نتیجه‌ای یافت نشد.

سی ان ان: بایدن در صدر نظرسنجی ها قرار دارد

شناسه خبر: 170169 سرویس: جهان ، سیاست ، گوناگون دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸, ۱۵ : ۱۰ : ۰۰
سی ان ان: بایدن در صدر نظرسنجی ها قرار دارد
شبکه خبری سی ان ان روز یکشنبه گزارش داد: با اینکه 'جو بایدن' معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا هنوز نامزدی خود را برای انتخابات ۲۰۲۰ نکرده است، اما نام وی در نتایج نظرسنجی های اخیر در جایگاه بالاتری از دیگر نامزدهای مطرح حزب دمکرات قرار گرفته است.
۵۵آنلاین :

 شبکه خبری سی ان ان روز یکشنبه گزارش داد: با اینکه 'جو بایدن' معاون سابق رئیس جمهوری آمریکا هنوز نامزدی خود را برای انتخابات ۲۰۲۰ نکرده است، اما نام وی در نتایج نظرسنجی های اخیر در جایگاه بالاتری از دیگر نامزدهای مطرح حزب دمکرات قرار گرفته است.

سی ان ان افزود: نام بایدن در نظرسنجی های هر ۲ ایالت &#۳۹;نیوهمپشایر&#۳۹; و &#۳۹;آیووا&#۳۹;، بالاتر از دیگر نامزدهای مطرح حزب دمکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده دیده می شود.

بایدن در نتیجه نظرسنجی دانشگاه &#۳۹;مونموث&#۳۹; (Monmouth) نیوجرسی که از چهار تا ۹ آوریل (برابر با ۱۵ تا ۲۰ فروردین ماه) در انجمن حزبی ایالت آیووا برگزار شد، با کسب ۲۷درصد آرا در صدر و &#۳۹;برنی سندرز&#۳۹; با ۱۶درصد آرا در رتبه دوم قرار گرفت و سناتور الیزابت وارن که در روزهای اخیر به دنبال انتشار گزارش بازرس رابرت مولر، به شدت خواستار استیضاح دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی شده بود، با به دست آوردن تنها هفت درصد آرا، در رتبه پنجم دیده می شود.

شبکه خبری سی ان ان افزود: در نظرسنجی دیگری که از سوی کالج &#۳۹;سنت انسلم&#۳۹; (Saint Anselm College) ایالت نیوهمپشایر از سوم تا هشتم آوریل (۱۴تا ۱۹ فروردین ماه) به عمل آمد، بایدن بازهم با کسب ۲۳ درصد آرا در صدر و سندرز با ۱۶ درصد آرا در مرتبه بعدی و سناتور وارن با کسب ۹ درصد آرا در رتبه چهارم نتیجه این نظرسنجی قرار گرفت. 

&#۳۹;باسیل اسمیکل&#۳۹; (Basil Smikle) استراتژیست حزب دمکرات درباره نتایج این نظرسنجی ها و اینکه بایدن هنوز نامزدی خود را اعلام نکرده است، به سی ان ان گفت: بایدن در صدد گردهم آوردن گروهی است که باراک اوباما را در انتخابات قبلی ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی رساندند، اما افراد این گروه هم اکنون به ستادهای انتخاباتی سایر نامزدهای دمکرات که به بیش از ۱۸ نفر رسیده، پیوسته اند. نکته مهم در این کارزار جمع آوری پول است و چنانچه نامزدی نتواند پول به میزان کافی به دست آورد، قادر به ادامه راه نخواهد بود. 

سی ان ان گزارش داد: بایدن با توجه به محبوبیت در نظرسنجی ها، مدت زمان اندکی برای اعلام نامزدی خود در عرصه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا دارد که تا ۲۴ آوریل (چهارم اردیبهشت ماه) به پایان خواهد رسید. 

درهمین حال نشریه آمریکایی نیویورک تایمز در مورخ ۱۹ آوریل (برابر با ۳۰ فروردین ماه) نوشت: بایدن پذیرش کمک های مالی برای کارزار انتخاباتی ۲۰۲۰ را آغاز کرده که نشانه تمایل وی جهت گلاویز شدن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی درروزهای آتی است. 

از سوی دیگر تارنمای خبری &#۳۹;آتلانتیک&#۳۹; (theatlantic) درهمان تاریخ به نقل از اطرافیان بایدن نوشت که قرار است وی روز چهارشنبه آینده (چهارم اردیبهشت ماه) با انتشار یک کلیپ ویدیویی رسما حضور خود را در عرصه انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا را اعلام کند. 

به گزارش ایرنا؛ تاکنون ۱۹ نفر نامزدی خود را از حزب دمکرات برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا اعلام کرده اند که از این تعداد ۶ تن زن هستند. 

از حزب جمهوریخواه نیز تاکنون به جز ترامپ، تنها &#۳۹;بیل ولد&#۳۹; (Bill Weld) ۷۳ ساله و فرماندار سابق ایالت &#۳۹;ماساچوست&#۳۹; نامزدی خود برای این انتخابات اعلام کرده است. 

جو بایدن بین سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ معاون باراک اوباما رئیس جمهوری وقت آمریکا بود. 


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

فساد؛مخرب درونی اقتصاد کشور ها

یجاد رانت به علاوه عدم نظارت توسط افراد و دستگاه‌های مسئول و همچنین عدم پاسخگویی توسط دولت ها و دستگاه‌های ذیربط به مردم جامعه.

چرا رشد اقتصادی باید بر ایجاد اشتغال ارجح باشد؟

تاریخچه تصمیم گیری ها و سیاستگذاری های اقتصادی در ایران با در نظر گرفتن ایجاد نهادهای مدرن حاکمیتی شاید به بیش از ۷۰ سال برسد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر