سه کشور اروپایی: از موضع عراق مقابل تحریم ها حمایت می کنیم

شناسه خبر: 153206 سرویس: جهان ، سیاست ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷, ۴۷ : ۱۹ : ۰۰
سه کشور اروپایی: از موضع عراق مقابل تحریم ها حمایت می کنیم
سفرای سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در بغداد بر پایبندی کشورهایشان به برجام بعنوان یک توافقنامه بین المللی و همچنین حمایت از عراق و موضع این کشور در برابر تبعات تحریم های ضد ایرانی تاکید کردند.
۵۵آنلاین :

از دفتر نخست وزیری عراق، سفرای این سه کشور روز شنبه در دیدار مشترک با 'عادل عبدالمهدی ' نخست وزیر، ضمن تاکید مجدد بر پایبندی بر برجام و حمایت از عراق در برابر تحریم ها، تمایل لندن، پاریس و برلین برای همکاری مشترک با بغداد را خاطرنشان کردند.
این سه کشور اروپایی همچنین اعلام کردند که به عراق بعنوان یک قدرت راهبردی و اقتصادی مهم در منطقه می نگرند و رویکرد دولت جدید این کشور از جمله در زمینه اتخاذ مواضع متعادل منطقه ای و بین المللی و تلاش برای برقراری روابط خوب با همگان را با مبانی اساسی کشورهایشان همخوان دانسته و حمایت خود را از آن اعلام می کنند.
سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان در بغداد همچنین نسبت به روند سیاسی و تشکیل دولت و انتخاب شخص نخست وزیر جدید این کشور ابراز خرسندی و بر حمایت کامل از این کشور تاکید کردند.
نخست وزیر عراق نیز در این دیدار بر اهمیت روابط کشورش با سه کشور اروپایی و تلاش برای تقویت روابط در همه زمینه ها تاکید کرد.
وی گفت که عراق درراه صحیح گام گذاشته است و شاهد پیشرفت های مداوم است و این امر بویژه پس از پیروزی بر گروهک تروریستی داعش که تهدیدی نه فقط برای عراق که برای همه جهان بود، مشهودتر است.
در این دیدار همچنین در خصوص اوضاع سیاسی عراق و منطقه بحث و گفتگو شد.
عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق پیشتر بعنوان موضع رسمی دولت عراق تاکید کرده بود که این کشور جزیی از نظام تحریم ها نخواهد بود و موضع بغداد در خصوص تحریم های یکجانبه همچون موضع اتحادیه اروپا، روسیه و چین خواهد بود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

خصوصی سازی در ایران چگونه به انحراف کشیده شد؟

بحران بزرگ سال ۱۹۲۹ میلادی و مقبولیت نظریات کینز و به دنبال آن وقوع جنگ جهانی دوم سبب شد تصدی های دولتی در اقتصادها افرایش قابل ملاحظه ای پیدا کند.

مافیای کنکور

هر گاه موضوعی برای مردم مهم باشد،مردم از آن نقطه آسیب پذير نشان می دهند و این فرصت را برای عده ای سودجو مهیا می سازد تا از آب گل آلود ماهی بگیرند و جیب مردم را خالی کرده و جيب هاى خود را پر ميكنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: مادربزرگ ۱۰۲ ساله رکورد شیرجه در آسمان را شکست!

یک پیرزن ۱۰۲ ساله استرالیایی از ارتفاع چهار هزار و ۳۰۰ متری پرید تا رکورد مسن ترین فردی را که در آسمان شیرجه زده است، بشکند

ویدیو: فیلم ساخته شده توریست از سفر به ایران

فیلمMio Iran توسط سباستین لیندا توریستی ساخته شده که برخلاف توصیه های اطرافیان برای عدم سفر به ایران همراه همسرخود به ایران سفرمی کند لیندا این فیلم رابه پسرش میوتقدیم کرده است

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر