شادی وشاد زیستن

شناسه خبر: 125564 سرویس: گوناگون دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶, ۲۶ : ۱۴ : ۰۰
شادی وشاد زیستن
برای شادی و شاد زیستن باید تلاش کنید و در این مقاله می آموزید که چگونه این کار را انجام دهید.همانگونه که گفته شد باید بخواهید که شاد باشید و برای خواستن باید دلایل کافی داشته باشید.
۵۵آنلاین :

برای شادی و شاد زیستن باید تلاش کنید و در این مقاله می آموزید که چگونه این کار را انجام دهید.همانگونه که گفته شد باید بخواهید که شاد باشید و برای خواستن باید دلایل کافی داشته باشید. تا ندانید چرا، هرگز به سراغ چگونه ها نمی روید اما اگر فقط یک‌بار از خود دلیل چیزی را بپرسید و از خود بپرسید چرا، ناخودآگاه به دنبال چگونه و راه حل ها می‌گردید. بیایید یک زندگی شاد را در نظر بگیریم. قطعا افراد و خانواده هایی را در اطراف خود می شناسید که شاد باشند و شاید بارها حسرت زندگی آنها را خورده باشید.آیا تا به حال دیده اید که از هیجان آنها کم شود ؟ آیا تا به حال دیده اید که در طول روز افسرده و بی حوصله باشند؟ منظور از شادی خنده‌های عصبی نیست. شادی فرآیندی است کاملا مشخص که در نهایت اعتدال است . در یک زندگی شاد نه افراطی هست و نه تفریط. شاید فکر کنید در یک خانواده شاد بیست و چهار ساعته اعضای آن قهقهه می زنند اما اینطور نیست. به این موارد عمل کنید تا شادی را به زندگی‌تان بیاورید.

با افراد مثبت و شاد رفت‌وآمد کنید

حتما شما هم این ضرب‌المثل را شنیده‌اید؛ «کمال همنشین در من اثر کرد». این نکته را به خاطر داشته باشید که حال خوب و بد، به‌ صورت مسری به اطراف سرایت می‌کند؛ اگر با افرادی که دایم از مشکلات گلایه می‌کنند رفت‌وآمد کنید، انتظار حال خوب انتظار زیادی است. پس از همین الآن سعی کنید با افراد مثبت معاشرت کنید تا نشاط و سرزندگی آنها به شما هم سرایت کند.

هر روز برای خودتان وقت بگذارید

گاه کارهایی که به ظاهر کوچک و بی‌اهمیت هستند؛ مثل پیاده‌روی، صحبت با یک دوست و... می‌تواند حال ما را خوب کند. تاثیر این کارهای به ظاهر کوچک بر شادمانی ما، فوق‌العاده است. لیستی از این کارهای کوچک تهیه کرده و سعی کنید هر روز حداقل یکی از آنها را انجام دهید.

عقل سالم در بدن سالم است

ورزش و تغدیه سالم یکی از مهم‌ترین عوامل شادکامی است؛ از مصرف فست‌فودها تا جایی‌که امکان دارد اجتناب کنید و سعی کنید حتما ورزش را در برنامه روزانه‌تان قرار دهید.

خوش‌بین باشید

اجازه ندهید ناراحتی و احساسات منفی وارد زندگی شما بشود. این را بپذیرید که مشکلات هم در کنار خوشی‌ها بخشی از زندگی ماست و ما در سختی‌ها ساخته شده و رشد می‌کنیم؛ زمانی‌که با مشکلات برخورد می‌کنید با خود بگویید این روزها تمام می‌شود و از جملات مثبتی مثل «تو قوی باش»، «حتما می‌توانی حلش کنی» و… استفاده کنید.

در کارهای خیر شرکت کنید

کمک به دیگران و مایه تسکین و آرامش دیگران بودن، تاثیر فوق‌العاده‌ای بر آرامش و نشاط ما خواهد داشت. تقسیم شادی با سایرین، طعم شادی را بیشتر و طولانی‌تر می‌کند. مهم نیست ما چگونه به دیگران کمک می‌کنیم؛ گاه یک همدردی صمیمانه، کلمات تسکین‌بخش و... باعث ایجاد نشاط در دیگران و به‌تبع آن در وجود خود ما خواهد شد.

بخشش را امتحان کنید

ناراحتی و دلخوری از دیگران، همانند باری سنگین بردوش ماست و تا زمانی‌که بخشش را امتحان نکرده و دیگران را از صمیم قلب نبخشیده‌ایم، این بار سنگین را زمین نگذاشته و همه‌جا با خود می‌بریم. بخشش باعث کاهش فشار خون و ضربان قلب می‌شود و به آرامش شما کمک بسیاری می‌کند.

سیستم حمایت اجتماعی داشته باشید

دوستان خوب و خانواده گرم ازجمله عواملی هستند که به نشاط ما کمک فراوانی می‌کنند. اطمینان از این‌که در شرایط سخت افرادی هستند که به ما کمک خواهند کرد و حال ما برای آن‌ها مهم است و می‌توانیم از آن‌ها تقاضای کمک کنیم، تأثیر زیادی در آرامش ما خواهد داشت.

مهارت‌های ارتباطی خود را افزایش دهید

توانایی ارتباط موثر، حل مساله، مدیریت استرس، توانایی نه گفتن و... ازجمله مهارت‌های ارتباطی مهمی هستند که با پیشگیری از بروز مشکلاتی در آینده، به حفظ شادمانی ما کمک فراوانی می‌کنند.


منبع : آرمان امروز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

ترس و توسعه نیافتگی

به نظر می رسد که رشد فردی، نتیجه پنج نوع آزادی است:

کابینه در دستان نوبخت و دستان بسته جهانگیری

جهانگیری هم اعلام کرده است که دستانش بسته است دست چه کسی باز است مشخص نیست

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: گدایی با عروسک ترامپ

ویدیو: طوفان شدید در مرز مهران و نجات زائر گرفتار در طوفان امشب

طوفان شدید در مرز مهران و نجات زائر گرفتار در طوفان امشب دبیر ستاد مرکزی اربعین: به دلیل تداوم توفان در مرز مهران، زائران به سمت مرزهای جنوبی تغییر مسیر دهند.

خبرها

بیشتر