نتیجه‌ای یافت نشد.

شمار قربانیان واژگونی قایق در عراق به ۱۰۰ نفر رسید

شناسه خبر: 166130 سرویس: جهان ، گوناگون جمعه ۲ فروردين ۱۳۹۸, ۰۷ : ۱۴ : ۰۰
شمار قربانیان واژگونی قایق در عراق به ۱۰۰ نفر رسید
واژگونی قایق تفریحی در رودخانه دجله در موصل عراق همچنان قربانی می‌گیرد و تاکنون به ۱۰۰ نفر رسیده است. منابع عراقی اعلام کردند که حادثه پس از بازگشایی سد موصل رخ داده است.
۵۵آنلاین :

واژگونی قایق تفریحی در رودخانه دجله در موصل عراق همچنان قربانی می گیرد و تاکنون به 100 نفر رسیده است.

منابع عراقی اعلام کردند که حادثه پس از بازگشایی سد موصل رخ داده است.

«عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق که برای بررسی دقیق این موضوع راهی موصل در شمال این کشور شده بود، پیش از این شمار جان باختگان را 85 تن اعلام کرد و گفت که 55 نفر دیگر نیز نجات یافته اند.

عبدالمهدی گفته است که بیشتر غرق شدگان را زنان تشکیل می دهند.

وی همچنین در سراسر عراق سه روز عزای عمومی اعلام کرد.

نخست وزیر عراق که پیشتر دستور به جریان افتادن پرونده قضایی در خصوص متخلفان این حادثه را صادر کرده بود، بار دیگر تاکید کرد: عدالت باید در مورد افراد متخلف اجرا شود.

وی در بازدید از مجروحان و برخی نجات یافتگان قایق در بیمارستان «سلام» شهر موصل خاطر نشان کرد: ضروری است نتایج تحقیقات این فاجعه از طریق کمیته ای که تشکیل شد و علل واژگونی قایق مشخص شود.

برخی رسانه های عراقی اعلام کردند، دادگاه تحقیقات موصل حکم بازداشت19 تن از کارگران این قایق را صادر کرده است.

همچنین دیوان عالی عراق در اطلاعیه ای از صدور کیفرخواست برای مالکین کشتی و جزیره گردشگری موصل خبر داده است.

هرچند هنوز نتایج اولیه علت وقوع حادثه مشخص نیست اما «سرلشکر سعد معن» سخنگوی وزارت کشور عراق، علت حادثه را براساس تحقیقات اولیه، سوار شدن بیش از ظرفیت، مسافران در قایق اعلام کرده است.

ساعاتی پیش «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امورخارجه ایران در پیامی، ضمن ابراز تأسف عمیق از جان باختن ده ها تن از مسافران ، با دولت و ملت عراق ابراز همدردی کرده و به خانواده قربانیان این حادثه تلخ، تسلیت گفت.

این حادثه یک روز پس از آن رخ داد که وزارت منابع آبی عراق، از شهروندان عراقی خواسته بود که به خاطر بازگشایی دروازه های سد موصل احتیاط کنند.


منبع : انتخاب
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر