نتیجه‌ای یافت نشد.

شمار قربانیان واژگونی قایق در عراق به ۱۰۰ نفر رسید

شناسه خبر: 166130 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸, ۰۷ : ۱۴ : ۰۰
شمار قربانیان واژگونی قایق در عراق به ۱۰۰ نفر رسید
واژگونی قایق تفریحی در رودخانه دجله در موصل عراق همچنان قربانی می‌گیرد و تاکنون به ۱۰۰ نفر رسیده است. منابع عراقی اعلام کردند که حادثه پس از بازگشایی سد موصل رخ داده است.
۵۵آنلاین :

واژگونی قایق تفریحی در رودخانه دجله در موصل عراق همچنان قربانی می گیرد و تاکنون به 100 نفر رسیده است.

منابع عراقی اعلام کردند که حادثه پس از بازگشایی سد موصل رخ داده است.

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق که برای بررسی دقیق این موضوع راهی موصل در شمال این کشور شده بود، پیش از این شمار جان باختگان را 85 تن اعلام کرد و گفت که 55 نفر دیگر نیز نجات یافته اند.

عبدالمهدی گفته است که بیشتر غرق شدگان را زنان تشکیل می دهند.

وی همچنین در سراسر عراق سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

نخست وزیر عراق که پیشتر دستور به جریان افتادن پرونده قضایی در خصوص متخلفان این حادثه را صادر کرده بود، بار دیگر تاکید کرد: عدالت باید در مورد افراد متخلف اجرا شود.

وی در بازدید از مجروحان و برخی نجات یافتگان قایق در بیمارستان «سلام» شهر موصل خاطر نشان کرد: ضروری است نتایج تحقیقات این فاجعه از طریق کمیته ای که تشکیل شد و علل واژگونی قایق مشخص شود.

برخی رسانه های عراقی اعلام کردند، دادگاه تحقیقات موصل حکم بازداشت19 تن از کارگران این قایق را صادر کرده است.

همچنین دیوان عالی عراق در اطلاعیه ای از صدور کیفرخواست برای مالکین کشتی و جزیره گردشگری موصل خبر داده است.

هرچند هنوز نتایج اولیه علت وقوع حادثه مشخص نیست اما «سرلشکر سعد معن» سخنگوی وزارت کشور عراق، علت حادثه را براساس تحقیقات اولیه، سوار شدن بیش از ظرفیت، مسافران در قایق اعلام کرده است.

ساعاتی پیش «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در پیامی، ضمن ابراز تأسف عمیق از جان باختن ده ها تن از مسافران ، با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرده و به خانواده قربانیان این حادثه تلخ، تسلیت گفت.

این حادثه یک روز پس از آن رخ داد که وزارت منابع آبی عراق، از شهروندان عراقی خواسته بود که به خاطر بازگشایی دروازه های سد موصل احتیاط کنند.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

علم‌ورزان در برابر عالمان

علم دارای دو هدف است: فهم جهان و کنترل آن. اِسنو به درستی درمی‌یابد پیشرفت علمی نیازمند سرمایه است و از این رو نوعی مسئله مرغ و تخم‌مرغ پیش‌روی کشورهای توسعه‌نیافته است

عادت به «خوردن » در مکان های عمومی

هر قوم و ملتی برای خود سبک و رفتاری دارد که معمولا با شیوه دیگران که در آن سوی مرزها هستند تفاوت های ظریفی دارد. محققان دانشگاهی، بسیار خوب می توانند با مشاهده این کنش ها به شناخت آن جامعه دست پیدا کنند. آنها با بررسی این رفتار، که در مکان های عمومی  از مردم سر می زند به نکته های ظریفی می رسند. هرکدام از آن حرکات، به مثابه مشترکات یک ملت هستند و می تواند سبک زندگی آن سرزمین را تعریف کند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر