نتیجه‌ای یافت نشد.

سعدالحریری بر حق لبنانی ها در مقاومت علیه اشغالگران تاکید کرد

شناسه خبر: 161246 سرویس: جهان ، گوناگون سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷, ۲۲ : ۱۹ : ۰۰
سعدالحریری بر حق لبنانی ها در مقاومت علیه اشغالگران تاکید کرد
سعد الحریری نخست وزیر لبنان با قرائت بیانیه وزارتی در پارلمان این کشور اعلام کرد: دولت بر حق شهروندان لبنانی در مقاومت علیه اشغالگران اسرائیلی و پاسخ به تجاوزات آن ها و بازپس گیری اراضی اشغالی تاکید می کند.
۵۵آنلاین :

الحریری روز سه شنبه با حضور در جلسه پارلمان این کشور برای دادن رای اعتماد به کابینه ، بیانیه وزارتی در باره برنامه کاری کابینه خود را قرائت کرد.
وی در بخشی از سخنانش گفت: در رویاروی با دشمن اسرائیلی از هیچ تلاشی دریغ نکرده و تا آزادی اراضی اشغالی و حفاظت از کشورمان در مقابل دشمن و طمع ورزی هایش به ثروت ها و منابع طبیعی لبنان دست از مقاومت برنمی داریم.
الحریری تصریح کرد: با توجه به مسئولیت دولت و نقش آن در حفاظت از حاکمیت لبنان، استقلال، یکپارچگی و امنیت آن، تاکید می کنم که دولت با همه امکانات و توانمندی هایی که در اختیار دارد، تلاش خود را برای آزادسازی مزارع اشغالی شبعا، تلال کفرشوبا و بخش لبنانی روستای الغجر به کار می گیرد.
وی در ادامه تاکید کرد: دولت بر حق شهروندان لبنانی در مقاومت مقابل اشغالگران اسرائیلی و پاسخ به تجاوزات آن ها و بازپس گیری اراضی اشغالی تاکید می کند.
الحریری همچنین گفت: فرصتی تکرار نشدنی برای اصلاحات و تغییر پیش روی خود داریم. 
وی افزود: به سیاست بی طرفی پایبند خواهیم بود. چنین سیاستی به روابط لبنان با کشورهای عربی آسیب وارد نمی کند.
نخست وزیر لبنان با بیان اینکه خواهان کابینه ای عملگرا است، افزود: فرصت برای رشد و پیشرفت برنامه های اقتصادی و اجتماعی و سرمایه گذاری در کشور فراهم شده است.
دولت لبنان به ریاست الحریری دو هفته پیش، پس از حدود ۹ ماه انتظار و رایزنی تشکیل شد.
رئیس جمهوری لبنان در واکنش به تشکیل دولت جدید این کشور پس از گذشت چندین ماه تاکید کرد که تشکیل دولت جدید به مثابه اعتماد مجدد به کشور است.
دولت الحریری که 30 کرسی دارد، بر اساس الگوی وحدت ملی و با حضور تمامی طیف های سیاسی این کشور بر اساس وزن آنها در پارلمان شکل گرفته است.


منبع : ایرنا
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

پیامی که نخست وزیر پاکستان از مزار نادرشاه مخابره کرد/درود بر فاتح هند

نخست وزیر تازه پاکستان به ایران سفر کرد اما به جای حضور در تهران سفرش را از مشهد و مزار امام رضا(ع) آغاز کرد تا ابتدا دل شیعیان را به دست آورده و از آنها که بابت حملات انتحاری کویته آسیب دیده‌اند دلجویی کند، اما بار سیاسی سفر «کاپیتان» به مشهد با این زیارت تمام نشد چرا که بلافاصله او خواست بر مزار فاتح هند، نادرشاه افشار حاضر شود تا از دور برای مودی که این روزها پاکستان را به استفاده از سلاح اتمی تهدید کرده خط و نشان بکشد، البته «عمران خان» با زیارت امام رضا(ع) برای مسلمانان هند پیام دوستی فرستاد و سپس پیام سیاسی‌اش را برای مودی با حضور در کنار مزار نادرشاه ارسال کرد تا هم با مردم مسلمان هند ابراز دوستی کرده باشد و هم برای نخست وزیر جنگ‌طلب هندوستان یادآوری کند که اگر قرار بر پاسخ به جنگ‌افروزی باشد سرنوشت هند مانند زمان افشاریان خواهد شد. لازم به یادآوری است که نادر شاه تنها سرداری در تاریخ نظامی جهان است که مسکو و دهلی را فتح کرد.

بحران حکمرانی

ادغام باید به معنی فیصله بانک های مشکل دار یا ناکام باشد. فرقی ندارد ادغام بانک های متعلق به نیروهای مسلح باشد یا ادغام بانک های غیردولتی و خصوصی.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر