکیلات کابینه شد، رایزنی‌ها از همان زمان برای تشکیل دولت جدید لبنان آغاز شد و هنوز ادامه دارد. گره اصلی کنونی مخالفت الحریری با حضور سنی‌های مستقل از جریان المستقبل در دولت است، جریان المستقبل که در این دور از انتخابات شکست قابل ملاحظه‌ای خورد و تعدادی از کرسی‌های پارلمان را از دست داد اصرار دارد تمام وزرای سنی کابینه جدید باید از این جریان باشند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله در سخنرانی ماه گذشته (آبان) خود ضمن اعلام اصرار حزب‌الله مبنی بر ضرورت حضور سنی های مستقل در دولت جدید، افزود: به آنها افتخار می‌کنیم. سنی‌های وابسته به هشت مارس همواره در کنار مقاومت و مسأله فلسطین بوده‌اند، این یک تهمت یا ناسزا نیست بلکه افتخار است. سنی‌های مستقل همان کسانی هستند که مانع شدند درگیری سیاسی در کشور به جنگی مذهبی تبدیل شود؛ مسأله‌ای که آمریکا برای تحقق آن تلاش می‌کرد. 

سعد الحریری در پاسخ به این صحبت‌های نصرالله مدعی شد حزب‌الله در روند تشکیل دولت لبنان سنگ‌اندازی می‌کند


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

يك كتاب مستهجن منتشر شد؟!

خانه منوچهر بديعي در كُردان معماري خاصي دارد،‌ از همان درِ حياط كه پيچ‌درپيچ به درِ خانه مي‌رسيم مي‌فهميم خانه بديعي نقشه‌راه مي‌خواهد و راه‌بلدي.

شفافیت سیاست، مانع کج فهمی عمومی

تعداد سیاستگذاری ها تحت تاثیر عوامل مختلف رسانه ای، ابهام، امنیتی بودن و غیره مورد کج فهمی واقع میشود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر