شبکه‌های اجتماعی همان چیزی هستند که به شما احساس تنهایی می‌دهند!

شناسه خبر: 174103 سرویس: توسعه ، گوناگون ، سبک زندگی سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۵۱ : ۱۸ : ۰۰
شبکه‌های اجتماعی همان چیزی هستند که به شما احساس تنهایی می‌دهند!
اگر احساس تنهایی می‌کنید شاید بهتر باشد استفاده از شبکه‌های اجتماعی را کمتر کنید یا کمتر سراغ آنها بروید و یا اینکه زندگی اجتماعی‌تان را در واقعیت و نه در فضای مجازی دنبال کنید. نه اینکه هر چه بیشتر احساس تنهایی کردید بیشتر هم از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.
۵۵آنلاین :

شاید درست متوجه نشویم همان چیزی که فکر می‌کنیم عامل اتصال ما به یکدیگر است در واقع تنهایی‌مان را بیشتر می‌کند! یک تحقیق جدید می‌گوید شبکه‌های اجتماعی می‌توانند همان چیزی باشند که باعث می‌شوند شما احساس تنهایی کنید.

این تحقیق که با مدیریت برایان پریمک، مدیر مرکز تحقیقات رسانه، فناوری و بهداشت دانشگاه پیتزبورگ انجام شده می‌گوید بزرگسالان جوان‌تر که روزانه بیش از دو ساعت را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند خیلی بیشتر خودشان را به لحاظ اجتماعی منزوی می‌بینند آن هم به نسبت کسانی که نیم ساعت و یا حتی کمتر در همان پلت فرم حضور دارند.

در واقع به جای اینکه بعد از معاشرت مجازی با افراد احساس خوبی به آنها دست بدهد شرکت کنندگان در این تحقیق دقیقا حس متضادی را تجربه کرده‌اند. آنها حس طرد شدن و تنهایی داشتند.

پریمک و همکارانش البته نمی‌توانند دلیل مستقیمی برای این مسئله پیدا کنند اما تصور آنها این است که بروز احساس تنهایی بعد از مشاهده معاشرت متقابل افراد با یکدیگر در شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌شود؛ گویی که فرد تصور می‌کند هر کسی با دیگران در ارتباط است، پیشرفت خودش را در زندگی دارد و تفریحاتی که متعلق به خودش است در حالیکه او در زندگی فعلی‌اش گیر افتاده است. البته این در حالیست که احساس تنهایی خود بخود باعث می‌شود افراد بیشتر به سمت شبکه‌های اجتماعی بروند و از آنها استفاده کنند. در واقع موضوع از این قرار است که شما احساس تنهایی می‌کنید بنابراین به شبکه‌های اجتماعی پناه می‌برید؛ بیشتر احساس تنهایی می‌کنید پس بیشتر سراغ شبکه‌های اجتماعی می‌روید. 

موضوع بر سر این نیست که شما باید اکانت خود را در یک شبکه اجتماعی بسته و این فضا را ترک کنید،‌ اما شاید فکر بدی نباشد اگر کمی فاصله بگیرید. اگر احساس تنهایی می‌کنید شاید بهتر باشد استفاده از شبکه‌های اجتماعی را کمتر کنید یا کمتر سراغ آنها بروید و یا اینکه زندگی اجتماعی‌تان را در واقعیت و نه در فضای مجازی دنبال کنید. نه اینکه هر چه بیشتر احساس تنهایی کردید بیشتر هم از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.


منبع : سازندگی
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پاکستان چگونه در تله فقر گرفتار شد؟

چهاردهم آگوست ۱۹۴۷، روزی به یادماندنی در تاریخ پاکستان است، روز استقلال. روزی که محمدعلی جناح، قائد اعظم، پس از رهایی از استعمار حکومت بریتانیا در یک سخنرانی در کراچی اعلام کرد، امروز پس از ۱۰ سال تلاش و ممارست، به خواست خداوند کشوری تشکیل شد که هدف آن، زندگی و توسعه بر اساس فرهنگ و تمدن اسلامی است.

تورم از کجا به کجا رسید؟‌

تورم بالا از جمله مسائلی است که طی چهار دهه اخیر همیشه همراه اقتصاد ایران بوده و البته همواره برای کاهش آن برنامه ریزی شده است با این حال این رقم هیچ گاه به سطح متوسط کشورهای جهان نزدیک هم نبوده و حتی هیچ گاه به طور پایدار تک رقمی نمانده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدئو؛ انفجار مهیب کارخانه مواد شیمیایی در ترکیه

ویدئو : وقتی یورونیوز اشتباه خبرگزاری های ایرانی را رو می کند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر