شرکت‌های کره‌‌ای علاقه‌مند به حضور در ایران در دهه‌‌‌های آینده هستند

شناسه خبر: 152447 سرویس: کسب و کار ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۷, ۱۲ : ۱۹ : ۰۰
شرکت‌های کره‌‌ای علاقه‌مند به حضور در ایران در دهه‌‌‌های آینده هستند
سفیر کره جنوبی در تهران تاکید کرد: بسیاری از شرکت‌های کره‌‌ای علاقه‌مند به حضور در ایران در دهه‌‌‌های آینده هستند و به شما اطمینان می‌دهم که در دوره جدید ما به دنبال فرصت‌های جدیدی خواهیم بود تا بتوانیم به اهداف مشترک خود برسیم.
۵۵آنلاین :

 

یو جانگ هیان عصر امروز در همایش مسئولیت اجتماعی شرکتی و فرهنگ سازمانی و تاثیر آن بر تعاملات اقتصادی گفت: برگزاری کنفرانس‌‌‌هایی نظیر این کنفرانس برای نمایش نیست بلکه برای رسیدن به رابط کاری پایدار به این موضوع نیاز است.  وی با تاکید بر اینکه فرهنگ مسئولیت اجتماعی در زمینه افزایش بهبود خود شرکت‌‌ها دارای اهمیت است، اظهار داشت: این رویکرد از کسب سود به سمت مسئولیت اجتماعی و فضای اخلاقی تغییر کرده و این موضوع امروزه به فهرست معیار ارزشیابی شرکت‌‌ها اضافه شده است. هر چقدر شرکت‌‌ها فعالیت بیشتری در این زمینه داشته باشند، از طرف جامعه مورد اعتماد بیشتری قرار می‌‌گیرند.  سفیر کره جنوبی در تهران ادامه داد: در واقع سازمان‌‌‌‌ها مثل افراد دارای هویت و شخصیت منحصربه‌‌فردی هستند و در مورد محیطی که در آن مشغول کار هستند، باید احساس مسئولیت کنند.  یو جانگ هیان با اشاره به تاکید شرکت‌‌‌ها بر سودآوری در ایران تصریح کرد: این دوران تمام شده است. در حال حاضر موضوع مسئولیت اجتماعی آنقدر اهمیت دارد که وقتی به فعالیت شرکت‌های خارجی نگاه می‌کنید، متوجه می‌‌شوید که حتماً باید به آن توجه کنند زیرا می‌‌توان از آن به عنوان یک ابزار دیپلماتیک استفاده کنند.  وی به روابط تجاری ایران و کره جنوبی اشاره و خاطرنشان کرد: دو کشور چندین دهه شرکای تجاری بودند و تصمیم دارند این روابط را در دهه‌‌های آینده ادامه دهند. دولت کره شرکت‌‌های این کشور را برای فعالیت در زمینه مسئولیت اجتماعی در ایران تشویق می‌‌کند و معتقد است که هم برای خود شرکت‌‌ها و هم برای جامعه‌‌ای که در آن فعالیت می‌‌کنند، اهمیت دارد.  سفیر کره جنوبی در تهران با بیان اینکه در دهه‌‌های گذشته سی‌اس‌‌آر رشد کرده و مشتریان و کسب و کارها را پوشش می‌دهد، ابراز داشت: در بحث رقابت بین شرکت‌‌ها برای رشد پایدار این موضوع نقش عمده‌ای را ایفا کرده است. به نظر می‌رسد که از این نقش مهم می‌‌‌توان به عنوان یک ابزار در روابط دیپلماتیک بین کشورها استفاده کرد، هر چند که فعالیت‌های سی‌‌اس‌‌آر مربوط به کسب و کارها می‌‌شود اما در عالم سیاست هم می‌توانند نقش مهمی را ایفا کنند بنابراین به حمایت دولت‌‌ها نیاز دارد.  یو جانگ هیان افزود: بسیاری از شرکت‌های کره‌‌ای علاقه‌مند به حضور در ایران در دهه‌‌‌های آینده هستند و به شما اطمینان می‌دهم که در دوره جدید ما به دنبال فرصت‌های جدیدی خواهیم بود تا بتوانیم به اهداف مشترک خود برسیم. اهمیت مسئولیت اجتماعی بنگاه‌‌ها و نقش شرکت‌‌ها و بخش خصوصی در این موضوع بسیار مهم است.


منبع : ایلنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

نقاشیهای کاخهای چهلستون و عالی قاپو اصفهان در موزۀ باستان‌شناسی حیدرآباد هند

موزۀ باستان‌شناسی ایالت تلنگانا یا موزۀ حیدرآباد موزه‌ای است که در شهر حیدرآباد هندوستان جای دارد و کهن‌ترین گنجینۀ شهر است.

حکیم‌باشی‌های امروز ما

دیدگاه سیاستمدارانی که در این روزها از اقتصاد تجربی در مقابل اقتصاد علمی و دانشگاهی دفاع می‌کنند بی‌شباهت با دیدگاه مردمی نیست که چند دهه پیش از طب تجربی و آموزه‌های حکیم‌باشی‌ها در مقابل پزشکان درس‌خوانده در دانشگاه و برگشت از فرنگ دفاع می‌کردند. حکیم‌باشی نسبت به دکتر برگشته از فرنگ این مزیت را داشت که حرفش برای همگان قابل‌فهم بود.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تهیه زغال به چه قیمتی!

برای تهیه هر گونی زغال باید شش اصله درخت بیست سالە را قطع کرد. نابودی جنگلها به چه قیمتی!

ویدیو: فریادهای زن معترض فرانسوی

فریادهای این زن معترض فرانسوی بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی داشته است. امانوئل مکرون، دیشب در نطق تلویزیونی با اذعان به اینکه تن دادن به این وضعیت، بزدلانه بوده است بر مبنای مردمی مشروعیت، تاکید و اعتراف کرد که بخش هایی از مردم نادیده گرفته شده بودند. مکرون همچنین از لغو افزایش مالیات سوخت خبر داد.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر