سفر خارجی رایگان، پیامد سیاست دستوری ارز

شناسه خبر: 136028 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷, ۰۵ : ۱۱ : ۰۰
سفر خارجی رایگان، پیامد سیاست دستوری ارز
سیاست دستوری پایین نگه داشتن نرخ ارز در چند ماه اخیر و در حوزه‌های مختلف، هربار چهره متفاوتی را از این موضوع به نمایش گذاشته است.
۵۵آنلاین :

سیاست دستوری پایین نگه داشتن نرخ ارز در چند ماه اخیر و در حوزه‌های مختلف، هربار چهره متفاوتی را از این موضوع به نمایش گذاشته است. اعطای یارانه ارزی به مسافران خروجی در یکی، دو ماه اخیر و به‌ویژه تعطیلات هفته گذشته، یکی از این موارد است. مشاهدات نشان می‌دهد هفته گذشته سفرهای خروجی بسیاری صورت گرفته است که مسافران آنها، برای تامین ارز خود تنها چاره قانونی‌ای که داشتند بهره‌گیری از ارز دولتی بوده که از بانک‌های اعلام‌شده دریافت کرده‌اند. این به آن معنا است که هر مسافر خارجی متناسب با مقصد سفر خود توانسته است ۵۰۰ تا هزار یورو با نرخی حدود ۵هزار تومان از بانک‌ها دریافت کند؛ حال آنکه نرخ یورو در بازار آزاد (در صورت وجود امکان خرید و فروش) رقمی حدود ۷هزار تومان برآورد می‌شود. در چنین شرایطی، دولت به‌رغم آنکه منابع کافی برای تامین ارز در تمامی بخش‌ها را ندارد، تنها در مورد ارز مسافرتی به ازای هر یورو ۲هزار تومان به مسافران خروجی یارانه می‌دهد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

توپ فوتبال همچون سلاح انتقام

مردم زيادي در منطقه كوزوو هستند كه هنوز جنگ خونين سال ١٩٩٨ را فراموش نكرده‌اند. جنگي سرشار از خون و خاطره. انبوه فيلم‌ها و نمايشنامه‌ها و موسيقي‌ها در واكنش به آن جنگ كه آدم‌ها را ياد نسل‌كشي صرب‌ها در بوسني مي‌انداخت ساخته شده.

تقدیم به تیم ملی؛ با نی‌انبان و دمام

می‌خواستم نشان دهم که زنان حذف‌شدنی نیستند

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یونیفورم جدید زنان پلیس لبنان خبرساز شد!

ویدیو: این بچه ها مدرسه ندارند باید بیش از سه کیلومتر را پیاده از تپه ها و دره عبور کنن

این بچه ها مدرسه ندارند باید بیش از سه کیلومتر را پیاده از تپه ها و دره عبور کنند تا به مدرسه برسند. مشکل اصلی در زمستان است که زمین گل آلود است.همچنین اجازه ندارند از گندم زارها عبور کنند.صاحب یکی از زمین ها کیف بچه ها را ازشون میگیره که دیگه از زمینش عبور نکنند

خبرها

بیشتر

برگزیده‌های مخاطبان