سفر خارجی رایگان، پیامد سیاست دستوری ارز

شناسه خبر: 136028 سرویس: فرهنگ و میراث فرهنگی ، گوناگون يكشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷, ۰۵ : ۱۱ : ۰۰
سفر خارجی رایگان، پیامد سیاست دستوری ارز
سیاست دستوری پایین نگه داشتن نرخ ارز در چند ماه اخیر و در حوزه‌های مختلف، هربار چهره متفاوتی را از این موضوع به نمایش گذاشته است.
۵۵آنلاین :

سیاست دستوری پایین نگه داشتن نرخ ارز در چند ماه اخیر و در حوزه‌های مختلف، هربار چهره متفاوتی را از این موضوع به نمایش گذاشته است. اعطای یارانه ارزی به مسافران خروجی در یکی، دو ماه اخیر و به‌ویژه تعطیلات هفته گذشته، یکی از این موارد است. مشاهدات نشان می‌دهد هفته گذشته سفرهای خروجی بسیاری صورت گرفته است که مسافران آنها، برای تامین ارز خود تنها چاره قانونی‌ای که داشتند بهره‌گیری از ارز دولتی بوده که از بانک‌های اعلام‌شده دریافت کرده‌اند. این به آن معنا است که هر مسافر خارجی متناسب با مقصد سفر خود توانسته است ۵۰۰ تا هزار یورو با نرخی حدود ۵هزار تومان از بانک‌ها دریافت کند؛ حال آنکه نرخ یورو در بازار آزاد (در صورت وجود امکان خرید و فروش) رقمی حدود ۷هزار تومان برآورد می‌شود. در چنین شرایطی، دولت به‌رغم آنکه منابع کافی برای تامین ارز در تمامی بخش‌ها را ندارد، تنها در مورد ارز مسافرتی به ازای هر یورو ۲هزار تومان به مسافران خروجی یارانه می‌دهد.


منبع : دنیای اقتصاد
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

تجربه ناکام «تغییر ساعت»

طرح تغییر ساعت رسمی «روشنایی ذخیره روز» که برای نخستین بار در خلال جنگ جهانی اول آغاز شد و در ادامه با توجیه صرفه اقتصادی و مصرفی در بسیار از کشورها مورد استفاده قرار گرفت، در حال تبدیل شدن به طرحی منفور در میان کارشناسان و مردم است؛ چراکه تحقیقات نشان داده است این طرح می‌تواند پیامد‌های منفی قابل‌ملاحظه‌ای در میزان سلامتی افراد، افزایش مصرف انرژی و بروز حوادث جاده‌ای داشته باشد. کاهش خلاقیت افراد در طول روز از اثرات دیگر آن به‌شمار می‌رود.

اگر در خرمشهر 5 تا آر پی جی داشتم سقوط نمیکرد

روایت سیدمحمد غرضی، استاندار وقت خوزستان از روزهای ابتدای جنگ:

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر

ویدئو رنگی نوحه «بخشو» در مسجد دهدشتی های بوشهر، سال 1349 كه بعدها نوحه "ممد نبودى" بر روى این ملودى ساخته شد. تاسوعا و عاشورای حسینی تسلیت باد

ویدیو: لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی

لحظه درگذشت پیرغلام اهل بیت (ع) در شبیه خوانی فوت مرحوم کرم حیدری در گلفرج (جلفا) روز عاشورا ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر