نتیجه‌ای یافت نشد.

سندرز از لایحه حذف هزار و ششصد میلیارد دلار بدهی دانشجویان آمریکا رونمایی کرد

شناسه خبر: 178187 سرویس: گوناگون دوشنبه ۳ تير ۱۳۹۸, ۵۰ : ۱۴ : ۰۰
سندرز از لایحه حذف هزار و ششصد میلیارد دلار بدهی دانشجویان آمریکا رونمایی کرد
برنی سندرز که از او به عنوان یکی از نامزدهای پیشتاز در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا و یکی از رقبای اصلی دونالد ترامپ نام برده می‌شود، این طرح جنجالی را تنها چند روز پیش از برگزاری نخستین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها ارائه می‌کند. انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است در سال ۲۰۲۰ برگزار شود.
۵۵آنلاین :

برنی سندرز، نماینده دموکرات ایالت ورمونت در مجلس سنای آمریکا از لایحه مشترک خود با ائتلاف پارلمانی گروه مترقی برای حذف بدهی دانشجویان رونمایی کرد.

بر پایه این طرح که «کالج [دانشگاه] برای همه» نام دارد، دانشجویان آمریکایی به تدریج از بازپرداخت بدهی وام‌های دانشجویی که دریافت کرده‌اند، معاف خواهند شد.

برنی سندرز که از او به عنوان یکی از نامزدهای پیشتاز در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا و یکی از رقبای اصلی دونالد ترامپ نام برده می‌شود، این طرح جنجالی را تنها چند روز پیش از برگزاری نخستین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها ارائه می‌کند. انتخابات آتی ریاست‌جمهوری آمریکا قرار است در سال ۲۰۲۰ برگزار شود.

ایلهان عمر، نخستین نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا روز دوشنبه ۳ تیر به همراه برنی سندرز در رونمایی از طرح جنجالی حذف بدهی دانشجویان شرکت داشت. سندرز که روز دوشنبه ۳ تیر به همراه این نماینده و چند تن دیگر از نمایندگان دموکرات در برابر گروهی از هواداران این حزب در ایالت کارولینای جنوبی سخنرانی می‌کرد، گفت: «برای نسلی که بحران مالی وال‌استریت در سال ۲۰۰۸ را تجربه کرده، باید تمام بدهی‌های دانشجویی را حذف کرد. این نسل به "جرم" تحصیل در دانشگاه تا آخر عمر محکوم به بدهکاری است و این موضوع باید پایان بگیرد.»

بنا بر پیش‌بینی برخی کارشناسان، پیشنهاد تازه آقای سندرز به افزایش محبوبیت او کمک شایانی خواهد کرد.

بر اساس این طرح بلندپروازانه، بدهی کنونی دانشجویان آمریکایی که مبلغ کلی آن به هزار و ششصد میلیارد دلار می‌رسد، بخشوده خواهد شد. قرار است حذف این درآمد با افزایش نیم درصدی مالیات بر درآمد معاملات بورس وال‌استریت آمریکا جبران شود. بر پایه محاسبات رسمی، در صورت افزایش مالیات وال‌استریت درآمدی بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد دلار طی ده سال آینده نصیب دولت فدرال آمریکا خواهد شد. آقای سندرز امیدوار است با این درآمد بتواند ضمن بخشودن بدهی‌های ۴۵ میلیون دانشجوی بدهکار، آموزش عالی همگانی را برای شهروندان آمریکایی رایگان نموده و شهریه دانشگاه‌های خصوصی را نیز کاهش دهد.

مساله وام‌های دانشجویی برای پرداخت شهریه‌های سنگین و دیگر هزینه‌های تحصیلات عالی همواره یکی از مشکلات دانشجویان در آمریکا بوده است. دانشجویان در آمریکا به طور کلی بدهی‌های بسیار زیادی دارند، به طوری که بیشتر آنان تا سال‌ها بعد از فارغ‌التحصیلی مجبور به بازپرداخت وام‌های خود هستند. آنها به ویژه در سنین ۱۸ تا ۲۲ سالگی که هنوز درک درستی از دشواری بازپرداخت وام ندارند با امید به تحصیل در رشته مورد علاقه‌شان، به راحتی با پیشنهاد دریافت وام و شرایط بانک موافقت می‌کنند.


منبع : یورونیوز
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

چرا برخی کارآفرین می‌شوند و برخی رانت جو؟

پیگیری اخبار دادگاه‌های اقتصادی و رسیدگی به پرونده‌های جرائم مالی، این سؤال مهم را در اذهان شکل می‌دهد که چرا برخی از کسانی که در گذشته مفتخر به عناوینی مانند کارآفرین نمونه یا صادر کننده برتر و نظایر آن بودند، امروز به عنوان متهم در دادگاه حاضر شده‌اند؟

معمای جغرافیای سیاسی

در دنیایی که در آن بازارهای مالی جهانی، اینترنت پرسرعت 5G و جنگ سایبری وجود دارد، هنوز جغرافیا حکمرانی می‌کند. دو مسیر دریایی در تنگه هرمز که پهنای هر کدام به دو مایل می‌رسد، کلید ورود به خلیج فارس و تقریباً نصف ذخایر کشف شده و ظرفیت تولید نفت جهان را در دست دارند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی

تظاهرات ضد «سگ خوری» در کره جنوبی تظاهرات صدها نفر از کره ای ها در سئول علیه کسانی که گوشت سگ می خورند نسل جدید نه تنها اعتقادی به خوردن گوشت سگ نداشته، بلکه سعی کرده اند تا این فرهنگ غلط را در کشور منسوخ کنند. طبق آمار سالیانه 1 میلیون سگ در کره جنوبی خورده می شود

ویدیو: سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات

سگ خوران و پرورش دهندگان سگ در کره جنوبی در پاسخ به جنبش ضد سگ خورها دست به تظاهرات زدند سگ خوران با پخت گوشت سگ و پخش بروشور تبلیغاتی اعلام کردند کسانی که با خوردن گوشت سگ مخالفند، از مزایای این گوشت برای سلامتی انسان خبر ندارند. آنها این تظاهرات را در پاسخ به تظاهرات چند روز پیش گروههای مدافع حیوان و به خصوص سگ ها برپا کرده و نسبت به ضد سگ خورها اعتراض نمادین کردند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر