سه چهارم مردم اتریش از زندگی خود راضی و شاد هستند

شناسه خبر: 91607 سرویس: اجتماعی شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵, ۲۸ : ۱۷ : ۰۰
سه چهارم مردم اتریش از زندگی خود راضی و شاد هستند
نتایج آخرین نظر سنجی ها نشان میدهد که سه چهارم مردم اتریش از زندگی خود راضی هستند. فقط 12 درصد از زندگی خود رضایت ندارند. در غرب اتریش مردم نسبت به شرق اتریش خوشحال تر هستند و ساکنان وین پایتخت اتریش رضایت کمتری نسبت به زندگی ابراز کردند.
۵۵آنلاین :

 نتایج نظرسنجی موسسه تحقیقات بازار نشان میدهد که سه چهارم اتریشی ها از زندگی خود رضایت دارند و تنها 12 درصد رضایتمندی پایینی از زندگی خود دارند. بهداشت، خانواده، رابطه و فعالیت روزمره خوب از جمله فاکتورهایی هستند که به خوشحال بودن اتریشیها کمک می کند.
آمار منتشر شده نشان می دهد که در شهر فاورالبرگ 86 درصد مصاحبه شوندگان پاسخ داده اند که از زندگی' راضی' و یا 'خیلی راضی' هستند. در شهر تیرول در غرب اتریش 82 درصد از پاسخ دهندگان عنوان کرده اند که از زندگی خود رضایت دارند. رتبه مردم در شهر های بورگرلندر و وین پایین ترین درصد میزان رضایت از زندگی را نشان می دهد. اما با این وجود 69 درصد از مصاحبه شوندگان گفتند که از زندگی خود 'خیلی راضی' هستند. 
بر اساس این نظرسنجی 64 درصد از مردم اتریش عنوان کرده اند که در سال گذشته خوش شانس بوده اند. یک سوم به'شادی' اعتقاد دارند و در این میان زنها به 'شادی' اعتقاد بیشتری نسبت به مردان دارند.
نتیجه این تحقیقات همچنین نشان می دهد که تقریبا نیمی از پاسخ دهندگان خود را 'خوشبین' می دانند و یک چهارم نظرشان نسبت به خودشان این است که انسانهایی' دیرباور و انتقادی' هستند. نکته جالب در این تحقیق این است که جوانان خود را بیشتر' شکاک و دیرباور' دانستند. 
این نظر سنجی به طور مشترک به سفارش موسسه بخت آزمایی اتریش، رسانه های ناحیه ای اتریش (RMA ( و توسط موسسه تحقیقات بازار انجام شده است. هزار و 619 نفر افراد بالای 15 سال در یک مصاحبه آنلاین در این نظر سنجی شرکت کردند.
جمعیت اتریش هشت میلیون و 725 هزار و 931 نفر اعلام شده است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

جمعیت مستعد مهاجرت از تهران

ساکنان تهران به‌خاطر چالش‌های ۱۰ گانه که مهم‌ترین آنها شامل «ترافیک و آلودگی»، «دو قطبی امکانات شهری» و «تراکم جمعیت» است، تمایل بالا به مهاجرت از پایتخت پیدا کرده‌اند. نتایج یک نظرسنجی توسط شهرداری نشان می‌دهد ۵۸ درصد از شهروندان شرکت‌کننده در نظرسنجی به علت مشکلات سکونتی در پایتخت تمایل به ترک تهران دارند. استعداد مهاجرت در مناطق جنوبی تهران تا ۷۰ درصد نیز می‌رسد. ساکنان بالای شهر رضایت بیشتری از «محله» خود نسبت به ساکنان مناطق فقیرنشین دارند؛ اما همگی تقریبا به یک اندازه از «زندگی در تهران» ناراضی هستند.

حل مشکلات بحرانی در ٧ گـام

مهارت‌های حل مسأله کمک می‌کند با مشکلات روزمره و شرایط بحرانی زندگی منطقی برخورد کنیم

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: متهم ردیف اول پرونده موسسه مالی ثامن الحجج کیست؟

ویدیو: نظر کدخدایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه

نظر کدخدایی درباره ورود بانوان به ورزشگاه ها: اگر مسئولین امکانات را فراهم کنند، اشکالی ندارد خانم ها به ورزشگاه بروند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر