سعدالحریری بر حق لبنانی ها در مقاومت علیه اشغالگران تاکید کرد

شناسه خبر: 161246 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷, ۲۲ : ۱۹ : ۰۰
سعدالحریری بر حق لبنانی ها در مقاومت علیه اشغالگران تاکید کرد
سعد الحریری نخست وزیر لبنان با قرائت بیانیه وزارتی در پارلمان این کشور اعلام کرد: دولت بر حق شهروندان لبنانی در مقاومت علیه اشغالگران اسرائیلی و پاسخ به تجاوزات آن ها و بازپس گیری اراضی اشغالی تاکید می کند.
۵۵آنلاین :

الحریری روز سه شنبه با حضور در جلسه پارلمان این کشور برای دادن رای اعتماد به کابینه ، بیانیه وزارتی در باره برنامه کاری کابینه خود را قرائت کرد.
وی در بخشی از سخنانش گفت: در رویاروی با دشمن اسرائیلی از هیچ تلاشی دریغ نکرده و تا آزادی اراضی اشغالی و حفاظت از کشورمان در مقابل دشمن و طمع ورزی هایش به ثروت ها و منابع طبیعی لبنان دست از مقاومت برنمی داریم.
الحریری تصریح کرد: با توجه به مسئولیت دولت و نقش آن در حفاظت از حاکمیت لبنان، استقلال، یکپارچگی و امنیت آن، تاکید می کنم که دولت با همه امکانات و توانمندی هایی که در اختیار دارد، تلاش خود را برای آزادسازی مزارع اشغالی شبعا، تلال کفرشوبا و بخش لبنانی روستای الغجر به کار می گیرد.
وی در ادامه تاکید کرد: دولت بر حق شهروندان لبنانی در مقاومت مقابل اشغالگران اسرائیلی و پاسخ به تجاوزات آن ها و بازپس گیری اراضی اشغالی تاکید می کند.
الحریری همچنین گفت: فرصتی تکرار نشدنی برای اصلاحات و تغییر پیش روی خود داریم. 
وی افزود: به سیاست بی طرفی پایبند خواهیم بود. چنین سیاستی به روابط لبنان با کشورهای عربی آسیب وارد نمی کند.
نخست وزیر لبنان با بیان اینکه خواهان کابینه ای عملگرا است، افزود: فرصت برای رشد و پیشرفت برنامه های اقتصادی و اجتماعی و سرمایه گذاری در کشور فراهم شده است.
دولت لبنان به ریاست الحریری دو هفته پیش، پس از حدود ۹ ماه انتظار و رایزنی تشکیل شد.
رئیس جمهوری لبنان در واکنش به تشکیل دولت جدید این کشور پس از گذشت چندین ماه تاکید کرد که تشکیل دولت جدید به مثابه اعتماد مجدد به کشور است.
دولت الحریری که 30 کرسی دارد، بر اساس الگوی وحدت ملی و با حضور تمامی طیف های سیاسی این کشور بر اساس وزن آنها در پارلمان شکل گرفته است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

یک «بوچانی» در ایران زندگی می‌کند؟

یوسف علیخانی بعد از اعلام انتشار نسخه فارسی رمان بهروز بوچانی نوشت: از صبح سردرد گرفتم؛ از بس به این فکر کردم که چند نفر کارهای حسین شکربیگی نویسنده ایلامی را خوانده‌اند؟!

روز جهانی زبان مادری

کسانی که در تهران زندگی می‌کنند و از یک منطقه‌ای از ایران آمده‌اند که زبان مادری آنها غیر از فارسی است، با معضلی بزرگ در برخورد با فرزندهایشان مواجه بوده‌اند.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: دفاع دکتر ظریف از ایران را ببینید

کسانی که او را به جاسوسی و خیانت متهم کردند، در فرودگاه با لنگه کفش به استقبالش رفتند، در توئیتر فحش نثارش کردند خوب این ویدئو را ببینند. خیانت گاهی سست کردن زانوی وفاداران راستین این کشور است که نتیجه اش می شود رضایت و لبخند دشمن. جای خادم و خائن در این کشور بارها عوض شده ... و باز هم می شود.

ویدیو: صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیرا

صحنه ای دردناک از دویدن مردم برای خرید گوشت یخ زده در یکی از هایپر استارهای شیراز ▪️مسئولان! اگه خواب نیستید؛ ببینید مردم برای تامین کالای اساسی شون اینطور می دوند.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر