شمخانی: اگر حمله‌ای علیه ما انجام شود متجاوز پشیمان خواهد شد

شناسه خبر: 177881 سرویس: سیاست ، گوناگون جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۹۸, ۴۵ : ۱۴ : ۰۰
شمخانی: اگر حمله‌ای علیه ما انجام شود متجاوز پشیمان خواهد شد
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان در گفت‌وگو با یک رسانه روسی با اشاره به اینکه ایران اظهارات رئیس جمهور آمریکا را جدی نمی‌گیرد، گفت که سیاست های خصمانه ترامپ در نهایت با شکست مواجه خواهد شد.
۵۵آنلاین :

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: سیاست تحریم و جنگ اقتصادی علیه ملت ایران که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا آن را در پیش گرفته است اهداف خود را محقق نکرد. این سیاست ترامپ خصمانه است و در نهایت با شکست مواجه خواهد شد.

وی افزود: ایران نه ترامپ و نه اظهاراتش را جدی نمی‌گیرد.

علی شمخانی گفت: ما پانزده کشور همسایه داریم؛ با توجه به مرزهای جغرافیایی و محیط اقتصادی و همچنین حضور ملت ایران در صحنه، تحریم‌های آمریکا با شکست مواجه خواهد شد همانطور که در دو سال و نیم گذشته این اتفاق افتاد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان گفت: سیاست‌های ایران واضح و در راستای حمایت از ثبات و امنیت است. تهران به هیچ طرفی حمله نکرده و نخواهد کرد، اما اگر حمله‌ای علیه ما انجام شود متجاوز پشیمان خواهد شد.

وی همچنین گفت: حضور ناوگان‌های نظامی بیگانه و خصوصاً آمریکایی در خلیج فارس منجر به ایجاد تنش در منطقه شده است.

شمخانی افزود: حمله صدام به ایران و بکارگیری سلاح شمیایی علیه آن و همچنین حمله به کویت با چراغ سبز آمریکا و حمایت برخی کشورهای منطقه انجام شد.


منبع : ایسنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

روايت يک دانشجوي موفق پاکستاني از زندگي در ايران

اول قرار بود با هم اسکايپي صحبت کنيم. اما بعد از مدتي به خاطر سفر او و همسر ايراني‌اش به ترکيه، سر راهشان به تهران آمدند. در ساعاتي که در تهران بودند قرار ملاقات تنظيم شد. در کافه‌اي نزديک ميدان انقلاب يکديگر را ديديم.

مهر تأييد کلانتري بر طرح انتقال آب خزر به سمنان

رئيس سازمان محيط ‌‍‌زيست با ارسال نامه‌اي خطاب به وزير نيرو موافقت خود را با اجراي طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزي اعلام کرد. اين در حالي است که به گفته کارشناسان و متخصصان ارزيابي زيست‌محيطي، اين طرح از همه لحاظ اعم از محيط‌زيستي، اقتصادي، کشاورزي و... مردود است و دليلي براي اجراي آن وجود ندارد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو : آمار ضد و نقیض از تلفات طوفان ژاپن

ویدئو : شاه کبرای ۴ متری اسیر دست امدادگران تایلندی شد

خبرهای دیگر