نتیجه‌ای یافت نشد.

سه کشور اروپایی: از موضع عراق مقابل تحریم ها حمایت می کنیم

شناسه خبر: 153206 سرویس: جهان ، سیاست ، اقتصادی ، گوناگون شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۷, ۴۷ : ۱۹ : ۰۰
سه کشور اروپایی: از موضع عراق مقابل تحریم ها حمایت می کنیم
سفرای سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان در بغداد بر پایبندی کشورهایشان به برجام بعنوان یک توافقنامه بین المللی و همچنین حمایت از عراق و موضع این کشور در برابر تبعات تحریم های ضد ایرانی تاکید کردند.
۵۵آنلاین :

از دفتر نخست وزیری عراق، سفرای این سه کشور روز شنبه در دیدار مشترک با 'عادل عبدالمهدی ' نخست وزیر، ضمن تاکید مجدد بر پایبندی بر برجام و حمایت از عراق در برابر تحریم ها، تمایل لندن، پاریس و برلین برای همکاری مشترک با بغداد را خاطرنشان کردند.
این سه کشور اروپایی همچنین اعلام کردند که به عراق بعنوان یک قدرت راهبردی و اقتصادی مهم در منطقه می نگرند و رویکرد دولت جدید این کشور از جمله در زمینه اتخاذ مواضع متعادل منطقه ای و بین المللی و تلاش برای برقراری روابط خوب با همگان را با مبانی اساسی کشورهایشان همخوان دانسته و حمایت خود را از آن اعلام می کنند.
سفرای انگلیس، فرانسه و آلمان در بغداد همچنین نسبت به روند سیاسی و تشکیل دولت و انتخاب شخص نخست وزیر جدید این کشور ابراز خرسندی و بر حمایت کامل از این کشور تاکید کردند.
نخست وزیر عراق نیز در این دیدار بر اهمیت روابط کشورش با سه کشور اروپایی و تلاش برای تقویت روابط در همه زمینه ها تاکید کرد.
وی گفت که عراق درراه صحیح گام گذاشته است و شاهد پیشرفت های مداوم است و این امر بویژه پس از پیروزی بر گروهک تروریستی داعش که تهدیدی نه فقط برای عراق که برای همه جهان بود، مشهودتر است.
در این دیدار همچنین در خصوص اوضاع سیاسی عراق و منطقه بحث و گفتگو شد.
عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق پیشتر بعنوان موضع رسمی دولت عراق تاکید کرده بود که این کشور جزیی از نظام تحریم ها نخواهد بود و موضع بغداد در خصوص تحریم های یکجانبه همچون موضع اتحادیه اروپا، روسیه و چین خواهد بود. 


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آقای رییس جمهور! لطفا دیگر اینگونه نظرسنجی نکنید

آقای رییس جمهور مشکلات بخشی از مردم بی‌شمار است. بیشتر از آنکه بشود از پشت شیشه آن را فهمید.

آنچه آمریکا از ایران هراسی در منطقه دنبال می‌کند: بهانه‌تراشی برای سرکیسه کردن قارون‌های منطقه

آمریکایی‌ها در حالی از عدم اقدام نظامی علیه ایران می گویند و حتی ادعای دادن شماره تلفن برای مذاکره را مطرح می کنند که در رفتار منطقه‌ای آنها اقداماتی خاص مشاهده می‌شود که بیش از هر چیز بوی دلار می دهد. گویی تاجر مسلکان حاکم بر آمریکا همچنان اصرار دارند که از این نمد آشوفته بازار منطقه کلاهی برای خود دست و پا کنند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: آموزش پلیس آلمان به راننده های گوشی به دست

توی یک بزرگراه در آلمان تصادف وحشتناکی شده و یه عده از راننده ها می خوان از صحنه تصادف عکس و فیلم بگیرن (چیزی که توی ایران عادیه!) پلیس بهشون می گه خیلی دوست دارید اجساد رو ببینید؟ و پیاده شون می کنه و اصرار می کنه راننده را ببرد بالای سر اجساد، ادامش رو خودتون ببینید. در آخر هم جریمه سنگینی براشون می نویسه...

ویدیو: دستگیری مسافری که قصد داشت لحظه قبل فرود شیشه هواپیما را بشکند

تصاویری از دستگیری فردی که لحظاتی قبل از فرود بوئینگ ۷۳۷ در شهر کون مینگ چین قصد شکستن شیشه هواپیما داشت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر