سه کشور اروپایی: از موضع عراق مقابل تحریم ها حمایت می کنیم

شناسه خبر: 153206 سرویس: جهان ، سیاست ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷, ۴۷ : ۱۹ : ۰۰
سه کشور اروپایی: از موضع عراق مقابل تحریم ها حمایت می کنیم
سفرای سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در بغداد بر پایبندی کشورهایشان به برجام بعنوان یک توافقنامه بین المللی و همچنین حمایت از عراق و موضع این کشور در برابر تبعات تحریم های ضد ایرانی تاکید کردند.
۵۵آنلاین :

از دفتر نخست وزیری عراق، سفرای این سه کشور روز شنبه در دیدار مشترک با 'عادل عبدالمهدی ' نخست وزیر، ضمن تاکید مجدد بر پایبندی بر برجام و حمایت از عراق در برابر تحریم ها، تمایل لندن، پاریس و برلین برای همکاری مشترک با بغداد را خاطرنشان کردند.
این سه کشور اروپایی همچنین اعلام کردند که به عراق بعنوان یک قدرت راهبردی و اقتصادی مهم در منطقه می نگرند و رویکرد دولت جدید این کشور از جمله در زمینه اتخاذ مواضع متعادل منطقه ای و بین المللی و تلاش برای برقراری روابط خوب با همگان را با مبانی اساسی کشورهایشان همخوان دانسته و حمایت خود را از آن اعلام می کنند.
سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان در بغداد همچنین نسبت به روند سیاسی و تشکیل دولت و انتخاب شخص نخست وزیر جدید این کشور ابراز خرسندی و بر حمایت کامل از این کشور تاکید کردند.
نخست وزیر عراق نیز در این دیدار بر اهمیت روابط کشورش با سه کشور اروپایی و تلاش برای تقویت روابط در همه زمینه ها تاکید کرد.
وی گفت که عراق درراه صحیح گام گذاشته است و شاهد پیشرفت های مداوم است و این امر بویژه پس از پیروزی بر گروهک تروریستی داعش که تهدیدی نه فقط برای عراق که برای همه جهان بود، مشهودتر است.
در این دیدار همچنین در خصوص اوضاع سیاسی عراق و منطقه بحث و گفتگو شد.
عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق پیشتر بعنوان موضع رسمی دولت عراق تاکید کرده بود که این کشور جزیی از نظام تحریم ها نخواهد بود و موضع بغداد در خصوص تحریم های یکجانبه همچون موضع اتحادیه اروپا، روسیه و چین خواهد بود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

حال محله هرندی، خوب خراب است.

اعتیاد در بین افراد ساکن در دروازه غار بیداد می کند و کشیدن دیوار بر دور پارک هرندی دوایی بر دردهای مردم آن منطقه نشده است.

تفاوتِ اروپا با آمریکا در مورد ایران

قدرتِ فراوان باعثِ بی تفاوتی نسبت به دیگران می شود. ریشۀ اهمیت دادن به دیگران در نیاز و وابستگی است. این یک واقعیت اجتناب ناپذیر زندگی انسان هاست. تربیت ها و آموزش های فراوانی باید صورت پذیرد و ساختارهای بی شماری بِنا شود تا قدرتِ فراوان و اخلاق نسبی ممزوج گردند. به سختی بشر بتواند قدرت، انصاف، اخلاق و راست گویی را در یک شبکه جمع کند. متاسفانه، وقتی قدرت افزایش می یابد، دیگران اهمّیت خود را از دست می دهند. درروابط بین الملل، اهمّیت دادن عمدتا اقتصادی است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: اینگونه است که خرج دولت از فایده اش بیشتر میشود

ویدیو: خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت

خالق یکی از بهترین نجات دروازه های تاریخ جام جهانی درگذشت. گوردن بنکس دروازه بان تیم ملی انگلیس و فاتح جام جهانی ۱۹۶۶ در ۸۱ سالگی درگذشت. او در جام جهانی ۱۹۷۰ با مهار این ضربه سر از #پله جاودانه شد. از این نجات دروازه به عنوان یکی از بهترین سیوهای تاریخ جام های جهانی یاد می شود.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر