نتیجه‌ای یافت نشد.

سهم ۳۵/ ۰ درصدی ایران از درآمد گردشگری سلامت جهان

شناسه خبر: 178153 سرویس: توسعه ، گوناگون دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸, ۴۸ : ۱۱ : ۰۰
سهم ۳۵/ ۰ درصدی ایران از درآمد گردشگری سلامت جهان
یک کارشناس گردشگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: «سهم ایران از راه جذب این نوع گردشگر در طول یک سال تنها ۳۵۰ میلیون دلار بود.
۵۵آنلاین :

 یک کارشناس گردشگری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گفت: «سهم ایران از راه جذب این نوع گردشگر در طول یک سال تنها ۳۵۰ میلیون دلار بود. یعنی تنها ۳۵ صدم درصد از درآمد جهانی گردشگری سلامت سهم ایران بوده است.» سعید امیریان گردشگری پزشکی را یک فعالیت اقتصادی دانست که مستلزم تجارت در خدمات و مشارکت حداقل دو بخش پزشکی و گردشگری است. وی افزود: «گردشگری پزشکی در اغلب موارد شامل خدمات دندانپزشکی، جراحی زیبایی و سایر انواع جراحی‌ها است.» امیریان در تعریف گردشگری سلامت خاطرنشان کرد: «استفاده از خدماتی که به بهبود یا افزایش سلامتی و افزایش روحیه فرد منجر شده و در مکانی خارج از محل سکونت او بیش از ۲۴ ساعت به طول بینجامد گردشگری سلامت اطلاق می‌شود.» او با اشاره به جریان حرکت بیماران از سوی کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه برای دریافت خدمات پزشکی تصریح کرد: «عامل تشدیدکننده جریان‌های گردشگری پزشکی در سال‌های اخیر پرداخت‌کننده سوم، شامل کارفرما یا بیمه است که بیماران را تشویق به یافتن خدمات پزشکی با قیمت‌های مناسب‌تر و سریع‌تر می‌کنند.» او در تشریح ابعاد گردشگری پزشکی در ایران گفت: «سهم ایران از راه جذب این نوع گردشگر در طول یک سال تنها ۳۵۰میلیون دلار بوده است؛ یعنی تنها ۳۵/ ۰ درصد از درآمد جهانی گردشگری سلامت سهم ایران بوده و با این میزان درآمد، ایران از نظر جذب گردشگر سلامت در رتبه ۱۰ جهان قرار گرفته است.»


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر