نتیجه‌ای یافت نشد.

شفافیت می‌تواند زندگی و کسب‌وکار را برای کارآفرینان آسان‌تر کند

شناسه خبر: 150254 سرویس: کسب و کار ، گوناگون شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷, ۵۷ : ۲۱ : ۰۰
شفافیت می‌تواند زندگی و کسب‌وکار را برای کارآفرینان آسان‌تر کند
شفافیت کارآفرینان باعث افزایش اعتماد و مشارکت بین کارمندان می‌شود و در نتیجه به بهبود کسب و کار کمک می‌کند.
۵۵آنلاین :

شفافیت کارآفرینان باعث افزایش اعتماد و مشارکت بین کارمندان می‌شود و در نتیجه به بهبود کسب و کار کمک می‌کند.

تیموتی سایکس مربی و کارآفرین یک میلیونر خودساخته است. بااین‌حال او معتقد است هنوز با نقطه‌ی کمال فاصله‌ی زیادی دارد. او معمولا رکوردهای تجارت خود را به صورت عمومی در اختیار بقیه قرار می‌دهد و اعتقاد دارد نسبت موفقیتش ۷۰ درصد است نه ۱۰۰ درصد.

اما دلیل داشتن صداقت چیست، در حالی که می‌توانید یک زندگی رویایی را به نمایش بگذارید؟ شفافیت برای کارآفرینان مهم است. شفافیت به یک کارآفرین کمک می‌کند تا با بقیه ارتباط برقرار کند و به روند رشد خود ادامه دهد. صرف‌نظر از زمینه‌ی کاری، انعطاف و صداقت به سود شغل شما خواهد بود. در ادامه چند نمونه از مزایای شفافیت برای کارآفرینان ارائه شده‌ است:

آسان‌تر است

این جمله را شنیده‌اید: صداقت بهترین سیاست است. این جمله هم برای کار و هم برای زندگی شخصی صدق می‌کند. وقتی به عنوان یک کارآفرین عملکرد شفافی داشته باشید، نیازی به نگرانی در مورد اطلاعات عمومی خود نخواهید داشت. حتی جایی هم برای نگرانی نسبت به سوء برداشت‌ها یا بدگمانی‌های دیگران نیست، زیرا همه چیز شفاف است.

اگر کاملا شفاف عمل نکنید، همیشه خود را بر اساس طرف مقابل تغییر می‌دهید، در این شرایط همه چیز خسته‌کننده و گیج‌کننده خواهد شد. شفاف بودن به عنوان کارآفرین باعث می‌شود تمام کارها برایتان ساده‌تر و زندگی آسان‌تر شود.

ایجاد اعتماد

به عنوان یک کارآفرین همیشه باید برای روابط اهمیت زیادی قائل شوید. شفافیت می‌تواند یک عامل قدرتمند در ایجاد اعتماد باشد و این یعنی می‌توانید ارتباطات قوی‌تر را شکل دهید.

مقاله‌های مرتبط:

در دنیای کسب‌وکار نباید به همه اعتماد کرد

چگونه اعتماد کارمندان را جلب کنیم

برای مثال فرض کنید بخواهید با کارمندان یک کسب‌وکار راه بیندازید. اگر حس می‌کنید با آن‌ها شفاف نیستید، جلب اعتماد آن‌ها نسبت به خود یا شرکت کار دشواری خواهد شد. این رفتار منجر به فرهنگ ترس یا عدم اعتماد می‌شود که اساسا زمینه‌ای برای شکایت و غیبت را فراهم می‌کند تا عملکرد خوب.

این مسأله برای کارآفرینان مستقل هم صدق می‌کند. اگر کاملا با کارمندان شفاف باشید، احتمال اعتماد آن‌ها نسبت به شما بیشتر است. اغلب اوقات شفافیت مشارکت سودمند طرفین معامله را به دنبال خواهد داشت.

پل‌ها را خراب نکنید

هرچقدر که شفافیت می‌تواند در ساخت اعتماد نقش داشته باشد به همان اندازه هم عدم شفافیت در نابود کردن آن نقش دارد. عدم صداقت یا شفافیت می‌تواند آثار منفی پایداری بر شغل شما داشته باشد.

برای مثال حذف مرتب اطلاعات یا ویرایش آن‌ها تأثیر بدی بر کارمندان، شرکا یا همکاران شما خواهد داشت. با گذشت زمان این رفتار می‌تواند منجر به تولید فهرستی از افراد شود که دیگر تمایلی به کار با شما ندارند.

دیر یا زود، عدم شفافیت با شما عجین می‌شود و از پیشرفت شغلی جلوگیری می‌کند. شفافیت همیشه چالش برانگیز است اما مزایای طولانی‌مدت آن ارزشمند هستند.

مشارکت بهتر

وقتی به عنوان یک کارآفرین عملکرد شفافی دارید، مشارکت معنادار شما با دیگران افزایش خواهد یافت. برای مثال فرض کنید در مورد یکی از مشکلات شرکت خود عملکرد شفافی دارید و آن‌ را با مجموعه‌ی خود، یعنی کارمندان، همکاران و مشاور خود درمیان می‌گذارید. اغلب اوقات افراد در چنین مواقعی صداقت و خلوص نیت شما را تحسین می‌کنند.

با عملکرد شفاف می‌توان احتمال همکاری را بالا برد

این یعنی شما به عنوان یک انسان به دنبال مشارکت و کمک دیگران هستید. افرادی پیدا می‌شوند که به خاطر صداقت از شما حمایت می‌کنند و راه‌حل‌های بالقوه‌ را پیشنهاد می‌دهند. با ارتباط با دیگران در یک سطح واقعی، یک اتصال را شکل می‌دهید و مشارکت بهتری با مجموعه‌ی خود خواهید داشت. این کار برای پیشرفت شغلی شما در طولانی مدت لازم است.

حفظ یکپارچگی

شفافیت به شما در حفظ یکپارچگی معامله‌های کسب‌وکار کمک می‌کند. برای مثال فرض کنید، به یک شراکت بالقوه نزدیک شده‌اید اما از یک اختلاف آگاه هستید. اگر اختلاف‌ها را مطرح نکنید و بعدا این مسئله آشکار شود، حس عدم اعتماد به وجود خواهد آمد.

شاید اگر اختلاف خود با طرف مقابل را به صورت شفاف مطرح کنید، شراکت رد شود؛ اما از طرفی باعث می‌شود دو طرف به دنبال راه‌حل مشترک و شکل دیگری از شراکت بروند. در هر صورت وقتی عملکرد شفافی داشته باشید، می‌توانید یکپارچگی معامله‌های خود را حفظ کنید. یکپارچگی یک رفتار موفق است که به شما در پیشرفت طولانی مدت کمک می‌کند.

تشویق دیگران به شفافیت

وقتی بحث فرهنگ سازمانی مطرح باشد، مثال از هر دست بدهی از همان دست می‌گیری به حقیقت تبدیل می‌شود. این یعنی اگر عملکرد شفافی داشته باشید، بقیه هم به این رفتار تشویق می‌شوند.

شاید شفافیت دوجانبه نباشد و لزوما طبق انتظار شما پیش نرود. بااین‌حال اگر به مرور زمان به صورت شفاف عمل کنید، دیگران هم این رفتار را تطبیق می‌دهند. شفافیت نه تنها بر شما بلکه بر کل اقتصاد آثار قابل توجهی خواهد داشت.


منبع : زوميت
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

عذر «بیخودی‌المُلک‌»های وطنی را بخواهید

یکی از گله‌مندی‌های عمومی، بیش از آنکه تعداد و تعدد کارمندهای جزء باشد وجود «بیخودی‌الملک»های وطنی است که مشخص نیست دقیقاً در این کشور چه می‌کنند اما حقوق‌های درشت می‌گیرند...

تبعات سیاسی و اجتماعی رکود تورمی در ایران چیست؟

اقتصاد ایران در شرایط کنونی در وضعیتی به سر می‌برد که زمینه بروز و ظهور جریان‌های پوپولیستی را بیش از گذشته مهیا کرده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر