نتیجه‌ای یافت نشد.

سیلاب چهار محور ارتباطی اصلی کرمان را مسدود کرد

شناسه خبر: 169304 سرویس: توسعه يكشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸, ۴۰ : ۲۳ : ۰۰
سیلاب چهار محور ارتباطی اصلی کرمان را مسدود کرد
معاون راهداری استان کرمان گفت: محورهای ارتباطی راور - دیهوک، شهداد - نهبندان، شهداد – اندوهجرد و شهربابک - هرات به علت شدت بارندگی، جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه ها از شامگاه یکشنبه تا اطلاع ثانوی مسدود شده است.
۵۵آنلاین :

احسان عراقی زاده  با بیان اینکه به علت شدت سیلاب و حجم گسترده آب محور راور – مشهد از ظهر امروز تاکنون مسدود مانده است افزود: مسیر ارتباطی جایگزین باغین – یزد – طبس برای مسافران این مسیر در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به نداشتن مشکل خاصی در راههای روستایی شمال استان کرمان ادامه داد: سیلاب و طغیان رودخانه ها با تخریب پل ها و جاده ها، خسارت های بسیاری به محور ارتباطی شهداد – نهبندان و راور – مشهد وارد کرده است.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: انسداد این مسیرهای ارتباطی به علت رعایت ایمنی و حفاظت از جان مسافران بوده است.
وی اضافه کرد: برخی از رانندگان و مسافران محور راور – دیهوک(مشهد) شامگاه یکشنبه در محاصره سیلاب قرار گرفتند.
عراقی زاده ادامه داد: اینک نیروهای راهداری با همکاری تیم های امدادی جمعیت هلال احمر استان کرمان با استفاده از خودروهای سنگین راهداری در حال امدادرسانی و ارسال پتو، چادر و وسایل گرمایشی به این افراد سیل زده هستند.
**بازگشایی محورهای ارتباطی کرمان
وی تاکید کرد: محور ارتباطی ارزوئیه – وکیل آباد و ارزوئیه - حاجی آباد نیز در چندین مرحله توسط عوامل راهداری بازگشایی شده اما ادامه بارندگی ها موجب انسداد این مسیر می شود و تلاش های برای باز نگهداشتن این مسیر همچنان ادامه دارد.
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان افزود: محور انار - رفسنجان، زرند - سیریز و مابقی مسیرهای ارتباطی که پیش از این مسدود شده بودند توسط عوامل راهداری تا شامگاه یکشنبه بازگشایی شده اند و اینک تردد در این محورها جریان دارد.
وی همچنین به مردم توصیه کرد: از مسافرت های غیر ضروری پرهیز کنند و در صورت سفر غذا و لباس گرم به همراه داشته باشند و از سالم بودن وسایل گرمایشی خودروی خود اطمینان حاصل کنند.
عراقی زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه سیلاب و آب های سطحی، برخی از آبنماهای موجود در جاده ها را فرا گرفته با سرعت مطمئنه از آنان گذر کنند، به آب نزنند و پشت آبنما صبر کنند و با راهنمایی پلیس راه و عوامل راهداری مسیر خود را ادامه دهند.
وی با بیان اینکه رانندگان حتما در نقاط مطمئن توقف کنند گفت: مردم به هیچ عنوان در منطقه های نزدیک به کوهها و حاشیه رودخانه توقف نکنند زیرا رانش زمین و آب بردگی برخی از مسیرهای ارتباطی خطر آفرین است.
معاون راهداری استان کرمان عنوان کرد: مردم پیش از سفر با سامانه 141 تماس بگیرند و از وضعیت مسیرهای ارتباطی استان کرمان آگاهی یابند.
بنابر اعلام اداره کل هواشناسی استان کرمان این سامانه بارشی از عصر شنبه وارد استان کرمان شده و تا پایان امروز (یکشنبه) فعال است.
همچنین با توجه به هشدارهای هواشناسی، ستاد مدیریت بحران و دستگاه های امدادرسان استان کرمان به حالت آماده باش درآمدند.
اداره کل هواشناسی استان کرمان با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از شب گذشته در کرمان، نسبت به طغیان رودخانه های این استان هشدار داده است.
طبق اعلام کارشناسان اداره کل هواشناسی کرمان، ناپایداری های جوی در این استان با افزایش ابر، رگبار شدید، رعد و برق و ورزش باد شدید همراه است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در انتظار مرگ شوهر برای چند لقمه نان

داستان دردناک دخترانی که برای مستمری با پیرمرد‌ها ازدواج می‌کنند!

کاهش مراجعه مردم به پزشک به دلیل فقر مالی

مردم ديگر كمتر به پزشك و مراكز درماني مراجعه مي‌كنند. آنها براي اينكه بتوانند هزينه‌هاي خود را كاهش دهند، گاهي خود دست‌به‌كار مي‌شوند و بدون مراجعه به پزشك براي خود آزمايش تجويز یا با مراجعه به داروخانه‌ها تجديد نسخه مي‌كنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

آیین کاشت 50 اصله نهال به مناسبت صدوپنجاهمین سالگرد رهبر آزادی خواه هندوستان

ویدیو: دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال

دیدار یک کهنه سرباز با معشوق خود پس از ۷۵ سال ◽️یک کهنه سرباز پس از 75 سال با معشوقه خود در زمان جنگ دوم جهانی روبه رو شد. در سال پایانی جنگ جهانی دوم، 1944 میلادی، کارا تروی رابینز آمریکایی که برای جنگ در مقابل ارتش نازی عازم فرانسه شده بود در شمال شرقی فرانسه عاشق ژانی پیرسون، 18 ساله شد. ◽️ اما سرانجام رابینسون که در آن زمان 24 سال داشت ناگزیر به جبهه شرق اعزام شد

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر