نتیجه‌ای یافت نشد.

سفیر آمریکا: از افزایش نقش حزب‌الله در دولت لبنان نگران هستیم

شناسه خبر: 162194 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷, ۲۴ : ۲۱ : ۰۰
سفیر آمریکا: از افزایش نقش حزب‌الله در دولت لبنان نگران هستیم
سفیر آمریکا در بیروت در دیدار با نخست وزیر لبنان از افزایش نقش حزب‌الله لبنان در کابینه دولت ابراز نگرانی کرد.
۵۵آنلاین :

سفارت آمریکا در لبنان روز سه‌شنبه خبر داد که «الیزابت ریچارد» سفیر آمریکا در بیروت در دیدار با «سعد الحریری» نخست وزیر لبنان از افزایش نقش حزب‌الله در دولت این کشور ابراز نگرانی کرده است.

حزب‌الله لبنان در حال حاضر سه وزارت‌خانه را در اختیار دارد که بیشترین تعداد تاکنون بوده است. از جمله وزارت‌خانه‌هایی که در اختیار حزب‌الله قرار دارد وزارت بهداشت بوده که چهارمین بودجه بزرگ در دولت را دارد.

بر اساس بیانیه سفارت آمریکا، ریچارد پس از دیدار گفت که وی با صراحت اعلام کرده که آمریکا از افزایش نقش سازمانی که همچنان یک نیروی نظامی در اختیار داشته و در کنترل دولت قرار ندارد، نگران است.

حزب‌الله لبنان به همراه متحدان و همپیمانان خود، در انتخابات اخیر پارلمانی در توانست بیش از 70 کرسی را تصاحب کند این در حالی است که حریری که توسط غرب حمایت می‌شود بیش از یک سوم از کرسی‌های خود در پارلمان را از دست داده است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر