نتیجه‌ای یافت نشد.

سرطان اختلاس در کشور نتیجه ضعف مدیریتی است

شناسه خبر: 165912 سرویس: سیاست ، اقتصادی ، گوناگون سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷, ۱۹ : ۲۲ : ۰۰
سرطان اختلاس در کشور نتیجه ضعف مدیریتی است
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: ضعف مدیریت در کشور موجب بروز سرطان اختلاس شده است و افراد سودجو با واسطه‌گری‌هایی که با برخی مدیران دارند، اقدام به اختلاس‌ کرده و به راحتی حق سایر افراد جامعه را پایمال می‌کنند.
۵۵آنلاین :

منصور مرادی امروز در همایش زکات شهرستان سروآباد به نقش روحانیون در فرهنگ‌سازی در مورد احیا و ترویج فرهنگ زکات اشاره کرد و گفت: با پرداخت زکات، انواع فقر از مادی و غیرمادی در جامعه برطرف می‌شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پرداخت زکات در کنار پاک کردن مال اغنیا، موجب ایجاد اعتدال و حذف ریشه‌های فقر در جامعه می‌شود.

مرادی گفت: در شرایط اقتصادی امروز مردم به ویژه قشر نیازمند با مشکلات زیادی مواجه هستند که در چنین شرایطی دستگیری و حمایت از آنها باید مورد توجه جدی به ویژه از سوی افراد متمکن جامعه قرار گیرد.

وی افزود: یکی از مشکلات دیگر امروز جامعه ناعدالتی‌هایی است که به واسطه عدم مدیریت مناسب مدیران صورت می‌گیرد و خروجی آن اختلاس افراد سودجو و ضربه‌های سنگین اقتصادی به پیکره جامعه است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضعف مدیریت در کشور موجب بروز سرطان اختلاس شده است، اظهار کرد: امروز افراد سودجو با واسطه‌گری‌هایی که با برخی مدیران دارند اقدام به اختلاس‌ کرده و به راحتی حق سایر افراد جامعه را پایمال می‌کنند.

مرادی عنوان کرد: این مسائل موجب بروز ناعدالتی در کشور شده و جامعه را روز به روز به سمت فقر و یاس هدایت می‌کند که امیدواریم سال آینده شاهد به حداقل رساندن این موارد باشیم.

وی در ادامه با تقدیر از تلاش‌های مجموعه کمیته امداد در استان و شهرستان در راستای خدمت‌رسانی به قشر نیازمند، گفت: عملکرد کمیته امداد شهرستان سروآباد قابل قبول است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: تلاش‌های جدی سردار رجبی فرمانده سپاه بیت‌المقدس در زمینه حمایت‌ از کمیته امداد و برنامه‌های حمایتی این نهاد شایسته تقدیر است.

مرادی در ادامه با اشاره به پیگیری مطالبات روحانیون از طریق مسوولان در سطح کشور، گفت: متاسفانه به دلیل بی‌توجهی و کم‌کاری مسوولان ملی حق و حقوق واقعی روحانیون اهل سنت در منطقه ادا نمی‌شود.

وی اضافه کرد: این موضوع را بارها در جلسات علنی مجلس تذکر داده‌ام که حق و حقوقی که امروز به روحانیون اهل سنت پرداخت می‌شود در شان آنها نیست و باید در این راستا تمهیدات جدی اندیشیده شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: دولت باید بستر رفع مشکلات اقتصادی و تامین حق و حقوق روحانیون دینی را فراهم سازد، چراکه روحانیون نقش مهمی در تامین امنیت و روشنگری مردم به ویژه جوانان دارند که باید قدر این ظرفیت‌ها را بدانیم.

مرادی عنوان کرد: روحانیون سرمایه‌های مولدی در جامعه ما هستند، سرمایه‌هایی که سرمایه تولید می‌کنند از این رو توجه به آنها ضروری است.

وی در ادامه با اشاره به رشد مهاجرت از شهرستان سروآباد به سایر شهرستان‌ها گفت: یکی از دلایل این مهاجرت‌ها فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم در این شهرستان است و تا زمانی که این زیرساخت‌ها فراهم نباشد، نمی‌توانیم انتظار ماندگاری مردم را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌ها در توسعه و رونق هر منطقه‌ای راه‌های دسترسی مناسب است که طی سال‌های اخیر با وجود مشکلاتی که در کل کشور در زمینه کمبود اعتبار وجود دارد تمام توان خود را برای جذب اعتبارات مناسب بکار گرفته‌ام.

وی افزود: پیمانکار جاده سروآباد کامیاران قول داده تا خرداد ماه کار را تحویل دهد جاده اورامان آماده آسفالت بود اما به دلیل مشکلی که برای پالایشگاه قیر پیش آمد با محدودیت‌های در بحث تامین قیر و ادامه پروژه برخورد کردیم که روند کار را با کندی مواجه کرد.

وی اضافه کرد: در زمینه روکش آسفالت مسیر هورامان سال گذشته 15 کیلومتر انجام شده است، راه روستای برخی روستاها هم به دلیل نبود قیر به سال آینده موکول شده است.

وی در مورد اقدامات انجام شده در زمینه اصلاح مناطق حفاظت شده سروآباد و اورامانات هم گفت: بعد از چندین سال پیگیری در سال گذشته 9 هزار هکتار اصلاحیه در مناطق هورامان با هدف توسعه کشاورزی و ساخت‌و سازهای لازم انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: بیمارستان سروآباد با هفت نفر متخصص و بهترین تجهیزات که در کمترین بیمارستان سطح استان وجود دارد به مردم خدمات ارائه می‌کند.

وی در پایان افزود: در زمینه آنتن‌دهی و اینترنت نیز کارهای خوبی انجام شده و مقدمات نصب 5 دکل مخابراتی در روستاهای مختلف شهرستان سروآباد فراهم شده است.


منبع : فارس
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

اعتبار «تکرار» کننده و نمک‌دان شکسته

مردی که پست مشاوره و حضور در قوه مجریه را به واسطه « تکرار می‌کنم» دارد از « تکرار» گلایه دارد. گویا جناب آشنا فراموش کرده‌اند که اعتبار ریخته، خرج خود همین آقایان شد. حضراتی که امروز نظاره گر مشکلات هستند و کاری از دستشان بر نمی‌آید، در حالی که در ایام انتخابات قول داده بودند با کلیدشان قفل‌ها را باز کنند.

دیپلماسی به سبک بابانوئل

روانشناسان معتقدند که هدیه می‌تواند گویای خیلی چیز‌ها درباره اهداکننده و دریافت کننده هدیه باشد. می‌گویند، هدیه بازتاب دهنده دنیای درون اهدا کننده است؛ حال باید دید در دنیای دیپلماسی این سبک هدیه دادن چه تعبیری را به همراه دارد

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان

ورود مسوولین با خودرو به میدان نقش جهان اصفهان برای حفاظت از این محوطه تاریخی، ورود خودروها ممنوع است

ویدیو: کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه

هشدار - دارای صحنه دلخراش کشتن بیرحمانه توله خرس ۲ساله در سوادکوه شنبه ۲۵خرداد یک توله خرس ۲ساله در منطقه دراسله سوادکوه استان مازندران؛ هنگامی که همراه مادر خود در حرکت بود از یک تپه به پایین سقوط کرده و از مادرش فاصله گرفت. اهالی روستا به طرز بی رحمانه ای با ضربات متعدد سنگ و چوب توله خرس را زخمی کردند. هرچند کوهنوردان عابر به محیط بان ها اطلاع دادند و آن ها به کمک توله خرس شتافتند

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر