سرنوشت آریان در انتظار پالت؟

شناسه خبر: 136938 سرویس: فرهنگ و هنر ، گوناگون چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷, ۵۱ : ۱۶ : ۰۰
سرنوشت آریان در انتظار پالت؟
جدایی اعضای اصلی گروه تلفیقی مشهور چه آینده‌ای را برای آن رقم خواهد زد
۵۵آنلاین :

روز گذشته برای علاقه‌مندان موسیقی در ایران شنیدن خبر جدایی دو عضو اصلی گروه موفق، محبوب و پرطرفدار پالت اتفاقی شوکه‌کننده بود. خبری که می‌توانست پیش‌خبر اتفاق نگران‌کننده دیگری همچون از هم پاشیدن این گروه مطرح موسیقی تلفیقی باشد. در آن خبر آمده بود که روزبه اسفندارمز نوازنده کلاینت و داریوش آذر از گروه پالت جدا شدند. علت جدایی روزبه اسفندارمز ادامه تحصیل و دلیل جدایی داریوش آذر نیز فعالیت و خوانندگی به شکل مستقل عنوان شده است. گروه‌های موسیقی در ایران در طول عمر نه‌چندان طولانی‌شان هیچ‌گاه نتوانسته‌اند عاقبت‌به‌خیر شوند. درواقع به جز نخستین گروه مطرح پاپ این مرز و بوم که گربه‌های سیاهش در حدود نیم‌قرن، به‌رغم تمام آمد‌ورفت‌ها و تغییرات همیشگی‌شان توانسته‌اند نامشان را در بازار موسیقی حفظ کنند، دیگر گروه‌های موسیقی این سرزمین عمری نهایتا چند ساله داشته‌اند و آغاز فروپاشی‌شان نیز در اغلب موارد جداشدن چند نفر از اعضای گروه بوده که در ادامه مسیر به فروپاشی کلی گروه ختم شده است. همین چند وقت اخیر محبوبیت شگفت‌انگیز گروه آریان را هنوز از یاد نبرده‌ایم که چگونه در اواخر دهه هفتاد این گروه در موسیقی پاپ ایران معرفی و به‌سرعت مطرح شد. موفقیتی که باعث شد ظرف مدت کوتاهی گروه‌هایی نظیر گپ و ایساتیس و البته پسران آفتاب آثارشان را در بازار موسیقی منتشر کنند. گروه‌هایی که جز پسران آفتاب بقیه به توفیق چندانی دست نیافتند. در آن روز و روزگار البته گروه واران نیز بود که با چهره‌هایی چون سیروان خسروی و نیما رمضان مورد توجه قرار گرفته بود و نیز گروه هفت یا همان سون بند معروف که در سال‌های میانه دهه هشتاد با موزیک‌‌ویدیویی از سه جوان چرمی‌پوش که در یک قایق نشسته بودند نگاه‌ها را متوجه خود کردند. این روند در سال‌های اخیر نیز ادامه پیدا کرده و به‌خصوص در دهه نود گروه‌هایی چون پالت‌بند، دال‌بند، کامنت‌بند، کاکوبند، چارتار و چندین و چند بند دیگر وارد بازار شده‌اند. نکته شگفت‌انگیز این‌که رونق این گروه‌ها در حالی رخ می‌دهد که سرنوشت گروه‌های حتی موفق سابق با تلخی عجین بوده است. آریان در پی اختلاف دو خواننده اصلی از هم پاشیده، اثری از آن هسته ابتدایی گروه سون باقی نیست، گپ و ایساتیس دیگر وجود خارجی ندارند و پسران آفتاب نیز همچنین. مثل گروه‌های همسن و‌سال غربی‌شان چون بک استریت بویز و اسپایس گرلز که زمانی فاتح قلب‌های جوان دوره خود بودند و حالا به تاریخ پیوسته‌اند و فقط و فقط گاه به گاه صحبت‌هایی درباره شکل‌گیری دوباره‌شان منتشر می‌شود و به جایی نیز نمی‌رسد. شاید از این‌ رو باشد که گفته‌های اخیر امید نعمتی تا این حد نگران‌کننده به‌ نظر می‌رسد. امید نعمتی درباره شوک بزرگی که انتشار خبر جدایی اعضای پالت به وجود آورده، می‌گوید: این موضوع را قبول دارم که جدایی اسفندارمز و آذر از گروه پالت شوک بزرگی برای این گروه بود. به‌ویژه روزبه اسفندارمز که بازوی اجرایی گروه و همیشه موثر بود و رفتنش یک خلأ را در گروه پالت ایجاد کرد که رفتن داریوش آذر ایجاد نکرد.  در مورد نگرانی‌هایی که درباره آینده گروه پالت به وجود آمده، نعمتی می‌گوید: جدایی این دو عضو مهم گروه یک دوراهی مهمی را پیش‌ پای ما گذاشت؛ یعنی یا باید پالت را تعطیل می‌کردیم یا فعالیت خود را ادامه می‌دادیم. ما هم راه دوم را انتخاب کردیم و این‌ روزها در حال آماده‌سازی قطعات جدید پالت هستیم. درواقع وقتی دیدیم مخاطبان دوست دارند، پالت فعالیتش ادامه‌دار باشد با کاوه و مهیار تصمیم به نگهداری و احیای گروه پالت گرفتیم.


منبع : شهروند
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

غرضی: بحث پارازیت فعلا حل نمی شود

روزنامه اعتماد با محمد غرضی، وزیر اسبق پست وتلگراف و تلفن در مورد نصب نمایشگر تشعشعات و امواج که آذری جهرمی، وزیر جوان کابینه خبر داده، گفت وگو کرده است. او معتقد است مساله پارازیت ها تا زمانی که از حوزه سیاسی به حوزه تخصصی و فنی منتقل نشود قابل حل نیست.

افزايش نابرابري‌ها محصول كاهش همبستگي اجتماعي است

تحليلي از وضعيت جامعه ايران در گفت‌وگو با سعيد مدني

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک!

یک گردباد کوچک، مسحور کننده و ترسناک! این گردباد کوچک که بهش "شیطان شنی" هم میگن وقتی ایجاد میشه که تو یک روز گرم و خشک به هر دلیلی بخشی از زمین سریعتر از جاهای دیگه گرم بشه!

ویدیو: لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب!

لحظات دراماتیک خارج شدن زنی از سیلاب بعد از 3 کیلومتر کشیده شدن با آب! تو سیل سال گذشته تو پرو 62 نفر کشته و 12000 خانه خراب شد!

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر