سریع در دادرسی قاطع در برخورد

شناسه خبر: 158194 سرویس: توسعه ، سیاست ، گوناگون دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷, ۱۲ : ۱۴ : ۰۰
سریع در دادرسی قاطع در برخورد
دادستان تهران از ادامه برخورد بدون تعارف با همه مفسدان اقتصادی و مقابله با گرانفروشی خبرداد
۵۵آنلاین :

 

 

مفسدان باید پیش از آنکه جرایم‌شان در محضر افکار عمومی فراموش شود، مجازات خود را به چشم ببینند

«قوه‌قضائیه در ادامه برخورد با مفسدان اقتصادی قاطع و جدی است» این خلاصه سخنان جعفری‌دولت آبادی، دادستان تهران در نشست با مدیران مسئول روزنامه‌های سراسری است. گزیده‌ای از حرف‌های او را که نشان دهنده رویکرد و رویه جدید قوه قضائیه و همچنین دولت بر ضد مفسدان اقتصادی و گرانفروشی به مردم است را در ادامه بخوانید:
 سرعت در دادرسی
قاطعیت در برخورد
روند دادرسی در پرونده‌های قضائی به دلیل رعایت اصول قانونی معمولا طولانی می‌شود و همین مسأله باعث شده بود که در سالیان گذشته مفسدان اقتصادی برای مفاسد خود زمان بخرند و با ترفندهای گوناگون و طولانی کردن روند قضاوت و تعویض مسئولان گاهی محملی برای فرار از جرایم خود بیابند. خوشبختانه در یکسال گذشته با اذن مقام معظم رهبری و فرمان ایشان برای برخورد قاطع با مفسدان توانستیم روند رسیدگی به پرونده‌های این افراد و صدور احکام قطعی و اجرای آن را سرعت ببخشیم تا پیش از آنکه جرایم آنها در محضر افکار عمومی فراموش شود، مجازات خود را به چشم ببینند. این سرعت‌بخشی به علاوه علنی‌شدن دادگاه‌ها و اعلام اسامی مجرمان باعث شد تا هم مجرمان بفهمند موضوع جدی است و هم مردم اعتماد بیشتری را به نظام و دستگاه قضا پیدا کنند.

در برخورد با گرانفروشی به کمک دولت می آییم
گرانفروشی موضوعی جدا از گرانی است.  اگرچه مسئولیت مقابله با گرانفروشی برعهده تعزیرات است اما از آنجا که فشار زیادی به مردم در مسئله گرانفروشی وارد می‌شود، تصمیم گرفته‌ایم تا در این مسئله نیز به کمک دولت بیاییم و با برخورد قاطع با گرانفروشان آرامش بیشتری را به مردم بدهیم.
در این مسئله هم ورود ما بیشتر به عرصه‌های کلان و مقابله با سرمنشأهاست نه برخورد با خاطیان جزئی و خرده‌فروش.
مسیرهای فساد را ببندیم
همه باید از مبارزه با فساد حمایت کنند. عزم قوه قضائیه جدی است اما این موضوع به معنای افزایش یا حجم بالای فساد در دستگاه‌های حکومتی نیست. قطعا منافذی وجود دارد که برخی با همکاری عده معدودی در همه دستگاه‌ها از آنها برای رسیدن به مقاصد خود بهره می‌برند و ما وظیفه داریم ضمن مسدود کردن این منافذ با دست‌اندازان به بیت‌المال سریع، جدی و قاطع برخورد کنیم اما بخش عمده مسئولان و مدیران حکومتی ما انسان‌های پاکدست و سالمی هستند و میزان فساد در میان مجموعه‌های مرتبط با آنها زیاد نیست اما همه ما وظیفه داریم ضمن پیشگیری، از برخورد با همین مقدار فساد موجود نیز برخورد کنیم تا دیگر هیچ‌کسی، ولو یک نفر هم در نظام اسلامی جرأت دست‌اندازی به بیت‌المال و سوءاستفاده از مناصب خود را
نداشته باشد.


منبع : شهروند
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر
نمی خواهم گوشی موبایل بخرم!

55درصد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل!

در سال‌های اخیر، شاهد کاهش درخواست خرید گوشی موبایل بوده‌ایم. افرادی که زمانی پیگیر و مشتاق خرید جدیدترین مدل گوشی‌های تلفن همراه بودند، در حال حاضر تا جایی که می‌توانند از گوشی فعلی خود استفاده می‌کنند و کمتر دنبال تعویض آن هستند.

تکرار یک تجربه ناموفق

با وجود گذشت چندین سال از عمر صندوق توسعه ملی، همواره عملکرد این صندوق و چگونگی استفاده از منابع آن مورد بحث بوده است.

اخبار ویدئویی

بیشتر
نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی روی دیوارهای کاراکاس

نقاشی با ته مانده موی مشتریان درآرایشگاه!

خلاقیتی که با مو به خرج داده اند!

نقاشی با ته مانده موی مشتریان در آرایشگاه!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر