نتیجه‌ای یافت نشد.

سردار سلامی :در توسعه قدرت موشکی با هیچ مانعی مواجه نیستیم

شناسه خبر: 159888 سرویس: توسعه ، گوناگون يكشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷, ۳۳ : ۰۰ : ۰۰
سردار سلامی :در توسعه قدرت موشکی با هیچ مانعی مواجه نیستیم
برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری امشب با موضوع بررسی استراتژی دفاعی و منطقه‌ای ایران برگزار شد.
۵۵آنلاین :

موضوع گفت‌وگوی ویژه خبری امشب شنبه ۱۳ بهمن ماه بررسی استراتژی دفاعی و منطقه‌ای ایران با حضور سردار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد.

سردارسلامی در ابتدای برنامه ضمن گرامیداشت دهه فجر و شهادت پاسدار مرتضی علی احمدی در حادثه تروریستی مهر شهر گفت: انقلاب اسلامی ایران موجب شد ملت از اسارت و بردگی دشمنان نجات پیدا کند و به عرصه آزادی، استقلال و هویت حقیقی برسد و امروزه به عنوان ملت سرافراز در نظام جهانی تبدیل شود.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به دستاورد‌های دفاعی کشور در ۴۰ سال عمر انقلاب و موضوع توسعه موشکی، تصریح کرد: ما کشوری مستقل و بزرگ و در عین حال دارای دشمنانی هستیم که در مقیاس جهانی دارای قدرت هستند و راهبرد‌های جدی برای کاهش و تضعیف قدرت ما دارند؛ دشمنان به دنبال این هستند که با ایجاد فضا‌های روانی، فشار‌های سیاسی و اقتصادی ملت ایران را از قدرت‌های اصیل خود خلع سلاح کنند.

وی با بیان اینکه کشور ما دارای یک راهبرد دفاعی کاملا مستقل است، گفت: قلب این راهبرد دفاعی ایجاد بازدارندگی در برابر دشمنان بزرگی است که مدام ما را تهدید می‌کنند و همیشه از روی میز بودن گزینه‌های نظامی یاد می‌کنند؛ این درحالی است که ما تجربیات گران بهایی را از کاربرد قدرت موشکی در سال‌های پایانی دفاع مقدس در اختیار داشته و تجربیات ارزنده‌ای را از نبرد‌های مسلمانان فلسطینی و لبنانی علیه رژیم صهیونیستی داریم.

سردار اسلامی افزود: هدف اساسی راهبردی دفاعی ما ایجاد مدام قدرت بازدارنده است که هر روز با پیشرفت فناوری نوسازی و بازسازی می‌شود.

وی با تاکید براینکه توسعه توانمندی موشکی برای کشور ما به عنوان یک نیروی محوری بازدارنده و دفاعی یک راهبرد توقف ناپذیر و مهارناپذیر است، بیان کرد: این قدرت فقط تابع اراده ملت بزرگ ایران و تابع سیاست‌های اساسی است که توسط مقام معظم رهبری تبیین می‌شود و در غالب هویت‌های فناورانه تحت عنوان موشک روی زمین شکل می‌گیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: ما امروزه خوشبختانه در توسعه قدرت موشکی با هیچ مانعی فناورانه‌ای مواجه نیستیم؛ در دقت افزایی موشک‌ها، رساندن دقت آن‌ها به صد، در موضوع سوخت و پیشرفت، سر جنگی و قدرت تخریب و رادارگریزی هیچگونه مانعی نداریم و کاملا در همه جنبه‌های فناوری موشکی به یک استعداد خود اتکا رسیده ایم و هر روز کیفیت وقابلیت فنی آن‌ها افزوده می‌شود.


منبع : باشگاه خبرنگاران
اشتراک گذاری

نظرات

دیدگاه‌های شما پس از تایید ناظر منتشر می‌شود.
متون غیرفارسی و پیام‌های حاوی توهین، تهمت یا افترا تایید نخواهد شد.

انصراف

دیدگاه 55

بیشتر

در ورزشگاههای فوتبال چه خبر است؟

نفرت پراکنی قومیتی و شعارهایی با محوریت تفرقه افکنانه روز به روز در ورزشگاههای ایران در حال پر رنگ تر شدن است و کسی هم به این بحران و تهدید جدی واکنش خاصی نشان نمی دهد.

توازن منطقه اى،توسعه روستايى و توانمند سازى اقشار آسيب پذير چگونه انجام ميشود؟

با توجه به گذشت بیش از پنجاه سال از عمر برنامه‌ریزی در ایران و علی‌رغم تجربه‌ای نسبتاً طولانی در این دوران، نگاه بخشی بر نظام برنامه‌ریزی ایران غالب بوده‌است تا جایی که کشور ایران دچار عدم تعادل‌های منطقه‌ای بالایی در جغرافیای خود به ویژه در میان بخش شهری و روستایی بوده‌است.

اخبار ویدئویی

بیشتر

ویدیو: روستایی که محو شده!

روستایی که محو شده! روستای "چم حسین" تنگ تیر که تا پیش از سیل در شهرستان چگنی قرار داشت، در حال حاضر وجود خارجی ندارد و با آب یکسان شده است.

ویدیو: مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش

مکالمه تلفنی یک کودک ۶ ساله اصفهانی با اورژانس و درخواست کمک برای نجات مادرش به جز تلخی دلهره و تنهایی یک کودک و زبان شیرین و شیوا و هوش بالای او ؛ ضرورت آموزش کودکان عنصر کلیدی در این ویدیوست.

خبرها

بیشتر

خبرهای دیگر