سه چهارم مردم اتریش از زندگی خود راضی و شاد هستند

شناسه خبر: 91607 سرویس: اجتماعی شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۲۸ : ۱۷ : ۰۰
سه چهارم مردم اتریش از زندگی خود راضی و شاد هستند
نتایج آخرین نظر سنجی ها نشان میدهد که سه چهارم مردم اتریش از زندگی خود راضی هستند. فقط 12 درصد از زندگی خود رضایت ندارند. در غرب اتریش مردم نسبت به شرق اتریش خوشحال تر هستند و ساکنان وین پایتخت اتریش رضایت کمتری نسبت به زندگی ابراز کردند.
۵۵آنلاین :

 نتایج نظرسنجی موسسه تحقیقات بازار نشان میدهد که سه چهارم اتریشی ها از زندگی خود رضایت دارند و تنها 12 درصد رضایتمندی پایینی از زندگی خود دارند. بهداشت، خانواده، رابطه و فعالیت روزمره خوب از جمله فاکتورهایی هستند که به خوشحال بودن اتریشیها کمک می کند.
آمار منتشر شده نشان می دهد که در شهر فاورالبرگ 86 درصد مصاحبه شوندگان پاسخ داده اند که از زندگی' راضی' و یا 'خیلی راضی' هستند. در شهر تیرول در غرب اتریش 82 درصد از پاسخ دهندگان عنوان کرده اند که از زندگی خود رضایت دارند. رتبه مردم در شهر های بورگرلندر و وین پایین ترین درصد میزان رضایت از زندگی را نشان می دهد. اما با این وجود 69 درصد از مصاحبه شوندگان گفتند که از زندگی خود 'خیلی راضی' هستند. 
بر اساس این نظرسنجی 64 درصد از مردم اتریش عنوان کرده اند که در سال گذشته خوش شانس بوده اند. یک سوم به'شادی' اعتقاد دارند و در این میان زنها به 'شادی' اعتقاد بیشتری نسبت به مردان دارند.
نتیجه این تحقیقات همچنین نشان می دهد که تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان خود را 'خوشبین' می دانند و یک چهارم نظرشان نسبت به خودشان این است که انسانهایی' دیرباور و انتقادی' هستند. نکته جالب در این تحقیق این است که جوانان خود را بیشتر' شکاک و دیرباور' دانستند. 
این نظر سنجی به طور مشترک به سفارش موسسه بخت آزمایی اتریش، رسانه های ناحیه ای اتریش (RMA ( و توسط موسسه تحقیقات بازار انجام شده است. هزار و 619 نفر افراد بالای 15 سال در یک مصاحبه آنلاین در این نظر سنجی شرکت کردند.
جمعیت اتریش هشت میلیون و 725 هزار و 931 نفر اعلام شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

آشنایی با تکیه معاون الملک در کرمانشاه

بانی این بنا حسن‌خان معین الرعایا ملقب به معاون الملک بوده است. ایشان پدربزرگ رحیم معینی کرمانشاهی شاعر و ترانه‌سرای فقید بودند.

یو اس ای تودی: آیا ترامپ واقعا به دنبال راهی برای دیدار با روحانی در نیویورک است؟

درحالیکه ترامپ آماده ی ملاقات با سران جهان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل در هفته ی آینده می شود، دولت او اشکار ساخته است که از این فرصت برای موضع گیری های تند علیه تهران استفاده خواهد کرد، اتفاقی که می تواند اختلاف ها بین امریکا و متحدانش را افزایش دهد.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: موتورسیکلت خودران بی ام و که با حفظ تعادل، به راحتی در مسیر حرکت می کند.

ویدیو: مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند

مرد بلوچ با دوچرخه در روستاهای چابهار کتابخانه افتتاح می کند/ در هیاهوی اخبار تلخ و بد، هنوز هم می شود مهربانی و انسانیت و اخلاق را سراغ گرفت

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر